TIXIK.cz » Města » Jekatěrinburg

Jekatěrinburg - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jekatěrinburg: Hlídač pokojů
Jekatěrinburg Mapa Mapa hotelů Jekatěrinburg

Související témata

Satelitní mapa Jekatěrinburgu, Tipy na výlety poblíž Jekatěrinburgu, Luxusní ubytování v Jekatěrinburgu, Jekatěrinburg - počasí, Jekatěrinburg: Fotografie

Doporučené hotely Jekatěrinburg


Zobrazit všechny »Jekatěrinburg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jekatěrinburg Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Jekatěrinburgu, Plánovač výletů, Jekatěrinburg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:30:54, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné památky
živá a zábavná destinace
rovinaté okolí
velmi chladno

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro
tramvaje
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 56.8347, 60.6119
Nadmořská výška: 249 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:59:34

Jekatěrinburg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:16
Jekatěrinburg , bývalý Sverdlovsk je 4. největší město Ruské federace . Je správním střediskem Sverdlovské oblasti, dopravní, obchodní a průmyslové centrum. Jekatěrinburg leží na hranici Evropy a Asie na východním svahu Uralu v údolí řeky Iseť. Městem prochází Transsibiřská magistrála, je zde největší seřaďovací nádraží v Rusku , disponuje mezinárodním letištěm. Jekatěrinburg je považován za přední vzdělávací a vědecké centrum Uralu.

Jekatěrinburg byl založen na místě malé osady v roce 1723. Původně jako pouhé hutě pojmenované na počest carevny Kateřiny I. Jekatěrinburg v roce 1781 získalo status okresního města a v roce 1807 se stalo hornickým městem s neobvyklými privilegii. Od roku 1820 se začala rozvíjet ve městě Jekatěrinburg organizovaná těžba zlata na západní Sibiři. Po zrušení nevolnictví v roce 1863 začal Jekatěrinburg upadat. O 15 let později zde začal vznikat železnice a město se opět stalo významným obchodním místem. Při Ruské revoluci byl ve městě Jekatěrinburg internován car Mikuláš II s rodinou a 17.července 1918 popraveni v Ipaťejovově domě na příkaz komisaře Svardlova. Ipaťjevův dům byl v 70 letech na příkaz Borise Jelsina srovnán se zemí a na jeho místě byl postaven v roce 2003 pravoslavný Chrám na krvi.

Současný Jekatěrinburg patří k největším finančním, obchodním, průmyslovým a dopravním městům Ruské federace . Vznikají zde satelitní města, která postupně nahrazují sovětskou architekturu paneláků, nákupní centra, restaurace, kavárny i obchůdky. Ve městě Jekatěrinburg je několik zvláštních turistických atrakcí jako nechvalně proslulý Širokorečenskoj hřbitov, kde jsou pohřbeni členové mafie nebo obří pomník v podobě klávesnice. Významnou památkou je Chrám na krvi, postavený na památku posledního cara Ruska nebo historické komplexy univerzit v centru města. Jekatěrinburg provozuje vodní park Limpopo. V blízkosti města je několik lyžařských středisek. Asi 150 km od města Jekatěrinburg je oblíbený Národní park Olenji Ruchji s několika značenými turistickými trasami.

Města a obce v okolí

Jekatěrinburg

Webmap: 1 2 3