TIXIK.cz » Hruboskalsko

Hruboskalsko - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hruboskalsko: Hlídač pokojů
Hruboskalsko Mapa Mapa hotelů Hruboskalsko

HruboskalskoHruboskalsko

Související témata

Hruboskalsko: Fotografie

Doporučené hotely Hruboskalsko


Zobrazit všechny »


Hruboskalsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hruboskalsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hruboskalsko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 23:32:23, Nadmořská výška: 343m, WWW stránky:

Hruboskalsko je jedno s nejkrásnějších skalních měst. Nachází se přibližně 5 km za městem Turnov , směr Jičín , v centru Českého ráje, v České republice . Jsou pro něj charakteristické přes 50 m vysoké pískovcové vrcholy.

Historie

Oblast skalního města byla osídlena již 5000 let př.n.l. Ve středověku zde vznikly hrady jako Hrad Valdštejn nebo Zámek Hrubá Skála .

Obecné informace

Hruboskalsko je rozděleno na tři oblasti, Maják a Údolíčka, Dračí skály a Zámecká rokle a Kapelník. Můžete zde obdivovat širokou škálu tvarů skal a úkazů. Hruboskalsko je častým cílem pěších turistů i horolezců. Po vrcholové cestě vede "Zlatá stezka Českého ráje" s mnoha krásnými vyhlídkami např. Mariánská vyhlídka, vyhlídka U Lvíčka nebo vyhlídka Na Kapelu. Pod zdejší Mariánskou vyhlídkou je symbolický hřbitov horolezců. Přímo pod zámkem Hrubá Skála se nachází hluboká rokle, kam vede 65 m dlouhá úzká chodba zvaná Myší díra.


Informace a fakta

GPS: 50.5468, 15.1968
Nadmořská výška: 343 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 17:13:47

Hruboskalsko: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 942010-09-21 16:02:27
Vřele doporučuji výlet kdekoli po Českém ráji. Je tu moc hezká příroda, kterou si zde snažíme zachovat pro naše děti a příští generace. klid , zeleń , rozmanitost stromů...a hlavně nádherné pískovcové skály, to je to, proč sem zajet. velmi se mi tady líbilo at jsem byla v kterékoli části skal. No a samotná Hrubá skála je unikát a můžeme se zde dle libosti občerstvit.

Města a obce v okolí

Vyskeř (3.3km)Turnov (5km)Žehrov (7km)Dobšín (9km)Sobotka (9km)Semily (12km)Lomnice nad Popelkou (12km)Malá Skála (11km)Frýdštejn (12km)

Webmap: 1 2 3