TIXIK.cz » Města » Hyères

Hyères - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hyères: Hlídač pokojů
Hyères Mapa Mapa hotelů Hyères

Související témata

Satelitní mapa Francie, Největší města ve Francii, Satelitní mapa Hyèrese, Autopůjčovny v Hyèresu, Hyères: Fotografie

Doporučené hotely Hyères


Zobrazit všechny »Hyères: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hyères Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hyères a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Eglise Réformée de FranceNáboženství0.4km
Fontaine ClémenceauFontány0.7km
Paroisse Saint LouisNáboženství0.7km
Perruc StadiumStadiony1km
Villa NoaillesBudovy0.9km
Gaby Robert StadiumStadiony2km
Les Amis de Notre Dame de ConsolationNáboženství2km
Letiště Toulon-HyèresLetiště3km
Toulon-Hyères AirportLetiště3km
Pláž l'AyguadePláže4km
Pins MaritimeKempy4km
Saint-Pierre des HortKempy4km
Pláž MourillonPláže4km
Le Beau VezeKempy6km
Pláž l'AlmanarrePláže4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:47:02, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 43.1159, 6.1285
Nejbližší letiště: Letiště Marseille Provence, 108 km
Pobřeží: Baleárské moře, 3,7 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:13:29

Hyères: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:06:19
Hyères (Hyéres Les Palmiers) je příjemné město ve Francii . Nachází se v jižní části země, na Azurovém pobřeží, u Středozemního moře. V současnosti zde žije okolo 54 000 obyvatel. Hyères je oblíbeným letoviskem, které láká návštěvníky i na své památky.

O městě

Hyères je údajně nejstarším přímořským letoviskem na Azurovém pobřeží. Mimo bohatého aktivního vyžití nabízí město řadu památek. Vyhledávaný je také zdejší poloostrov Giens , který je nejjižnějším místem Francouzské riviéry a také dovolenkovým rájem. Hyères je známé i díky vývozu velkého množství místních řezaných květin a disponuje i několika městskými salinami.

Turistické zajímavosti

Nejzajímavější částí města Hyères je středověké historické centrum, které se rozkládá na vrchu Casteau a je celé obehnáno hradbami. Pod ním se pak rozkládá moderní část města. Nejrušnějším místem nové části je avenue Gambetta, která nabízí řadu obchodů, restaurací apod. Oblíbeným místem ve staré části je náměstí Place St-Paul, z kterého si můžete vychutnat panoramatický výhled na středověké hradby a záliv Giens . Mezi nejvýznamnější památky ve městě Hyères patří kostel sv. Ludvíka (Eglise St-Louis) ze 13. století, strážný domek Porte Massilon nacházející se na náměstí Clemenceau a Templářská věž. Nachází se tu však celá řada dalších zajímavých historických staveb. Navštívit zde můžete i např. archeologické naleziště d'Olbia.

Iles d'Hyères

Hyères je ideálním výchozím bodem k návštěvě tzv. "Zlatých ostrovů" (Iles d'Hyères ) , které jsou vyhledávaným cílem turistů. Nejdostupnější je ostrov Porguellos, který byl původně sídlem Františka I. Dnes jde o ráj surfařů. Nudisté zase vyhledávají ostrov Ile du Lévant, který je sídlem Héliopolie, což je údajně nejstarší evropská organizace nudistů. Milovníci přírody pak vyrážejí na ostrov Port-Cros, který je národním parkem, proto se na ostrov platí vstup. Žije tu velké množství ptáků a roste mnoho druhů rostlin.

Aktivity

Hyères je vhodné jak pro vyznavače aktivní dovolené, tak i pro ty, co jen rádi leží u vody. Mezi nejoblíbenější aktivity patří windsurfing, kitesurfing a cykloturistika. Zdejší vody jsou také oblíbeným místem potápěčů. Pláže zde jsou jinak většinou písčité s malými oblázky.

Ubytování a zábava

Hyères disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Hyères také hostí během roku řadu svátků, oslav a festivalů. Mezi ty nejznámější patří Mezinárodní festival módy a fotografie, festival Jazz Hyeres, festival francouzské hudby a Mezinárodní festival mladých filmařů. Samozřejmostí je celá řada restaurací, barů a obchodů.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. První zmínka o současném Hyères pochází z roku 964. Od 17. století jde o oblíbené letovisko. Již v této době sem jezdili rekreanti. Ti sem jezdí dodnes.

Doprava

Hyères je dostupné autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Pro lodě tu jsou k dispozici vlastně dva poměrně velké přístavy. Nejbližší letiště Aéroport de Toulon-Hyéres se nachází hned u přístavů. Autem se sem dostanete nejlépe do dálnici A57 a pak po dálnici A570. Využít ale můžete i silnici N98. Do města také jezdí pravidelně vlakt TGV z Paříže .

Města a obce v okolí

Hyères (0km)Carqueiranne (5km)Le Pradet (8km)La Londe-les-Maures (9km)La Garde (9km)La Farlède (8km)La Valette-du-Var (12km)Giens (9km)Solliès-Pont (11km)

Webmap: 1 2 3