TIXIK.cz » Města » Hvar

Hvar - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hvar: Hlídač pokojů
Hvar Mapa Mapa hotelů Hvar

HvarHvar

Související témata

Luxusní ubytování ve Hvaru, Apartmány ve Hvaru, Penziony ve Hvaru, Satelitní mapa Hvaru, Hvar - počasí, Hvar: Fotografie

Doporučené hotely Hvar


Zobrazit všechny »


Hvar: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hvar Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hvar a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:52:36, Telefon: +385 91 184 4444, WWW stránky:

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
klid
pobyty u moře


Informace a fakta

GPS: 43.172, 16.4416
Nadmořská výška: 11 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:38

Hvar: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 192011-08-24 10:10:46
Hvar je největší město a hlavní letovisko na stejnojmenném ostrově Hvar . Díky průzračnému azurovému moři, příjemným klimatickým podmínkám a bujné středomořské vegetaci patří Hvar mezi nejoblíbenější destinace na Jadranu.

Památky města Hvar

Osada byla založena Ilyrskými kmeny již ve 4. stol. před n.l. Největším rozmachem prošel Hvar během nadvlády Benátčanů, kdy sloužil jako opěrný bod a útočiště pro jejich flotilu. Z této doby (1579) pochází benátský Arzenál, což je starobylá loděnice, ke které je přistavěné divadlo. Hvar se pyšní také mnoha dalšími architektonickými památkami. Stojí zde katedrála sv. Štěpána, jedna z prvních barokních staveb v Dalmácii. Pochází z 16. stol. a pozornost si zaslouží zejména nádherná zvonice a vzácný oltář uvnitř katedrály. V těsné blízkosti stojí biskupský palác z 19. století. Městečko Hvar je rovněž známé díky svému náměstí, které je největším náměstím v Dalmácii. V jeho okolí se nacházejí paláce a vilky, jež si zde v minulosti nechali stavět zámožní obyvatelé. Nejkrásnější je renesanční palác rodu Vukašinovičů a gotický nedostavěný palác básníka Petra Hektoroviče. Další památkou městečka Hvar je františkánský klášter, v jehož mariánské kapli se nachází cenná umělecká díla. V současné době je v něm umístěno také muzeum a galerie. Vydáte-li se z náměstí severozápadním směrem, jistě neminete majestátní španělskou pevnost postavenou během nadvlády Habsburků. Z opevnění je krásný výhled na celé město, přístav a nedaleké Paklené ostrovy, které spolu s okolními kopci dotvářejí malebnou krajinu obklopující Hvar.

Pláže

Hlavní pláž se nachází v západní části města. Oblázkové plochy jsou doplněné betonovými plošinami pro slunění a lepší vstup do vody. Hvar může nabídnout také spoustu menších romantických pláží v okolí. Mnoho z nich je pro svoji čistotu každoročně vyznamenáváno „Modrou vlajkou“. Hvar má výborné podmínky pro provozování vodních sportů jako jsou jachting, windsurfing, potápění a mořský rybolov. Během sezóny se zde několikrát pořádají oblíbené rybářské slavnosti.

Města a obce v okolí

HvarStari Grad (12km)Jelsa (20km)Bol (20km)Milna (17km)Vis (24km)Milna (20km)Gornji Humac (26km)Sutivan (24km)

Webmap: 1 2 3