TIXIK.cz » Regiony » Jablonecko

Jablonecko - ubytování a hotely, satelitní mapa a tipy na výlety (okres Jablonec nad Nisou)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Jablonecko: Hlídač pokojů
Jablonecko Mapa Mapa hotelů Jablonecko

JabloneckoJablonecko

Související témata

Jablonecko: Fotografie

Doporučené hotely Jablonecko


Zobrazit všechny »


Jablonecko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Jablonecko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Jablonecko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 10:47:56, Nadmořská výška: 583m

Na severu Čech, v Libereckém kraji leží přímo na hranicích s Polskem bývalý okres Jablonec nad Nisou. V krajině Jizerských hor s hlubokými lesy, čistými potůčky, skalisky, rašeliništi a vodopády. V jižní části okresu terén prudce klesá do údolí Jizery a navazuje na překrásnou oblast Maloskalska a Klokočských skal. Východní část okresu se již dotýká Krkonoš. Přirozeným kulturním, ekonomickým a správním centrem oblasti je Jablonec nad Nisou. Město, které leží nedaleko Liberce, se kterým má spojení prostřednictvím MHD a současně mezi turistickými lokalitami a chráněnými oblastmi.

Turistická centra na Jablonecku

Turisticky zajímavých míst je zde skutečně úctyhodné množství. Můžeme navštívit Suché skály nedaleko Železného Brodu, Pantheon, nebo zříceninu Frýdštejn u stejnojmenné obce nedaleko Malé Skály. Oblast se pyšní soustavou rozhleden s úžasnými výhledy. Štěpánka, Královka nedaleko Bedřichova, Černá Studnice nedaleko Smržovky, Slovanka, Bramberk …to jsou názvy jen některých z nich. Nesčetné množství potůčků a říček postupně přehrazovaly přehrady zabraňující záplavám. Můžete navštívit Protrženou přehradu, pozůstatek katastrofy z 18.září 1916.

Přírodní krásy Jablonecka a Jizerských hor

Zmíněné krásy se na Jablonecku velmi citlivě potkaly s výtvory lidského umu a důvtipu. Rozptýlená venkovská zástavba, jizerské osady z nichž je nejznámější osada Jizerka a řada technických památek které nezklamou své milovníky. To dává této oblasti specifický nádech. Pod rašeliništěm Jizerky najdete tzv. Hnojový dům se soukromým muzeem kuriozit známé osobnosti Jizerských hor G.Ginzela. V Jizerských horách narazíte na zbytky pohraničního opevnění. V údolích se nacházejí nejvýznamnější města okresu. Jablonec n. N., Tanvald a Železný Brod, typická sklářskými či textilními továrničkami. Sklářská výroba a výroba bižuterie byla v 19. století příčinou rozvoje celé oblasti.

Střediska zimních sportů na severu Čech

Pro aktivní odpočinek nalezneme na jablonecku mimořádně příznivé podmínky. Mimo již uvedených turistických center jsou to např. střediska pro zimní sporty, Janov nad Nisou nedaleko Severáku, Kořenov a Albrechtice v Jizerských horách. Můžete navštívit i lyžařský areál u Desné Oblastí prochází známá Jizerská magistrála. Různé běžecké tratě a sjezdové svahy najdete doslova na každém kopci. Chcete-li poznat oblast v létě můžete nasednout na kolo a nebo si pevně zavázat turistické boty. Každá z těchto variant má svůj půvab a zcela určitě na jablonecku naleznete i další způsoby jak trávit svůj volný čas a jak si odpočinout.

Informace a fakta

GPS: 50.7361, 15.2482
Nadmořská výška: 583 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:39

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, golf, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Jablonecko: Recenze

Jablonecko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Smržovka (0.3km)Lučany nad Nisou (1.8km)Tanvald (4.2km)Desná (5km)Jablonec nad Nisou (6km)Janov nad Nisou (7km)Horní Polubný (8km)Kořenov (9km)Bedřichov (10km)Rádlo (10km)Paseky nad Jizerou (11km)Vysoké nad Jizerou (12km)Malá Skála (11km)Frýdštejn (11km)Harrachov (13km)Liberec (14km)Rokytnice nad Jizerou (14km)Šimonovice (14km)Semily (16km)Vítkovice (21km)Turnov (18km)Chrastava (22km)Kryštofovo Údolí (23km)Benecko (23km)Špindlerův Mlýn (25km)Raspenava (21km)Jilemnice (23km)

Webmap: 1 2 3