TIXIK.cz » Města » Jakarta

Jakarta - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jakarta: Hlídač pokojů
Jakarta Mapa Mapa hotelů Jakarta

JakartaJakarta

Související témata

Autopůjčovny v Jakartě, Satelitní mapa Jakarty, Jakarta - počasí, Jakarta: Fotografie

Doporučené hotely Jakarta


Zobrazit všechny »


Jakarta: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jakarta Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Jakartě, Plánovač výletů, Jakarta a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:03:45, WWW stránky:

Jakarta je hlavním a největším městem Indonésie .Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova Java a jeho rozloha je 661 km2. Jakarta je významné centrum cestovního ruchu. Naleznete zde zábavní centra, turistické služby, hotely, restaurace a množství historických památek. Návštěvníci města pocházejí převážně z tuzemska a z blízkého zahraničí. Zahraniční turisté využívají město také jako přestupní stanici do dalších špičkových destinací jako jsou například ostrov Bali a Yogyakarta .

Vznik

Nejdříve bylo osídleno území kolem přístavu. Osada a přístav se nazývaly Kalapa. Ve 12. století byl přístav hlavním přístavem království Sundy. Dodnes je Jakartský přístav nazýván Sunda Kalapa. V roce 1527 získává přístav Sultanát Bantam. Město Kalapa bylo přejmenováno 22.června 1527 na Jaykartu. Tento den je považován za den vzniku města Jakarta. V roce 1619 obsadily město holandské jednotky. Holanďané přejmenovali město na Bataviu. V roce 1621 se Batavia stává hlavním městem Holandské Východní Indie. V roce 1811 přepadli Jávu Britové. V roce 1942 získali město Japonci a město dostalo dnešní název Jakarta. V roce 1949 vznikla Indonésie a Jakarta se stala jejím hlavním městem. Ve čtvrti Koka se do dnešních dnů dochovaly zbytky opevnění z přelomu 16. a 17. století.

Zajímavosti a historické stavby

Nejzajímavější místa ve městě jsou Indonéské národní muzeum, mešita Masjid Istiqlal a památník Monas. Národní muzeum bylo vybudované již v roce 1778. Muzeum také bývá nazýváno Gedung Gajah ( Sloní dům) podle sochy před budovou. Mešita Masjid Istiqlal je největší mešitou jihovýchodní Asie. Stavba mešity byla zahájena v roce 1961 a trvala 17 let. Mešita se rozkládá na 5 ha. Památník Monas neboli Suhartův památník je symbolem indonéského boje za nezávislost. Památník byl dokončen v roce 1975 a nechal jej vybudovat diktátor Suharto. Ve 100 m výšce památníku je vyhlídkový ochoz. V městě Jakarta najdeme i jiné náboženských stavby např. čínský chrám Dharma Djaya, židovské synagogy či křesťanský kostel. V současnosti žije ve městě Jakarta cca 9 milionů obyvatel. S aglomerací je to přes 18 milionů. Jakarta je 12. nejlidnatější město na světě.

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
město mnoha kultur
levno
zábavný noční život
kvalitní veřejná doprava
koncerty

Proti

přetížená doprava
jazykové bariéry

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy
politické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

strojírenský
letecký
IT


Informace a fakta

GPS: -6.2139, 106.847
Nadmořská výška: 6 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-23 20:43:49

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.jakarta.go.id/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: přetížená doprava, jazykové bariéry, v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jakarta: Recenze

Jakarta prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

JakartaRempoa (13km)Bogor (43km)

Webmap: 1 2 3