TIXIK.cz » Valašské Meziříčí » Hvězdárna Valašské Meziříčí

Hvězdárna Valašské Meziříčí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hvězdárna Valašské Meziříčí: Hlídač pokojů
Hvězdárna Valašské Meziříčí Mapa Mapa hotelů Hvězdárna Valašské Meziříčí

Související témata

Hvězdárna Valašské Meziříčí: Fotografie

Doporučené hotely Hvězdárna Valašské Meziříčí


Zobrazit všechny »Hvězdárna Valašské Meziříčí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hvězdárna Valašské Meziříčí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hvězdárna Valašské Meziříčí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Observatoře, Aktuální čas: 22:12:05, Nadmořská výška: 333m, Adresa: Vsetínská 941/78, Valašské Meziříčí, Česká republika, Valasske Mezirici, 757 01, Telefon: +420 571 611 928, WWW stránky:

Hvězdárna Valašské Meziříčí je situována při okraji města, ve spodní částí kopce Stínadla, ve Zlínském kraji, ve východní části České republiky. Budova hvězdárny byla postavena podle návrhu známého moravského architekta Zdeňka Plesníka v roce 1955, kdy byla i zpřístupněna, na popud Josefa Dolečka, který stavbu řídil a stal se i jejím ředitelem. V areálu se nachází meteorologická stanice Českého hydrometeorologického ústavu, která zde byla zřízena v roce 1957. Od roku 2001 je součástí hvězdárny zrekonstruovaný historický objekt Ballnerovy hvězdárny z roku 1929, který byl prohlášen za technickou národní památku, v němž je zřízena výstavní síň. V interiéru můžete obdivovat umělecké práce od sochaře Ambrože Špetíka a malířky Marie Bognerové. Hvězdárna Valašské Meziříčí patří k úzkému okruhu světových observatoří, zabývajících se dlouhodobým pozorováním Slunce a pořádá pro veřejnost pravidelné přednášky, semináře, astronomické kroužky i letní tábory pro děti. Přístupná je každý pracovní den ve večerních hodinách, kdy za příznivého počasí zde lze pozorovat planety, hvězdy, mlhoviny.

Informace a fakta

GPS: 49.4638, 17.9737
Nadmořská výška: 333 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:24:53

Hvězdárna Valašské Meziříčí: Recenze

Hvězdárna Valašské Meziříčí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Valašské Meziříčí (0.9km)Rožnov pod Radhoštěm (12km)Dolní Bečva (16km)Starý Jičín (13km)Vsetín (14km)Býškovice (19km)Nový Jičín (15km)Teplice nad Bečvou (18km)Prostřední Bečva (20km)

Webmap: 1 2 3