TIXIK.cz » Města » Vietnam » Hué

Hué - hotely, ubytování, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hué: Hlídač pokojů
Hué Mapa Mapa hotelů Hué

HuéHué

Související témata

Hué: Fotografie

Doporučené hotely Hué


Zobrazit všechny »


Hué: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hué Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Huế a doprava
Truongtien BridgeMosty0.4km
Voňavá řekaŘeky0.5km
Museum of Royal Fine ArtsMuzea1km
Pagoda Thien Mu5km
Letiště Phu BaiLetiště14km
Thuan An BeachPláže13km
Đá BạcPřístavy33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:51:40, WWW stránky:

Hué je bývalé hlavní město císařů Vietnamu . Je známé pro svou velkolepou architekturu, ačkoliv mnoho z ní bylo zničeno během útoků za tzv. Tetské ofenzívy v roce 1968. V letech 1802 – 1945 bylo hlavním městem císařské dynastie Nguyen.

Zakázané purpurové město

Hué se nachází v úzkém pásu centrálního Vietnamu , a je hlavním městem provincie Thua Thien-Hue. Řeka utváří přirozenou hranici mezi současným městem a bývalým „Zakázaným purpurovým městem“, plném úctyhodných staveb. „Zakázané purpurové město“ bylo se svými pagodami a hroby zničeno během nelítostné vietnamské války (1964 – 1975) , avšak stále ještě jsou dobře zřetelné důvody jeho někdejší pýchy a velkoleposti. V blízkosti města se nachází hrobky několika významných vietnamských císařů. Nejpůsobivější jsou zřejmě hrobky Minh Mang a Tu Duc.

Historie

V roce 1306 princezna Huyen Tran (1287 – 1340) , manželka krále Chế Mân, získala jako svatební dary království Chau Ly a Chau O. Roku 1307 převzal král Tran Anh Tong (1276 – 1320) vládu nad územími, a přejmenoval je Thuan Hoa. Hué zaznamenalo první vzestup za vlády Nguyễnů, feudální dynastie, která vládla v jižním Vietnamu od 17. do 19. století. V roce 1775, dobyl město Trinch Sam (1739 – 1782) a přejmenoval sídlo na Phú Xuân. Název Hué byl poprvé zaznamenán v kronice krále Le Thanh Tonga v díle Thập giới cô hồn quốc ngữ văn. Staré historické dokumenty označují město spíše názvem Kinh. V roce 1802 Nguyen Anh Phúc (pozdější císař Gia Long) , získal kontrolu nad celým Vietnamem a z Hué udělal hlavní město říše. Hué bylo hlavním městem Vietnamské říše až do roku 1945, kdy císař Bảo Đại (1913 – 1997) odstoupil, a vz Ha Noie začala severu země vládnout komunistická strana. Zatímco se Bảo Đại úspěšně prohlásil znovu hlavou státu v roce 1949 za přispění francouzských kolonialistů (ačkoliv nebyl uznán komunisty a vietnamskými obyvateli) , za své nové hlavní město si zvolil Sai Gon (Saigon) . Za vietnamské války bylo Hué centrálním městem mezi hranicemi Severního a Jižního Vietnamu. Za tzv. Tetské (též Novoroční) ofenzívy v roce 1968 město utrpělo závažné škody, nejen na architektonických památkách, ale především na životech (zemřelo tehdy asi 10 000 lidí) . Většina připadla na vrub americkým bombardérům, část měli na svědomí komunisté a jejich masakry. Za komunismu došlo k dalšímu poškození památek, neboť historické stavby byly označeny za „feudální“ a „reakční“. Od té doby samozřejmě došlo ke změně politického klimatu a většina památek byla obnovena a restaurována.

Historické památky

Huế je dobře známé pro své historické památky, které mu vynesly zařazení do programu UNESCO. Uvnitř opevněného „Zakázaného Purpurového města“, v němž se mohli pohybovat pouze císaři a jejich konkubíny a nejbližší dvořané, bylo nebezpečno. Pro obyčejného člověka hrozil za překročení hranic města trest smrti. Kromě pozoruhodných císařských hrobek Minh Manga , Khai Địnha , a Tu Đứce stojí za pozornost unikátní pagoda Thien Mu. Ta byla vystavěna v roce 1601 a její název v překladu znamená „víla“. Francouzské koloniální stavby stojí podél řeky. Za návštěvu také stojí zajímavé muzeum města Huế. Ve městě je mnoho kulturních institucí výtvarného zaměření a každoročně se zde pořádá mnoho hudebních festivalů.

Proslulá kuchyně

Kuchyně Hué je známá pro rozličné a zvláštní druhy potravin. Jeho pozoruhodnost vychází především z tvrdých podmínek, v nichž je zapotřebí určité obratnosti k získání dostatku potravin. V kuchyni Hué se setkávají recepty z celého Vietnamu, ale hlavním rozdílem je převládající vegetariánství v oblasti receptů. Mnoho vegetariánských restaurací je rozmístěno v různých koutech města, a tamější obyvatelé jsou vegetariánství přivyklí v rámci své víry. Dalším rysem tamní kuchyně, kterým se odlišuje od kulinářských zvyklostí zbytku Vietnamu, je poměrně malý objem hrnce, v němž se tamní speciality připravují. Jde o pozůstatek ze zvyklostí v kuchyních královského dvora. Dalším, a poměrně důležitým rysem tamní kuchyně je, že je velmi pikantní.

Zajímavost

Z Hué pocházel nešťastně proslulý mnich Thich Quang (1897 – 1963) , který se v roce 1963 demonstrativně upálil v Sai Gonu , na protest proti komunistickému pronásledování buddhistů.

Ubytování

V oblasti ubytování máte v Hué opravdu z čeho vybírat. Kromě Luxusních hotelů, jako jsou Saigon Morin Hotel či La Résidence Hôtel & Spa, existuje množství několikahvězdičkových hotelů, ve kterých jistě splní jakékoliv Vaše přání. Navštívit Huế, je jako vstoupit do nového a neznámého světa, jehož „purpurové“ fluidum Vás bude doprovázet všude, kam v jeho ulicích vstoupíte.

Plusy

bohatá nabídka aktivit
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
krásné pláže

Proti

poměrně draho
často prší

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 16.4639, 107.5903
Počet obyvatel: 300 000
Pobřeží: Jihočínské moře, 16 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:48:04

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://english.thuathienhue.gov.vn/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: poměrně draho, často prší, v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hué: Recenze

Hué prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hué