TIXIK.cz » Města » Japonsko » Tokushima » Inakadate

Inakadate - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Inakadate: Hlídač pokojů
Inakadate Mapa Mapa hotelů Inakadate

Související témata

Inakadate: Fotografie

Doporučené hotely Inakadate


Zobrazit všechny »Inakadate: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Inakadate Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Inakadate a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:09:29, WWW stránky:

Inakadate je obec v Japonsku , která je po celém světě známá díky zdejším obrazům v rýžových polích. Nachází v prefektuře Aomori, v okrese Minamitsugaru, asi 600 km od Tokia . V současnosti zde žije okolo 8500 obyvatel.

O obci

Inakadate je příjemná obec, jejíž obyvatelé se živí hlavně zemědělstvím. Klima je tu studené přímořské s krátkým létem a dlouhou chladnou zimou. Celková rozloha obce je 22.31 km², je totiž poměrně roztahaná. V obci se nacházejí 3 základní školy a 1 střední škola.

Obrazce v rýžových polích

Turisté do obce Inakadate přijíždějí každý rok hlavně díky neobvyklé výstavě v rýžových polích. Obří umělecká díla, která jsou větší než fotbalové hřiště, se nacházejí přímo v rýžových polích. Vytvořilo je více než 1000 lidí, kteří ručně vysázeli různé druhy rýže tak, že vznikly kopie slavných obrazů. Shlédnout zde můžete například obrazy Mony Lisy, Napoleona či hory Fudži . Obrazců se dosahuje odlišnou barvou a výškou rýže. Aby jste si mohli nádherné obrazce prohlédnout, musíte se dostat na speciálně určenou vyhlídkovou plošinu, která je součástí objektu Inakadate Village Hall. Obrazce můžete shlédnout do té doby, než místní zemědělci sklidí úrodu. Každý rok se na tyto ojedinělá umělecká díla přijíždí podívat více než 170 000 turistů.

Turistické zajímavosti

Inakadate také nabízí několik turistických zajímavosti. Patří mezi ně např. archeologické naleziště Tareyanagi, které je v současnosti národní historickou památkou, svatyně Benzaiten, Inakadate Village Hall, což je kulturní centrum postavené ve tvaru hradu, který je symbolem Inakadate. Součástí objektu je i zmíněná vyhlídková plošina, z které můžete shlédnout obrazce v rýžových polích. Za muzeum obce. Milovníci pěší turistiky pak mohou vyrazit do nedalekých kopců.

Turistické služby

V Inakadate nechybí ani možnost kvalitního ubytování. Základní nabídku ubytování v obci a přilehlém okolí naleznete . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Ukokkeiramenrontsugaruichigoten. K dispozici je tu i supermarket (poblíž vlakového nádraží) a benzínová pumpa. Nenechte si pak ujít vyhlášenou zmrzlinu v Inakadate Village Hall.

Historie

Obec byla založena v roce 1889. V roce 1950 zde pak byla otevřena železniční stanice.

Doprava

Obec Inakadate je nejlépe dostupná po železnici či autem. Nejbližším letištěm je Morioka - Hanamaki Airport. To zajišťuje hlavně lety po Japonsku . Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici "Tōhoku Expressway" a pak po rychlostní silnici č. 102. Dostat se sem dá ale i autobusem. Železniční stanice je vzdálena poměrně daleko od hlavního centra obce.


Informace a fakta

GPS: 40.642, 140.5412
Nadmořská výška: 20 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:49:23

Inakadate: Recenze

Inakadate prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hirosaki (14km)Aomori (27km)Noshiro (59km)

Webmap: 1 2 3