TIXIK.cz » Hvězdárna Ondřejov

Hvězdárna Ondřejov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hvězdárna Ondřejov: Hlídač pokojů
Hvězdárna Ondřejov Mapa Mapa hotelů Hvězdárna Ondřejov

Související témata

Hvězdárna Ondřejov: Fotografie

Doporučené hotely Hvězdárna Ondřejov


Zobrazit všechny »Hvězdárna Ondřejov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hvězdárna Ondřejov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hvězdárna Ondřejov a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Observatoře, Aktuální čas: 13:08:07, Nadmořská výška: 528m, Adresa: Fričova 242, 251 65 Ondřejov, Česká republika, WWW stránky:

Hvězdárna Ondřejov je jedním z nejdůležitějších vědeckých pracovišť ve svém oboru v Evropě, které je přístupné široké veřejnosti. Nachází se v Česku , ve Středočeském kraji, na vrchu Žalov, nad obcí Ondřejov .

O hvězdárně

Hvězdárna Ondřejov byla založena v roce 1905 J. Fričem. Zabývá se pozorováním Slunce, hvězd, meziplanetární hmoty či vysokoenergetických objektů ve vesmíru. Mimo to zde můžete shlédnout např. i různé artefakty jako je 150 let starý dalekohled Alvana Clarka, který dodnes slouží svému účelu. Dozvíte se tu samozřejmě vše o historii i současném poslání hvězdárny. Hvězdárna Ondřejov je součástí rozsáhlého parku, kde roste řada vzácných stromů, nachází se mnoho moderních plastik, několik budov a také různé přístroje jako je např. trofejní německé radary z 2. světové války. V severní části, v „Kubětinách“, se pak nachází kopule s dvoumetrovým zrcadlovým dalekohledem, který je největším takovým dalekohledem v Česku .

Praktické informace

Hvězdárna Ondřejov je otevřena od května do září vždy o víkendech. Prohlídky začínají v 9, 11, 14 a 16 hodin. Možné je ale také si domluvit skupinovou prohlídku (od 20 osob) a to ve všední dny od dubna do října v časech 10 a 13 hodin. Prohlídku je možné si domluvit na tel. 323 620 227 nebo mailu cech@asu.cas.cz. Vstupné stojí 60 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti (7-15 let) . Děti do 7 let mají vstup zdarma. Cena pro hromadný zájezd autobusem je 1200 Kč.


Informace a fakta

GPS: 49.9091, 14.7815
Nadmořská výška: 528 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 20:20:10

Hvězdárna Ondřejov: Recenze

Hvězdárna Ondřejov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Zvánovice (2.6km)Mirošovice (4.8km)Senohraby (4.7km)Chocerady (4.4km)Pyšely (8km)Sázava (9km)Kostelec nad Černými lesy (11km)Říčany (13km)Popovičky (14km)

Webmap: 1 2 3