TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Wroclaw » Japonská zahrada

Japonská zahrada - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Japonská zahrada: Hlídač pokojů
Japonská zahrada Mapa Mapa hotelů Japonská zahrada

Japonská zahradaJaponská zahrada

Související témata

Japonská zahrada: Fotografie

Doporučené hotely Japonská zahrada


Zobrazit všechny »


Japonská zahrada: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Japonská zahrada Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Japonská zahrada a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Dębowa32km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 13:16:56, Adresa: Wrocław, Polsko, Telefon: +48 71 328 54 11, WWW stránky:

Japonská zahrada se nachází ve Szczytnickém parku ve Vratislavi (Wrocław) , což je město na jihozápadě Polska .

Historie

Japonská zahrada ve Vratislavi vznikla v roce 1913. Navržena byla tehdejším největším nadšencem do kultury Japonska , hrabětem Fritzem von Hochberg. S realizací jeho vizí mu pomáhal japonský zahradník Mankichi Arai. Japonská zahrada byla perlou tehdejší Světové výstavy. Mnoho prvků bylo zapůjčeno jen pro účel výstavy a poté bylo odstraněno. Roku 1994 se rozhodlo město opět zahradu obnovit. O pomoc bylo požádáno japonské velvyslanectví ve Varšavě .

Japonská zahrada dnes

Velvyslanec Nagao Hyodo projevil o tuto činnost zájem. S pomocí japonských odborníků z města Nagoja byly v roce 1996 zahájeny rekonstrukční práce. Povoláni byli zahradní architekti, zahradníci, aranžéři kamenů a další. Právě díky těmto specialistům je Japonská zahrada ve Vratislavi vyvedena do detailů a plně koresponduje s japonským stylem a zahradnickým uměním. Každý prvek v zahradě má své místo a význam. Byly vybudovány dvě vodní kaskády - "mužská" a "ženská". Mužská kaskáda je typická rychle a prudce tekoucí vodou, kdežto v ženské voda proudí klidně a pomalu. Obě kaskády napájí jezírko, kolem kterého se můžete procházet. Vstup do zahrady uvádí ornamentální brána a široká alej, která vás přivede k nejatraktivnější části zahrady - krásnému, zastřešenému mostu, který spojuje břehy jezera. V zahradě je spousta nádherných prvků, jako kamenné svítilny, ostrůvek a mnoho stezek, po kterých se můžete vydat. Jižní části zahrady dominuje stavba typu Sukija, což je tradiční, japonský čajový pavilon. Ten je obklopen sestříhaným živým plotem a travnatou zahradou s kamennými prvky. Zatímco dříve byla Japonská zahrada japonská jen jménem, nyní se Vratislav může pyšnit opravdovým kusem japonské kultury. Návštěvníci se tak mohou i ve střední Evropě na chvilku přiblížit této krásné, vzdálené zemi. Japonská zahrada je otevřena od dubna do října.


Informace a fakta

GPS: 51.1097, 17.08
Nadmořská výška: 118 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:35:46

Japonská zahrada: Recenze

Japonská zahrada prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wroclaw (3km)Radwanice (6km)Psary (9km)Długołęka (11km)Bielany Wrocławskie (11km)Domasław (14km)Samotwór (17km)Borowa (16km)Brzezina (20km)

Webmap: 1 2 3