TIXIK.cz » Města » USA » Tompkins » Ithaca

Ithaca v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ithaca: Hlídač pokojů
Ithaca Mapa Mapa hotelů Ithaca

Související témata

Největší města v USA, Satelitní mapa USA, Satelitní mapa Ithacy, Levné ubytování v Ithace, Autopůjčovny v Ithace, Ithaca: Fotografie

Doporučené hotely Ithaca


Zobrazit všechny »Ithaca: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ithaca Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ithaca a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
M&T BankBanky0km
Tompkins Trust CompanyBanky0.1km
Toko ImportsMuzea0.1km
Ithaca Downtown Historic DistrictHistorické čtvrti0.2km
Unitarian Church of IthacaNáboženství0.1km
De Witt Park Historic DistrictHistorické čtvrti0.2km
New Roots Charter SchoolŠkoly0.2km
First Presbyterian ChurchNáboženství0.2km
St John's Episcopal ChurchNáboženství0.2km
Clinton HouseBudovy0.2km
State TheatreDivadla0.3km
St. Catherine's Greek Orthodox ChurchNáboženství0.3km
Immaculate Conception ChurchNáboženství0.3km
Clinton HallBudovy0.3km
History Center Tompkins CountyMuzea0.3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:46:50, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
studium
aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

filmový

Aktivity

rybaření


Informace a fakta

GPS: 42.4406, -76.4966
Nadmořská výška: 127 m
Rok založení města: 1790
Nejbližší letiště: Ithaca Tompkins Regional Airport
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 6:38:06

Ithaca: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 9:56:25
Ithaca je město v USA a najdeme ho ve státě New York. Leží na jižním okraji jezera Cayuga Lake, které je vzdáleno cca 100 km jižně od jezera Ontario. Ve městě Ithaca žije kolem 30.000 obyvatel, i s jeho metropolitní částí má pak kolem 100.000 obyvatel. Ithaca je město plné věžiček a zeleně.

Doprava

Do města Ithaca se dostaneme autem z několika dálnic. Jsou jimi dálnice č. 81, 86 nebo 90. Toto jsou hlavní cesty v této oblasti a z těchto dálnic pak vedou silnice, po kterých se dostanete až do města Ithaca. To samé platí pro autobusovou dopravu. Ve městě je vlakové nádraží. Nejbližší letiště je cca 8 km od města. Pro cestování po městě se dá využít městská hromadná doprava či taxi.

O městě Ithaca

Město Ithaca je někdy nazýváno jako zmenšenina San Franciska. Leží na kopci nad jezerem a najdeme tu spoustu parků. Kolem města je velké množství zeleně a najdeme tu rokliny, potůčky jezera nebo dokonce vodopády. To vše se snoubí s místní zástavbou a vytváří tak zajímavou krajinu. Ithaca je moderní město, kde nechybí komerční zóny jako jsou pěší zóna Ithaca Commons či komplex Ithaca Center.

Zajímavá místa města Ithaca

Město Ithaca nabízí několik zajímavých míst, která určitě při návštěvě tohoto města za shlédnutí. Jsou to např. areál Cornell Univerzity, kolem které je pěkný park a v něm také najdeme muzeum umění Herbert F. Johnson Museum. V něm je možné shlédnout sbírky asijského a moderního umění ale také je z jeho pátého patra pěkný výhled na celé město a pod ním ležící jezero Cayuga Lake. Asi 10 mil od města nalezneme nejhezčí z vodopádů v okolí města Ithaca. Jsou to 63 metrů vysoké vodopády Taughannock Falls. Leží u silnice č. 89 a je u nich i pláž.

Aktivity

Pod městem Ithaca se dá na jezeře Cayuga Lake provozovat windsurfing a nebo jízda na člunech. Oboje se nechá zapůjčit v návštěvnickém centru na 904 East Shore Drive, kde mají v evšední dny otevřeno od 8.00 do 17.00 hodin. Ithaca a jeho okolí nabízí mnoho cyklotras a turistických tras. Ale i procházka místní zelení a parky určitě stojí za to.

Praktické informace

Možností ubytování v městě Ithaca je mnoho. Můžeme využít služeb místních hotelích či se ubytovat na univerzitních kolejích. Ubytování s menší kapacitou nabízí např. Hillside Inn na Stewart Avenue či Elmshade Guest House na Albany Street. Mimo školní rok se dá využít služeb Statler Hotel na East Avenue. Ubytování tu není drahé a služby jsou velmi dobré. Vegetariáni ve městě Ithaca najdou výbornou restauraci Moosewood. Kromě toho tu samozřejmě nechybí další restaurace, některé zaměřené speciálně na určitý druh kuchyně. V celém okolí je vyhlášena pizzerie The Nines, kde dělají výbornou pizzu. Samozřejmostí jsou pak kavárny, bary s živou hudbou, diskotéky atd.

Města a obce v okolí

Ithaca (0km)Watkins Glen (31km)Montour Falls (30km)Cortland (31km)Horseheads (40km)Owego (42km)Elmira (47km)Tully (51km)