TIXIK.cz » Města » Hurghada

Hurghada - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hurghada: Hlídač pokojů
Hurghada Mapa Mapa hotelů Hurghada

Související témata

Satelitní mapa Hurghady, Hurghada - počasí, Hurghada: Fotografie

Doporučené hotely Hurghada


Zobrazit všechny »Hurghada: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hurghada Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Hurghadě, Plánovač výletů, Hurghada a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:12:54, WWW stránky:

Hurghada je egyptské město a vyhledávané turistické letovisko. Rozkládá se na africkém pobřeží Rudého moře. U města Hurghada jsou rozlehlé písčité pláže a krásné podmořské korálové útesy. Hurghada byla původně malou rybářskou vesničkou. V 70. letech 20. století se zde začalo budovat turistické centrum s hotely. Turisté začali přijíždět do města Hurghada v 80. letech 20. století. Dnes se hotely nacházejí podél celého 20 km dlouhého pásu pláží. Z původní vesničky se do dnešních dnů mnoho nezachovalo. Staré centrum Hurghady se nazývá El Dahar. Najdeme tu staré sídliště s jednotvárnými šedými budovami. V severní části El Daharu stojí nejstarší místní mešita. Její minarety jsou vysoké několik desítek metrů. Nedaleko mešity je orientální tržiště, které tvoří řada kamenných obchůdků. Nedaleko od mešity stojí koptský kostel postavený počátkem 19. století. Hurghada má i Mořské akvárium. Nová část města se nazývá Sakkala. V této části Hurghady se nacházejí modernější budovy, značné množství obchodů, restaurací a zábavních podniků. Jižním směrem od Sakkaly je rozlehlá hotelová zóna. Nejznámější hotel ve městě Hurghada je Sindibad Beach. U hotelu je přístav lodí, jež dopravují turisty k výletní ponorce. Nejluxusnější hotely jsou Intercontinental a Steigenberger. Severně od města Hurghada bylo na umělých lagunách vybudováno prázdninové městečko El Gouna , kde je slavné mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort. Zajímavým místem ve městě Hurghada je kromě pláží i Muzeum mořské biologie.

Plusy

pobyty u moře

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 27.2629, 33.8072
Nadmořská výška: 10 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:18:28

Hurghada: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702012-02-15 11:39:57
Hurghadu jsem navštívil před několika lety. Jedná se o rušné letovisko, které se nachází v blízkosti mezinárodního letiště. Zvolil jsem hotel Grand Azur, který mi byl doporučen. A stojí opravdu za to, korálový útes hned u pláže, mnoho lehátek (ručníky půjčují u bazénu), volejbalové hřiště, velký bazén a půjčovna sportovních potřeb, kde Vám zdarma půjčí i šnorchl, brýle a ploutve. Jídlo je tu výborné (občerstvení je i přímo na pláži a v areálu nechybí v rámci all inklusive perfektní italská restaurace), pokoje klimatizované se slunečními foliemi na oknech. V pokoji je i malá lednička, do které se každý den zdarma doplňují vybrané nealkoholické nápoje. Nechybí tu ani terasa se šíšami, kde si ve večerních hodinách můžete dát zdarma nějaký ten alkoholický nápoj. Do centra je to z hotelu poměrně blízko, taxík Vás v přepočtu vyjde opravdu na drobné. Pro mladé, kteří mají rádi taneční hudbu, doporučuji klub Liguid, který se nachází v Hurghadě přímo na pláži. My jsme tu narazili na výbornou holandskou djku. Jinak trhy v Hurghadě moc nedoporučuji, je to divočina a není to pro každého, prodavači jsou tu neskutečně nepříjemní a otravní. Tudíž ty co se ubytují např. ve zmíněném hotelu Grand Azur, mohou využít nákupní centrum přímo v hotelu, kde jsou prodavači přeci jen příjemnější.

Města a obce v okolí

HurghadaSoma Bay (50km)

Webmap: 1 2 3