TIXIK.cz » Polsko » Lodžsko » Hrady v Polsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Seznam nejlepších hradů v Polsku

Poloha - Evropa # centrální část Polska # 30 km od města Lodž # 100 km od hlavního města Varšavy # na severu vojvodství Lodžsko #

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Wileńska 3, 11-400 Kętrzyn, Poland

Hrad Kętrzyn je největší atrakce polského města Kętrzyn , které se rozkládá v severovýchodní části země, ve Varmijsko-Mazurském vojvodství.Pohledy d..

Najít ubytování

Zamkowa, 42-500 Będzin, Poland

Hrad Bedzin je gotické historické sídlo. Nachází se v jižní části Polska , ve městě Bedzin . Hrad zahrnuje též muzeum, které je věnováno historii hr..

Najít ubytování

794, Poland

Hrad Smoleń leží 4 km jižně od města Pilica, ve Slezském vojvodství, na jihu Polska . Ruiny se nachází na území přírodní rezervace Smoleń. Pohled d..

Najít ubytování


Podzamcze, 39-450 Baranów Sandomierski, Poland

Hrad Baranów Sandomierski je renesanční sídlo rodu Leszczyńských. Nachází se v Polsku asi 16 kilometrů od města Tarnobrzeg v ulici Zamkowa 20. Hra..

Najít ubytování

409, Poland

Zámek Moszna se nachází v Polsku , asi 30 km jihovýchodně od města Opole . Je to jeden z nejkrásnějších a nejznámějších zámků na území Slezska. Po..

Najít ubytování

780, 32-551, Poland

Hrad Lipowiec se do dnešních dob dochoval pouze jako zřícenina. Nachází se severně od vsi Babice , v jižní části Polska . Historie hradu Hrad Lipo..

Najít ubytování


Jana Pawła II, 34-436 Czorsztyn, Poland

Hrad Niedzica, známý také pod jménem hrad Dunajec, je středověká pevnost v Polsku . Nachází se v jižní části země, nad Czorsztynskou přehradou, na h..

Najít ubytování

Święty Marcin 80/82, 61-001 Poznań, Poland

Císařský zámek je majestátní a turisticky velmi atraktivní palác. Nachází se na západě Polska ve městě Poznań , prakticky v centru města.Pohledy do..

Najít ubytování

Plac Zamkowy, 47-143 Ujazd, Poland

Hrad Krzyźtopór je zřícenina historického sídla ze 17. století. Díky své poloze je dominantou oblasti kolem městečka Ujazd v Polsku . Hrad Krzyźto..

Najít ubytování


Zamkowa 8, 62-035 Gmina Kórnik, Poland

Hrad Kórnik je mohutná gotická stavba. Je dominantou celé oblasti Kórnik , která se nachází v Polsku , asi 20 kilometrů jihovýchodním směrem od měst..

Najít ubytování

Piastów Śląskich 4, 58-300 Wałbrzych, Poland

Zámek Ksiaz se nachází na skalním útesu nedaleko města Wałbrzych , a patří k největším zámkům v Polsku . Je celoročně přístupný a pořádá se tady řad..

Najít ubytování

Kazimierza Wielkiego, Koło, Poland

Zámek v Kołe, známý spíše jako hrad v Kole, se nachází asi 50 kilometrů severně od Lodže v Polsku . Podle polského historika, duchovního a geografa..

Najít ubytování


28, 37-741, Poland

Hrad Krasiczyn je středověké sídlo rodu Krasických. Nachází se v Polsku asi 13 kilometrů od města Przemyśl. Hrad Krasiczyn obklopuje rozlehlý kraji..

Najít ubytování

Plac Zamkowy 7, 49-300 Brzeg, Poland

Muzeum slezských Piastovců Brzeg je renesanční historické sídlo v Polsku a zároveň Muzeum slezských Piastovců. Nachází se v jihozápadní části země ..

