TIXIK.cz » Maďarsko » Vas » Jákský opatský kostel

Jákský opatský kostel, Maďarsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jákský opatský kostel: Hlídač pokojů
Jákský opatský kostel Mapa Mapa hotelů Jákský opatský kostel

Související témata

Jákský opatský kostel: Fotografie

Doporučené hotely Jákský opatský kostel


Zobrazit všechny »Jákský opatský kostel: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jákský opatský kostel Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jákský opatský kostel a doprava
Hrad Bernstein39km
Hévíz60km
Hrad Forchtenstein66km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kostely, Aktuální čas: 08:53:02, Adresa: Ják, Szabadnép utca 27, Maďarsko, Telefon: +36 94 356 217, WWW stránky:

Jákský opatský kostel je unikátní středověká románská stavba v Maďarsku . Nachází se v centru obce Ják , přibližně 10 km od města Szombathely a asi 60 km od lázeňského města Hevíz . Kostel byl součástí benediktinského opatství.

Základní informace

Jákský opatský kostel byl založen počátkem 13. století a v roce 1256 byl zasvěcen sv. Jiřímu. Během dalších staletí byl mnohokrát přestavěn a rekonstruován. Jákský opatský kostel je z jižní strany obehnán zdí, jejíž brána je zdobena erby. V levé části kostela je kaple zasvěcená sv. Jakubovi. Proslulý je především vstupní portál do kaple, který je zdobený normanskými motivy s geometrickými vzory a sochou Krista a 12 apoštolů v životní velikosti. Samotný Jákský opatský kostel je trojlodní stavba, osvětlená úzkými okny. Postranní lodě jsou od hlavní odděleny pilíři se sochami draků a rostlinnými motivy. Na stěnách kostela jsou fresky znázorňující boj sv. Jiří s drakem a oltářní obrazy z počátku 18.století.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:32:33

Jákský opatský kostel: Recenze

Jákský opatský kostel prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Egyházasrádóc (6km)Eisenberg an der Pinka (13km)Szombathely (11km)Rátót (23km)Lukácsháza (21km)Sárvár (30km)Heiligenkreuz im Lafnitztal (30km)Eltendorf (32km)Szentgotthárd (31km)

Webmap: 1 2 3