TIXIK.cz » Terchová » Jánošíkovy díry

Jánošíkovy díry - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jánošíkovy díry: Hlídač pokojů
Jánošíkovy díry Mapa Mapa hotelů Jánošíkovy díry

Jánošíkovy díryJánošíkovy díry

Související témata

Jánošíkovy díry: Fotografie

Doporučené hotely Jánošíkovy díry


Zobrazit všechny »


Jánošíkovy díry: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jánošíkovy díry Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jánošíkovy díry a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 15:08:54, Nadmořská výška: 993m, Adresa: Terchová, Slovensko, Telefon: +421 41/569 53 22, WWW stránky:

Jánošíkovy díry jsou soustavou tzv. tiesňav (soutěsek) a kaňonů v Národní přírodní rezervaci Rozsutec na Slovensku . Díky specifickému klimatu mají Jánošíkovy díry mnoho zajímavých druhů rostlin a živočichů.

Základní údaje

Jánošíkovy díry se skládají ze tří ucelených částí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Dolné diery si můžete prohlédnout díky naučné stezce. Horné diery jsou v zimním období uzavřené. Jánošíkovými děrami protéká také Dierový potok s více než 20 vodopády.

Turistické informace

Jánošíkovy díry jsou zpřístupněné značenými turistickými cestami s lávkami, žebříky a řetězy. Túra Dolnými dierami začíná od hotelu Diery po modré značce a končí na křižovatce turistických tras, kde najdete i bufet s občerstvením. Tam se stezka rozděluje: můžete se vrátit zpět po žluté trase přes Nové diery, anebo pokračovat po zelené značce přes Horné diery do sedla Medzirozsutce a odtamtud na Veľký, nebo Malý Rozsutec. I přes žebříky a řetězy je trasa přes Jánošíkovy díry poměrně nenáročná a zvládnou ji i děti. Nezapomeňte na teplejší oblečení a pevnou obuv. Přístup do oblasti Jánošíkovy díry je přes osady Štefanová a Biely Potok, u obce Terchová a také autem i autobusovou dopravou z města Žilina .


Informace a fakta

GPS: 49.2482, 19.0735
Nadmořská výška: 993 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:34:30

Jánošíkovy díry: Recenze

Jánošíkovy díry prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Terchová (3.3km)Zázrivá (6km)Belá (9km)Párnica (11km)Stráža (12km)Dolný Kubín (16km)Stará Bystrica (15km)Oravská Lesná (16km)Teplička nad Váhom (21km)

Webmap: 1 2 3