TIXIK.cz » Města » Turecko » Istanbul

Istanbul - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Istanbul: Hlídač pokojů
Istanbul Mapa Mapa hotelů Istanbul

IstanbulIstanbul

Související témata

Autopůjčovny v Istanbulu, Satelitní mapa Istanbulu, Istanbul - počasí, Istanbul: Fotografie

Doporučené hotely Istanbul


Zobrazit všechny »


Istanbul: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Istanbul Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Istanbulu, Plánovač výletů, Istanbul a doprava, Bankomaty, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:39:51, Adresa: Hobyar Mh., Fatih/Istanbul, Türkiye, Telefon: +90 212 514 0147, WWW stránky:

Istanbul je významné město v Turecku . Rozkládá se na dvou kontinentech v Bosporské úžině. Tato úžina spojuje i rozděluje oba kontinenty Evropu a Asii . Město je důležitou obchodní křižovatkou a Branou Orientu. Istanbul je rušná metropole s bohatou kulturou, přírodou a historií.

Historie

Istanbul byl dříve znám pod názvy Konstantinopol, Cařihrad či Byzanc. Město bylo založeno již v období antiky. V tomto období byl nazýván Byzanc. Později se Istanbul stává metropolí Východořímské říše a nese název Konstantinopol. Po dobytí Osmany se ve městě začal rozšiřovat islám. Město se úspěšně rozvíjelo. Byla postavena řada významných staveb. Od tohoto období je město nazýváno Istanbul.

Historické památky

Většina historických památek a centrum Istanbulu najdeme v jeho Evropské části. Nejstarší stavební památkou ve městě je Konstantinův sloup. Sloup byl postaven roku 330 n.l. u příležitosti povýšení Istanbulu na město Římské říše.

Dominanty města

Nejznámějším symbolem města Istanbul je Hagii Sofia , chrám Boží moudrosti. Dnes je v chrámu umístěno muzeum. Naproti němu stojí druhý ze symbolů města Modrá mešita se šesti minarety. Mešita byla postavena v roce 1617. Dominantou města je Sulejmanova mešita. Mešita má čtyři minarety s 10 balkóny. Mešita byla postavena počátkem 16. století. Mešita přestala nárokům sultána Sulejmana brzy stačit. Nejpěknějším představitelem osmanského baroka je Tulipánová mešita.

Paláce

Palác Topkapi byl postaven sultánem a sloužil jako rezidence sultánů do roku 1839. Na břehu Bosporu stojí Palác Dolmabahce. Sídlem sultánů se stal v roce 1855. Jedná se o komplex několika paláců, pavilonů, mešit, fontán, nádvoří a harému. Palác Dolmabahce se rozkládá na ploše 700 tisíc m2.

Zajímavosti

Zajímavostí města je i zdejší Archeologické muzeum se sbírkou antického umění. Nejznámější exponát muzea je socha Alexandra Velikého. Velkou turistickou atrakcí města Istanbul je Velký a Egyptský bazar . Najdeme tu značné množství krámků s nepřeberným množstvím zboží.

Turecké lázně

Při návštěvě Istanbulu bychom neměli zapomenout na turecké lázně. V těchto lázních můžeme doplnit energii do dalšího dne. V současnosti žije ve městě Istanbul více než 12 milionu obyvatel. Od roku 1985 je historická část města zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Plusy

blízko k moři
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

námořní
metro
letecká


Informace a fakta

GPS: 41.0111, 28.9758
Nadmořská výška: 42 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-23 20:43:47

Istanbul: Recenze

Istanbul prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

IstanbulBüyükcekmece (31km)Güzelyalı (31km)Çayağzı (31km)Tuzla (35km)Cinarcik (42km)Kocadere (43km)Üvezpınar (48km)Gökçedere (49km)

Webmap: 1 2 3