TIXIK.cz » Kostarika » Jardín Botánico Lankester

Jardín Botánico Lankester - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jardín Botánico Lankester: Hlídač pokojů
Jardín Botánico Lankester Mapa Mapa hotelů Jardín Botánico Lankester

Související témata

Jardín Botánico Lankester: Fotografie

Doporučené hotely Jardín Botánico Lankester


Zobrazit všechny »Jardín Botánico Lankester: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jardín Botánico Lankester Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jardín Botánico Lankester a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 09:44:33, Nadmořská výška: 1372m, Adresa: Avenida 0, Paraíso 30201, Kostarika, WWW stránky:

Jardín Botánico Lankester je botanická zahrada v Kostarice . Nachází se cca 26 km od hlavního města San Jose a 4 km jihovýchodně od města Cartago .

Charles H. Lankester

Zahrada Jardín Botánico Lankester byla oficiálně otevřena v roce 1973 a jejím posláním je především studium a ochrana epifytické tropické flóry. Historie zdejší botanické zahrady však sahá až do 40. let 20. století. Tehdy anglický botanik Charles H. Lankester shromáždil na své farmě velkou soukromou sbírku epifytů. Tuto sbírku později získala Kostarická univerzita a přeměnila ji v botanickou zahradu.

Tropické orchideje, kaktusy a sukulenty

Dnes je Jardín Botánico Lankester předním světovým pracovištěm, které se ochraně těchto rostlin odborně věnuje. Zahrada se rozkládá na ploše 11 hektarů a je tu umístěno více než 3 000 taxonů rostlin, z nichž velkou část tvoří tropické orchideje. I proto se jedná o světově uznávanou sbírku těchto rostlin. Další významnou sbírkou zahrady Jardín Botánico Lankester jsou bromélie, kterých v Kostarice roste na 200 druhů. Cenná je také expozice kaktusů a sukulentů. Nechybí zde ani pozoruhodná sbírka rostlin rodu Heliconia a také bambusový les vysázený z druhu Phyllostachys aurea (listoklasec zlatý).

Praktické informace

Jardín Botánico Lankester je otevřena po celý rok denně od 8:30 do 16:30 (návštěvníci mohou v zahradě být až do 17:30 hodin) . Součástí zahrady je i obchod s odbornou literaturou, rostlinami a upomínkovými předměty. Obchod je otevřen denně od 8:30 do 16:30. Zahrada také jinak vydává dva vlastní specializované časopisy, Lankesteriana a Epidendrum.


Informace a fakta

GPS: 9.8394, -83.8893
Nadmořská výška: 1372 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:20

Jardín Botánico Lankester: Recenze

Jardín Botánico Lankester prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cartago (4.3km)Heredia (31km)Grecia (53km)Vara Blanca (46km)Poasito (49km)Parrita (59km)Quepos (54km)Puerto Quepos (56km)