TIXIK.cz » Jeita Grotto

Jeita Grotto - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jeita Grotto: Hlídač pokojů
Jeita Grotto Mapa Mapa hotelů Jeita Grotto

Jeita GrottoJeita Grotto

Související témata

Jeita Grotto: Fotografie

Doporučené hotely Jeita Grotto


Zobrazit všechny »


Jeita Grotto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jeita Grotto Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jeita Grotto a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 22:11:50, Adresa: Qornet El Hamra, Libanonon

Jeita Grotto jsou krápníkové vápencové jeskyně, které se nacházejí v Libanonu . Leží ve městě Jeita, v údolí řeky Nahr al–Kalb, asi 18 km od hlavního města Bejrút . Jeita Grotto je nejdelší jeskyně na Blízkém východě.

Základní fakta

Celý komplex se skládá z dvou samostatných jeskyní, které byly pravděpodobně osídlené lidmi již v pravěku. Vytvořily se v důsledku rozpouštění vápence. Dolní jeskyně v Jeita Grotto byla objevena v roce 1836 Williamem Thomsonem a je dlouhá 6200 m. Protéká jí řeka Nahr al-Kalb, která je zásobárnou pitné vody pro Bejrút . Je tam také hala s působivými krápníky jako např. krápník Eagle Obelisk. Turisté jsou dolů přepravováni elektrickými čluny. Přes zimu je dolní jeskyně uzavřena z důvodu vysoké hladiny vody. Horní jeskyně v Jeita Grotto byla objevena v roce 1958 a nalézá se asi 60 m nad dolní jeskyní. Je dlouhá 2130 m, ale zpřístupněno je pouze 750 m, a to po speciálních chodnících. V této jeskyni mají návštěvníci možnost shlédnout různé krystalické útvary, jako jsou stalaktity, stalagmity, sloupy, rybníky, záclony a závěsy. Jsou tam tři obrovské komory - Bílá komora, Červená komora a třetí komora, která je největší ze všech tří komor a dosahuje výšky až 120 m. Jeskyně Jeita Grotto je zařazena do soutěže o sedmý přírodní div světa.


Informace a fakta

GPS: 33.9435, 35.6439
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:18:17

Jeita Grotto: Recenze

Jeita Grotto prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bejrút (15km)Chtaura (24km)Douma (34km)Ehden (49km)

Webmap: 1 2 3