Najít ubytování

Zamkowa 2, 76-150 Gmina Darłowo, Poland

Hrad Darlowo je středověké sídlo, které je známé také jako hrad knížat pomořanských. Nachází se v Polsku , na řece Wieprza, ve vnitrozemí a nedaleko..

Najít ubytování


Stanisława Lubomirskiego, 32-720 Gmina Nowy Wiśnicz, Poland

Hrad Nowy Wiśnicz je historické barokní sídlo z 1. poloviny 17. století. Nachází se v Polsku jižně od města Bochnia . Hrad Nowy Wiśnicz - historie..

Najít ubytování

Zamkowa 9, 20-001 Lublin, Poland

Zámek Lublin je původní šlechtické sídlo v polském městě Lublin . Nachází se na pahorku severovýchodně od Starého Města. Historie Původně byl na ..

Najít ubytování

773, 32-043, Poland

Hrad Ojców je romantická zřícenina středověké stavby. Nachází se ve vesnici Ojców na jihu Polska , nedaleko od města Krakov . S hradem jsou spojeny..

Najít ubytování


Zamkowa 2, 11-041 Olsztyn, Poland

Hrad Olsztyn (Olsztyński hrad) je architektonicky zajímavou památkou, ve které sídlí Muzeum Varmijska a Mazurska. Nachází se v Polsku , ve městě Olš..

Najít ubytování

Sucha, Gmina Leśna, Polska

Hrad Czocha je goticko - renesanční pevnost na jihu Polska . Nachází se u jezera Leśniańskie. Díky svému atraktivnímu vzhledu se stal místem, které..

Najít ubytování

Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 01-001 Warsaw, Poland

Palác Wilanów je historická rezidence, vybudovaná Janem III. Sobieským. Nachází se v Polsku , přibližně 10 km jihovýchodně od města Varšava . Palác ..

Najít ubytování


Brama Wybrańców 1, 43-200 Gmina Pszczyna, Poland

Hrad Pszczyna je historické sídlo, které v sobě spojuje mnoho uměleckých směrů od gotiky až po neoklasicismus. Nachází se v Polsku v městečku Pszcz..

Najít ubytování

Starościńska 1, 82-200 Malbork, Poland

Křižácký hrad Malbork je největší gotická stavba na světě a zároveň největší stavba z cihel na světě. Nachází se Polsku , ve městě Malbork , na břeh..

Najít ubytování

Zamkowa, 58-500 Jelenia Góra, Poland

Hrad Chojnik se nachází na stejnojmenném vrchu nad městem Jelenia Góra na jihu Polska . Pohled do historie Kamenný hrad nechal postavit kníže B..

Najít ubytování


Batalionów Chłopskich, 57-200 Gmina Ząbkowice Śląskie, Poland

Hrad Ząbkowice Śląskie je zřícenina hradu v Polsku . Nachází se v Dolním Slezsku, cca 20 km severně od města Kladsko . Frankenstein Hrad Ząbkowic..

Najít ubytování

12, 63-322, Poland

Zámek Goluchów je historické sídlo rodu Dzialynských. Nachází se v Polsku asi 18 kilometrů od města Kalisz . Tento zámek měl původně podobu opevně..

Najít ubytování

809, 21-132, Poland

Zámek v Kozłówce se nachází ve východním Polsku , asi 30 km na sever od města Lublin . O zámku Kozłówka Zámek v Kozłówce nechal postavit Ch. M. Be..

Najít ubytování


363, Poland

Hrad Grodziec leží na sopečném čedičovém vrcholu na úpatí Kaczawských hor, 40 km západně od města Legnica , v Polsku . Díky své mohutnosti je dobře ..

Najít ubytování

Osiedle 3 Maja 17, 37-100 Gmina Łańcut, Poland

Zámek Lancut je jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších zámků v Polsku . Nachází se v jihovýchodní části země, ve městě Łańcut . Výjimečně krásný..

