TIXIK.cz » Polsko » Svatokřížsko » Jaskinia Raj

Jaskinia Raj - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jaskinia Raj: Hlídač pokojů
Jaskinia Raj Mapa Mapa hotelů Jaskinia Raj

Související témata

Jaskinia Raj: Fotografie

Doporučené hotely Jaskinia Raj


Zobrazit všechny »Jaskinia Raj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jaskinia Raj Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jaskinia Raj a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Evropské centrum pohádek61km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jeskyně, Aktuální čas: 03:19:45, Adresa: Dobrzączka, Chęciny, Polsko, Telefon: +48 41 315 05 72, WWW stránky:

Jaskinia Raj (Rajská jeskyně) je jedna z nejhezčích jeskyní v Polsku . Nachází se ve Svatokřížském vojvodství, na Malopolské vysočině, asi 10 km od centra města Kielce .

Jaskinia Raj

Jaskinia Raj je hojně navštěvovaná jeskyně a to i přesto, že není zrovna největší. V nejvyšším místě dosahuje výšky 8 m. Ukrývá však několik nádherných sálů se stalagmity, stalaktity a stalagnáty. Pokud se tam vydáte, vezměte si teplé oblečení, protože v jeskyni je po celý rok 9°C. Jaskinia Raj nabízí 180 m dlouhý okruh. Prohlídka trvá cca půl hodiny a fotografování uvnitř je zakázáno. V budově u vchodu do jeskyně je kromě pokladny také kavárna a muzeum, ve kterém jsou vystaveny nálezy z jeskyně. Pokud se sem vydáte, je vhodné si předem telefonicky ověřit (346 66 18) , zda vás do jeskyně ještě pustí. Jeskyně je vzácná přírodní památka, takže počet návštěvníků je regulován.

Praktické informace

Jaskinia Raj se nachází přibližně 600 m od silnice do Krakova , asi 10 km od centra Kielce . Dostat se sem dá nejen autem, ale také městským autobusem č. 31. (musíte ale požádat řidiče, aby vám zastavil před odbočkou k jeskyni) . V blízkosti jeskyně je možné se ubytovat či se najíst v hotelu Zajazd Raj.

Otvírací doba a vstupné

Jaskinia Raj je otevřena od března do listopadu. V březnu, dubnu, září, říjnu a listopadu je otevřeno od úterý do neděle od 10 do 16 hodin. Od května do srpna je otevřeno od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Vstupné stojí 10 PLN.


Informace a fakta

GPS: 50.825, 20.4977
Nadmořská výška: 259 m
Délka podzemních chodeb (km): 240
Hloubka jeskyně (m): 9.5
Počet vstupů do jeskyně: 2
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:15

Jaskinia Raj: Recenze

Jaskinia Raj prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sitkówka-Nowiny (3.1km)Chęciny (3.6km)Tokarnia (8km)Kielce (10km)Miedziana Góra (13km)Dąbrowa (16km)Sobków (14km)Suchedniów (34km)Skarżysko-Kamienna (43km)

Webmap: 1 2 3