TIXIK.cz » Města » Imst

Ubytování Imst

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Imst: Hlídač pokojů
Imst Mapa Mapa hotelů Imst

Související témata

Luxusní ubytování v Imstu, Apartmány v Imstu, Satelitní mapa Imstu, Imst - počasí, Imst: Fotografie

Doporučené hotely Imst


Zobrazit všechny »Imst: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Imst Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Imst a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:44:37, Nadmořská výška: 804m, Telefon: +43 5412 69100, WWW stránky:

Plusy

blízko k dálnici
dostatečná nabídka ubytování
má zábavní park
blízko cyklostezky

Proti

nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

vánoční trhy

Aktivity

lyžování

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 47.2431, 10.74
Nadmořská výška: 804 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:59

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.imst.tirol.gv.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, dostatečná nabídka ubytování, má zábavní park, blízko cyklostezky, pestrá nabídka ubytování, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, lyžařské areály okolo, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Imst: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:07:15
Imst je malebné město v Rakousku , které je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Nachází se ve spolkové zemi Tyrolsko, na řece Inn, cca 55 km západně od Innsbrucku . V současnosti zde žije více než 9000 lidí. Imst láká návštěvníky na okolní nádhernou přírodu a širokou nabídku aktivit.

Doprava

Imst je nejlépe dostupný autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v 55 km vzdáleném Innsbrucku (Kranebitten Airport) . Autem se sem dostanete po dálnici E60 (A12) a pak po silnici č. 171. Samozřejmostí je pravidelné autobusové a vlakové spojení s okolím. Každou hodinu se odtud dá dostat do Innsbrucku .

O Imst u

Imst je malebné město, které je umístěno v nádherném prostředí. Čerstvý vzduch, rozeklané vrcholy hor, zelené louky a skryté rokle zanechávají v každém příjemný zážitek. Samotné město nenabízí mnoho památek. Nejvýznamnější pamětihodností je zdejší kostel. Zajímavý je ale také dům Fasnachthaus, který se nachází v ulici Strelweg 6 a kde můžete shlédnout ručně vyřezávané masky strašidel.

Bobová dráha Alpine Coaster

Oblíbená je jinak v Imst u také zdejší bobová dráha Alpine Coaster, která je více než 3,5 km dlouhá a je údajně nejdelší horskou dráhou v Alpách. Dráha funguje od května do října. Horní stanice se nachází v nadmořské výšce 1550 m. Během jízdy, která trvá 10 – 12 minut, překonáte převýšení 500 m. K bobové dráze Alpine Coaster se dá dostat buď pěšky nebo pomocí dvousedačkové lanovky Untermarkter Alm-Bahn. Nad městem je k dispozici také krásné lyžařské středisko. Zajímavostí je, že Imst hostil již několikrát ve své historii mistrovství světa i Evropy v jízdě na saních.

Aktivity

V létě nabízí okolí Imst u více než 350 km trekových tras. Na své si tu tak přijdou milovníci pěší turistiky. K dispozici jsou tu stezky všech obtížností. Oblíbenou rodinnou trasou je pocházka ledovcem vyhloubenou soutěskou Rosengartenschlucht. Ta vede do HochImst u, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy nebo se vykoupat v průzračně čistém horském jezeře. Celý tento výlet vám i s dětmi zabere cca 3 hodiny. Vydat se také můžete do nedaleké vesničky Roppen, která se nachází asi 7 km od Imst u. Zde se totiž nacházejí bizarní skalní útvary zvané Erdpyramiden. Skrz ně vede úzká stezka, kolem které se nachází řada vodopádů. Zdejší pozoruhodné skalní útvary vznikly v době ledově a na jejich vzhledu se podepsala i staletí trvající eroze. Po náročných výletech můžete v létě zavítat na venkovní koupaliště Imst , které nabíz dva velké bazény, jeden dětských bazén a dva tobogány.

Turistické služby

Imst disponuje širokou nabídkou ubytování. Vybrat si můžete např. z nabídky ZDE . Nechybí tu ani kemp s názvem Imst -West. Samozřejmostí je možnost ubytování v soukromí.

Slavnost Schemenlaufen

Nejvýznamnější akcí města Imst jsou slavnosti Schemenlaufen. V překladu jde o “Průvod přízraků“, který se koná každé čtyři roky. Poslední tato slavnost proběhla 15. února 2009. Během průvodu můžete shlédnout strašidelné kostými od hrbatých čarodějnic až po divoké Spritzery, kteří přihlížející diváky polévají vodou. Samozřejmostí je celá řada doprovodných akcí.

Historie

Historie města jinak sahá do středověku. Od roku 1282 zde mohli pořádat pravidelné trhy. Městská prává získal Imst v roce 1898.

 Aura: 50Recenze: 572010-09-24 21:55:06
Imst jsem ještě neměla možnost navštívit, ale podle toho, co jsem četla v článku, to vypadá jako hodně přitažlivé městečko! Snad se mi povede sem někdy zavítat. Láká mě navíc i bobová dráha, která, myslím si, stojí zato být vyzkoušena jak mnou, tak Vámi! :D

Města a obce v okolí

ImstTarrenz (2.7km)Karrösten (2.8km)Arzl im Pitztal (4.3km)Imsterberg (5km)Roppen (6km)Schönwies (8km)Sautens (10km)Haiming (11km)

Webmap: 1 2 3