Najít ubytování

Korsarzy 34, 71-001 Szczecin, Poland

Štětínský zámek je renesanční klenot a jeden ze symbolů města Szczecin v Polsku . Často se Štětínský zámek označuje jako Zámek pomořanských knížat ..

Najít ubytování


Pomorska 68, 99-320 Gmina Żychlin, Poland

Hrad Oporów je středověké gotické sídlo rodu Oporowských. Nachází se v Polsku , asi 6 kilometrů od města Zychlin . Hrad Oporów se dochoval v téměř p..

Najít ubytování

Zamkowa, 34-436 Czorsztyn, Poland

Czorsztyn je zřícenina hradu nad hladinou Czorsztyńskiego jezera v Polsku . Nachází se v jižní části země, turistické oblasti Pieniny , na Zámeckém ..

Najít ubytování

Plac Zamkowy 6, 11-100 Gmina Lidzbark Warmiński, Poland

Hrad Lidzbark Warmiński je středověké sídlo a významné náboženské a kulturní centrum. Nachází se v Polsku necelých 50 kilometrů jižně od města Olsz..

Najít ubytování


361, Poland

Hrad Gryf nedaleko vesnice Proszówka, v Polsku , se dochoval už jen jako zřícenina. Nachází se nedaleko města Mirsk . Pár slov o hradu Hrad Gryf ..

Najít ubytování

Przedzamcze 3, 87-100 Toruń, Poland

Křižácký hrad Toruń je historicky cenná zřícenina dávného hradu Řádu německých rytířů. Nachází se v severní části Polska ve městě Toruń . Je to nej..

Najít ubytování

Castle Square 4, 01-001 Warsaw, Poland

Královský zámek byl sídlem polských knížat a králů. Nachází se v Polsku , ve Varšavě , na Starém Městě, na Královském náměstí. Historie Královský..

Najít ubytování


Radweg, 59, Germany

Stift Joachimstein je považován za jeden z nejkrásnějších zámků Lužice. Nachází se v Polsku , v obci Radomierzyce, na umělém ostrově, na soutoku řek..

Najít ubytování

Chęciny, Polska

Hrad Chęciny je zřícenina významného královského hradu. Nachází se 20 km jižně od města Kielce v Polsku . Svou charakteristickou siluetou se třemi ..

Najít ubytování

Kraszewskiego 8, 59-420 Gmina Bolków, Poland

Hrad Bolkow se nachází na návrší nad řekou Nysou Szalonou, 20 km jižně od polského města Jawor. Je známý svými mezinárodními rytířskými slavnostmi,..

Najít ubytování


Władysława IV, 82-400 Gmina Sztum, Poland

Hrad Sztum je v současnosti sídlem Sztumského kulturního centra. Nachází se v severním Polsku , ve městě Sztum .Pohledy do historieHrad Sztum byl vy..

Najít ubytování

363, Poland

Hrad Rokitnica je dnes již jen zřícenina nedaleko obce Rokitnica , v jihozápadní části Polska . Tento původně knížecí dvorec se nachází nad říčk..

Najít ubytování

Katedralna 3A, 82-500 Gmina Kwidzyn, Poland

Hrad Kwidzyn je gotická stavba čtvercového tvaru. Nachází se v Polsku , asi 20 kilometrů od města Prabuty .Pohledy do historieHrad Kwidzyn byl zalo..

Najít ubytování


Plac Zamkowy 2, 83-140 Gmina Gniew, Poland

Hrad Gniew je středověké sídlo a rytířská pevnost. Nachází se v Polsku , asi 10 kilometrů od města Morzeszczyn . Toto místo je jako stvořené k někol..

Najít ubytování

30, Poland

Hrad Rybnica je zřícenina hradu stojící na skalnatém kopci nedaleko obce Rybnica , v jihozápadním Polsku . Nachází se asi 8 km na západ od města Je..

