TIXIK.cz » Města » Polsko » Dolnoslezsko » Jakuszyce

Ubytování Jakuszyce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jakuszyce: Hlídač pokojů
Jakuszyce Mapa Mapa hotelů Jakuszyce

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Jakuszyce - satelitní mapa, Jakuszyce - počasí, Jakuszyce: Fotografie

Doporučené hotely Jakuszyce


Zobrazit všechny »Jakuszyce: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jakuszyce Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jakuszyce a doprava, Čerpací stanice, benzinky
BabiniecKopce2km
Běžkařský a biatlonový stadion JakuszyceSki areály2km
Vodopád KamienczykaVodopády4km
Krucze SkałyKopce5km
SudetyRegiony5km
Hala Szrenicka Ski LiftVleky, lanovky5km
Lyžařské středisko Szklarska PorebaSki areály5km
Bank Zachodni WBKBanky6km
Muzeum MineralogiczneMuzea6km
Czarna GóraKopce6km
SzrenicaSki areály6km
Babiniec Ski LiftVleky, lanovky7km
Juna. Muzeum Ziemi Minerals i Rocks. Naumowicz J.Muzea7km
Museum of the EarthMuzea7km
Dinopark Szklarska Poreba8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:44:50, Nadmořská výška: 870m, WWW stránky:

Jakuszyce je obec v hraničním sedle, na hranicích Polska a České republiky , na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš . V současnosti tam žije jen pár stálých obyvatel. Jakuszyce lákají návštěvníky na svojí výhodnou polohu, která je předurčena všem milovníkům sportovních aktivit v jakémkoliv ročním období.

Pohledy do historie

Historie obce Jakuszyce sahá do počátků 19. století. V minulosti byla hlavním příjmem tamních obyvatel těžba dřeva a sklářství. V nedalekém hostinci Schneider byla totiž sklárna. Zajímavé také je, že tam několik let svého života strávil známý slezský učenec Erich-Will Peuckert, který se zajímal o mysticismus, astrologii, alchymii, tajné kulty a magii.

Aktivity

Jakuszyce jsou malá osada, v jejímž okolí je v létě mnoho značených pěších stezek i cyklostezek a hlavně také nádherná příroda. Jedná se o výchozí místo turistických cest ve směru Harrachov , Szklarska Poręba nebo ve směru Orle a do Jizerských hor . V zimě jsou Jakuszyce skutečný ráj pro milovníky klasického lyžování. Na své si tam přijdou i vyznavači sjezdového lyžování. Vyhlášené lyžařské středisko ve Sklarske Porebě je totiž vzdálené jen 5 km.

Běžecký areál Jakuszyce

Největší lákadlo obce Jakuszyce je tamní běžecký areál, který nabízí více než 100 km běžeckých tratí. Proto je hojně navštěvován nejen Poláky, ale také Čechy a Němci. Výhodou je poloha tamních tratí, díky které je tam sníh ještě dlouhou na jaře. Běžecký okruh Jakuszyce je známý také díky různým běžeckým závodům a velkým závodům psovodů. Ten nejznámější, kterého se účastní několik 1000 lyžařů, se nazývá “Běh Piastů“. Více informací o běžeckém areálu se dozvíte ZDE .

O obci Jakuszyce

Obec Jakuszyce se rozkládá podél hlavní ulice a tvoří ji několik domů. Většina z nich slouží turistům. Jsou v nich buď půjčovny lyžařského vybavení a kol, nebo sportovní prodejny a bistra. Nechybí ani možnost ubytování, a to v chatě Schronisko Orle a v chatě Górzystów, kde zažijete noc bez elektřiny a při svíčkách. Podél nově opravené silnice jsou k dispozici tři velká parkoviště. Stání na nich Vás vyjde přibližně na 9 PLN. Za vypůjčení lyží, bot a hůlek dáte okolo 45 PLN. Výhodné je, že tam bez problému přijímají i české koruny a eura, avšak počítejte s trochu nevýhodným kurzem.

Doprava

Jakuszyce jsou nejlépe dostupné autem, autobusem a vlakem. Autem se tam dostanete po silnici E65. Autobusem se tam dostanete z města Szklarska Poręba , kam jezdí pravidelně autobusy z Jelenie Góry a z Wrocławi . Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Wrocławi (Copernicus Airport Wrocław) . Můžete tam dojet i vlakem, jelikož Jakuszyce leží na znovuobnovené vlakové trati Harrachov - Szklarska Poręba .


Informace a fakta

GPS: 50.8199, 15.4395
Nadmořská výška: 870 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 17:12:18

Jakuszyce: Recenze

Jakuszyce prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Szklarska Poręba (6km)Piechowice (11km)Świeradów-Zdrój (12km)Przecznica (12km)Przesieka (16km)Stara Kamienica (14km)Wojcieszyce (16km)Podgórzyn (17km)Pobiedna (17km)

Webmap: 1 2 3