TIXIK.cz » Francie » Île-de-France » Ville de Paris » Paříž » Invalidovna

Invalidovna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Invalidovna: Hlídač pokojů
Invalidovna Mapa Mapa hotelů Invalidovna

InvalidovnaInvalidovna

Související témata

Invalidovna: Fotografie

Doporučené hotely Invalidovna


Zobrazit všechny »


Invalidovna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Invalidovna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Invalidovna a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Most Alexandra III. PAříž0.8km
Place de la Concorde1km
Tuilerijské zahrady v Paříži1km
Les Halles2km
Sorbona2km
Opera Paříž2km
Latinská čtvrť3km
La Conciergerie3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památníky, Aktuální čas: 18:45:39, Adresa: 70 Rue de Babylone, Paris, Francie, Telefon: +33 810 11 33 99, WWW stránky:

Invalidovna je největším památníkem ve městě Paříž ve Francii . Tento muzejní a památkový komplex byl původně postaven jako vojenská nemocnice. Invalidovna zabírá plochu 13 hektarů. Stojí na levém břehu řeky Seiny, nedaleko Elysejský polí, a vede k ní Promenáda des Invalides.

Invalidovna jako symbol

Invalidovna byla postavena za vlády Ludvíka XIV., roku 1678. Pozlacená kopule na vrchu kostela se stala symbolem lesku a nádhery Krále Slunce. Kostel spolu s kupolí je považován za vrcholné dílo francouzské klasické architektury. Stěny kostela Invalidovny jsou vyzdobeny ukořistěnými vlajkami nepřátel. V červenci 1789 sem byly přineseny tisíce zbraní, které dav lidí ukradl a použil k napadení Bastily.

Místo uložení ostatků Napoleona Bonaparta

Nejdůležitější událostí v existenci Invalidovny byl návrat ostatků Napoleona Bonaparta do Francie. Dnes jsou uloženy v kryptě pod zlacenou kupolí, spolu s ostatky jeho nejbližších generálů. Pokud chcete vidět hrobku, pečlivě si zjistěte otevírací hodiny, krypta se zavírá o pár hodin dříve než muzea. V Invalidovně je jich několik: Musée de l'Armée, Musée des Plans-Reliefs, Musée de l'Ordre de la Libération a L'Eglise de St-Louis-des-Invalides.


Informace a fakta

GPS: 48.8569, 2.3126
Nadmořská výška: 36 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:47

Invalidovna: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 7630.1.2012 22:38:40
Pokud se bude pohybovat v okolí eifelovky tak na ní narazíte. Nic moc zajímavého tu není. Pěkný areál s pá děly na nádvoří. Celoročně je tu zpřístupněna vojenská expozice, jinak opravdu nic zvláštního.

Města a obce v okolí

Paříž (2.8km)Bougival (13km)Argenteuil (11km)Louveciennes (15km)Le Port-Marly (15km)Jouy-en-Josas (15km)Bailly (17km)Saint-Germain-en-Laye (17km)Buc (17km)

Webmap: 1 2 3