Najít ubytování

Zamkowa 2, 86-100 Świecie, Poland

Hrad Święcie jsou zbytky starého křižáckého hradu v Polsku . Nachází se v blízkosti soutoku řek Wisla a Wda (Czarna woda) , na okraji města Świecie,..

Najít ubytování


Warsaw, Poland

Fort Bema je jedna z pevností druhého prstence opevnění kolem města Varšava , v Polsku . Nachází se asi 5 km západně od centra hlavní polské metropo..

Najít ubytování

297, Poland

Zámek slezských legend je zábavní areál na téma slezkých legend, umění a řemesel. Nachází se v obci Pławna v jihozápadním Polsku , přibližně 24 km ..

Najít ubytování

Dybowska, 87-100 Toruń, Poland

Zámek Dybów je zřícenina středověkého sídla ve městě Toruń ve středním Polsku . Zámek je typickým příkladem středověké polské architektury. Zámek ..

Najít ubytování


Adama Mickiewicza 22, 14-100 Gmina Ostróda, Poland

Hrad Ostróda je nejstarší a nejzajímavější gotická stavba ve městě Ostróda , na severu Polska . Nachází se na ulici Adama Mickiewicza 22.Pohledy do ..

Najít ubytování

Browarna 53, 41-260 Sławków, Poland

Hrad Sławków se nachází ve městě Sławków , v jižní části Polska . Dnes jsou ruiny hradu Sławków připomínkou dávného významu města. Pohled do histo..

Najít ubytování

Zamkowa 4, 56-400 Gmina Oleśnica, Poland

Zámek Olesnica je krásná renesanční stavba v Polsku . Nachází se v Dolním Slezsku, ve městě Oleśnica . O zámku Původní hrad byl v místech dnešního..

Najít ubytování


01-448, Warszawa, Mazowieckie, Warszawa

Barbakán a městské hradby jsou nejstarší části historického opevnění hlavního města Polska - Varšavy . Varšava je jedním z mála evropských měst, kd..

Najít ubytování

382, Poland

Zámek Kamieniec Zabkowický je jeden z nejkrásnějších zámků v Polsku . Nachází se v Dolním Slezsku, v obci Kamieniec Ząbkowicki . O zámku Zámek Kam..

Najít ubytováníSłoneczna, 26-010 Bodzentyn, Poland

Najít ubytování

Zamkowa 2, 13-100 Gmina Nidzica, Poland

Najít ubytování


Nadole 8, 39-400 Tarnobrzeg, Poland

Najít ubytování

794, 32-087, Poland

Najít ubytování

plac Zamkowy 3, 19-400 Gmina Olecko, Poland

Najít ubytování


Aleja Piastów 1, 56-300 Milicz, Poland

Najít ubytování


Radkowska 4, 26-060 Gmina Chęciny, Poland

Najít ubytování


Zamkowa 8, 57-330 Szczytna, Poland

Najít ubytování

Główna 165, 34-460 Szczawnica, Poland

Najít ubytování
Mickiewicza 2, 78-400 Gmina Szczecinek, Poland

Najít ubytování

Zamek 11, 89-200 Szubin, Poland

Najít ubytování


442, 63-313, Poland

Najít ubytování


Podzamcze 20, 27-100 Iłża, Poland

Najít ubytování

Strzelińska 3, Gmina Ząbkowice Śląskie, Poland

Najít ubytování

plac Kościuszki 4, 32-640 Gmina Zator, Poland

Najít ubytování


Góra Przemysła 1, Poznań, Poland

Najít ubytování


Zamkowa 4, 48-385 Otmuchów, Poland

Najít ubytování

Zamkowa, 27-440 Gmina Ćmielów, Poland

Najít ubytování


Wypoczynkowa 49, 33-100 Tarnów, Poland

Najít ubytování


Kazimierza Wielkiego 31, Wrocław, Poland

Najít ubytování


  1