TIXIK.cz » Města » Švédsko » Gävleborg » Hudiksvall

Hudiksvall - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hudiksvall: Hlídač pokojů
Hudiksvall Mapa Mapa hotelů Hudiksvall

Související témata

Největší města ve Švédsku, Satelitní mapa Švédska, Autopůjčovny v Hudiksvallu, Hudiksvall: Fotografie

Doporučené hotely Hudiksvall


Zobrazit všechny »Hudiksvall: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hudiksvall Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hudiksvall a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Hälsinglands MuseumMuzea0.4km
Mulle Mecks MuseumMuzea0.4km
Hälsinglands SparbankBanky0.4km
Hudiksvalls TeaterDivadla0.9km
Malnbaden beachPláže3km
Boda caveJeskyně8km
Trogsta ValleyÚdolí10km
Storberget caveJeskyně13km
Långtjärn LakeJezera18km
LångvikenZátoky18km
SkutvikenZátoky18km
Stocka BayZátoky22km
MorängsvikenZátoky23km
KolhamnsvikenZátoky26km
SvalvikenZátoky26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:41:25, Telefon: +46 650 196 50, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
blízko k dálnici
dostatečná nabídka ubytování
okolní příroda
pobyty u moře

Proti

horší dopravní dostupnost
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti

Aktivity

kayaking
rybaření
surfování

Služby

půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 61.7253, 17.1148
Nejbližší letiště: Letiště Sundsvall-Härnösand, 91 km
Pobřeží: Baltské moře
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:17:06

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hudiksvall.se/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k moři, blízko k dálnici, dostatečná nabídka ubytování, okolní příroda, pobyty u moře, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hudiksvall: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:07:16
Hudiksvall je krásné město ve Švédsku . Nachází se ve střední části země, v kraji Gävleborg, přibližně 50 km od Söderhamnu . V současnosti tam žije více než 15 000 obyvatel. Hudiksvall láká návštěvníky na své zajímavé dřevěné stavby a také na to, že se nachází v blízkosti velmi vyhledávaného poloostrova Hornslandet.

O městě

Mezi největší turistické zajímavosti města Hudiksvall patří kostel sv. Jakuba, který má nádherný interiér z hnědého mramoru s množstvím nástěnných maleb. Nejzajímavější část města je starý přístav Möljen, jehož nábřeží je lemováno řadou červených dřevěných rybářských domů a starých skladišť. Je tam několik ateliéru a informační centrum. Další působivá část města se nazývá Fiskarstan a najdete tam mnoho staveb, které reprezentují tzv. “imperiální“ architekturu konce 18. a začátku 19. století. O historii těchto staveb se více dozvíte v místním muzeu Hälsinglands . Toto muzeum má návštěvníkům opravdu co nabídnout. Mimo expozici věnované městu, která ho představuje jako významný přístav, si tam můžete prohlédnout např. runový kámen z doby kolem roku 1000 a ojedinělou sbírku středověkého církevního umění, které dominuje madona ze 16. století.

Pohledy do historie

Historie města sahá do 16. století, konkrétně do roku 1582, kdy byl Hudiksvall založen. Během své existence postihlo město deset velkých požárů. Největší rozmach Hudiksvall zažil v 18. století, kdy byl významným obchodním a dopravním centrem.

Festival Musik vid Dellen

Podle mnohých je nejlepší navštívit Hudiksvall v červenci, konkrétně v druhém týdnu tohoto měsíce. Tou dobou se tam koná kulturní festival Musik vid Dellen, který představuje lidovou hudbu a tradiční umění. Jednotlivé akce můžete navštívit např. v místních kostelech a na farmách v blízkosti města. Více o festivalu se dozvíte v místním informačním centru.

Turistické služby

Ubytovat se v Hudiksvallu můžete např. v hotelu Best Western , v hotelu First Hotel Statt Hudiksvall , v hotelu Temperance a v kempu Malnbaden, který se nachází přibližně 3 km od města a dostanete se k němu autobusem č. 5. Dobře se najíst můžete v Hudiksvallu v restauraci Dackås Konditori, v restauraci Bruns, čínské restauraci Ming či v nejelegantnější restauraci ve městě - Stadt Nöje. Jediný bare ve městě je Pub Tre Bockar.

Doprava

Hudiksvall je dostupný autem, autobusem, vlakem, lodí i letadlem. Autem se tam dostanete po dálnici E4. Kousek od města je veřejné letiště Hudiksvall Airport. Další nejbližší veřejné letiště se nachází v 50 km vzdáleném Söderhamnu . Vlakové a autobusové nádraží se nacházejí naproti sobě na Stationsgatan. Od obou se pak během dvou minutové chůze dostanete do centra města. O kousek dál za starými skladišti je k dispozici informační centrum.

Města a obce v okolí

HudiksvallStrömsbruk (19km)Enånger (21km)Bergsjö (29km)Gnarp (37km)Söderhamn (47km)Mohed (50km)

Webmap: 1 2 3