TIXIK.cz » Maďarsko » Pest » Hrady v Maďarsku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Seznam nejlepších hradů v Maďarsku

Poloha - jih Evropy # centrální část Maďarska # turistická oblast Velká uherská nížina (jih) # 30 km severozápadně od města Kecskemét # 50 km od hlavního města Budapešti # na jihu regionu Pest #

(42)
Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


8264 Szigliget, Kisfaludy St, Hungary

Hrad Szigliget je rozsáhlá zřícenina středověké pevnosti v Maďarsku . Patří k nejznámějším a nejvíce navštěvovaným maďarským hradům. Hrad Szigliget ..

Najít ubytování

1014 Budapest, Palota Way, Hungary

Budínský hrad, jinak také Královský palác, je impozantní historická památka v Maďarsku . Leží na břehu Dunaje, ve městě Budapešť . Budínský hrad je ..

Najít ubytování

9600 Sárvár, Várkerület St, Hungary

Hrad Nádasdy se nachází v lázeňském městě Sárvár v Maďarsku . Každoročně se na hradě koná Mezinárodní setkání husarů a Historické dny.Pohledy do hi..

Najít ubytování


3950 Sárospatak, Arad St 3, Hungary

Renesanční hrad Rákoczi stojí nad řekou Bodrog, v městečku Sárospatak , v Maďarsku . Leží na východě země, na hranici se Slovenskem a poblíž hranic..

Najít ubytování

7800 Siklós, Batthyány köz 19, Hungary

Hrad Siklós je jedna z nejzachovalejších středověkých památek v Maďarsku . Stojí ve stejnojmenném městě a je to nejdéle nepřetržitě obývaný hrad.Poh..

Najít ubytování

8360 Keszthely, Kastély St, Hungary

Zámek Festetics se nachází ve městě Keszthely , na západním pobřeží Balatonu , v Maďarsku . Zámek je třetí největší a nejkrásnější aristokratické sí..

Najít ubytování


2890 Tata, Eszterházy sétány, Hungary

Starý Hrad Tata je gotický hrad se čtyřmi rohovými věžemi, který stojí na břehu jezera Öreg, ve městě Tata , v Maďarsku .Pohledy do historieStarý Hr..

Najít ubytování

9730 Kőszeg, Károly Róbert tér, Hungary

Hrad Köszeg se nachází ve stejnojmenném městečku na západě Maďarska nedaleko rakouských hranic. Hrad tvoří dvě části, a to předhradí a vnitřní část..

Najít ubytování

9431 Fertőd, Madách sétány, Hungary

Zámek Fertöd je jeden z nejkrásnějších a největších zámků Maďarska. Zámek se nachází ve stejnojmenné obci Fertöd. V polovině 18. století nechal Mikl..

Najít ubytování


8330 Sümeg, Vároldal St 3, Hungary

Hrad Sümeg byl vystavěn na vápencovém vrchu (270 m.n.m.) , jež se zvedá nad stejnojmenným městečkem. Nachází se v kraji Veszprém, v Maďarsku , nad ..

Najít ubytování

Nagycenk, Hidegségi St, Hungary

V obci Nagycenk v Maďarsku stojí krásný barokní zámek, bývalé sídlo rodiny Széchenyiů. Výstavbu zámku zahájil v roce 1750 hrabě Antal Széchenyi. Poz..

Najít ubytování

3534 Miskolc, Bodrogi Zsigmond St 28, Hungary

Hrad Diósgyőr je jedna z nejvýznamnějších středověkých památek Maďarska . Hrad prošel rozsáhlými rekonstrukcemi a dnes slouží jako muzeum a centrum ..

Najít ubytování


3996 Füzér, Szabadság St, Hungary

Hrad Füzéri je středověká pevnost na severu Maďarska . Hrad Füzéri leží v obci Füzér , přibližně 25 km severně od města Sárospatak , v blízkosti hra..

Najít ubytování

3900 Szerencs, Huszárvár St 2-14, Hungary

Hrad Szerencs stojí ve stejnojmenném maďarském městečku. V polovině 16. století byl na ostrově chráněném termálními prameny a potokem Szerencs vybud..

Najít ubytování

9178 Hédervár, Fő St 45, Hungary

Hrad Hedervár se nachází ve stejnojmenné obci a nedaleko města Györ. Hrad je označován jako perla zdejší oblasti. Hedervár je pěkně rekonstruovaný č..

Najít ubytování


7086 Ozora, Várhegy St 3-31, Hungary

Hrad Pipo Ozora je gotický hrad v centrálním Maďarsku . V současnosti slouží jako muzeum historie hradu a kraje Tolna. Hrad Pipo Ozora leží v obci..

Najít ubytování

2462 Martonvásár, Brunszvik St, Hungary

Zámek Brunswick stojí v městečku Martonvásár , nedaleko hlavního města Budapešť , v Maďarsku . Zámek Brunswick je neogotická budova s věžičkami.Zákl..

Najít ubytování

2100 Gödöllő, Ady Endre sétány 2-4, Hungary

Zámek Gödöllö je krásný barokní komplex obklopený rozlehlým parkem. Zámek stojí ve stejnojmenném městečku v Maďarsku . Historie Zámek Gödöllö n..

Najít ubytování


8291 Nagyvázsony, Varga St 2, Hungary

Hrad Kinizsi je dominantou obce Nagyvázsony. Hrad založily v 15. století Veszenyové. Jádro hradu tvořila 25 m vysoká obytná věž a obdélníkové nádvoř..

Najít ubytování

3300 Eger, Dobó István St, Hungary

Hrad Eger je středověký hrad v severním Maďarsku . Hrad Eger se nachází v historické části města Eger , asi 120 km od města Budapešť . Pevnost je je..

Najít ubytování

3170 Szécsény, Vár tér, Hungary

Zámek Forgách se nachází v městečku Szécsény v Maďarsku. Byl postaven v roce 1760 v místech kde stával původní hrad ze 14. století. V posledních let..

Najít ubytování


7081 Simontornya, Vár tér, Hungary

Zámek Simontornya je renesanční budova v Maďarsku . Nachází se ve městě Simontornya , přibližně 130 km jižně od města Budapešť . Zámek Simontornya v..

Najít ubytování

3964 Pácin, Fő St, Hungary

Zámek Pácin se nachází ve stejnojmenné obci a v sousedství hranice se Slovenskem. Zámek stojí na pískovcovém vrchu. Nechal jej v 70. letech 16. stol..

Najít ubytování

4562 Vaja, Leyningen St 2-6, Hungary

Hrad Vaja stojí ve stejnojmenné maďarské obci. Hrad nechala vybudovat rodina Vay. O době kdy byl postaven se nedochovaly žádné záznamy. Podle archeo..

Najít ubytování


1146 Budapest, Vajdahunyad sétány, Hungary

Hrad Vajdahunyad je replika hradu, která vznikla pro expozici světové výstavy Promenáda 1896 v Maďarsku . Nachází se v parku města Budapešť . Zákla..

Najít ubytování

3325 Noszvaj, Dobó St 8-10, Hungary

Zámek de la Motte se nachází v obci Noszvaj, východním směrem do města Eger v Maďarsku. De la Motte je malý barokní zámek. Zámecká budova je památko..

Najít ubytování

3885 Boldogkőváralja, Arany János St, Hungary

Hrad Boldogko jsou ruiny středověké pevnosti v severním Maďarsku . Nachází se v blízkosti obce Boldogkovaralja , přibližně 25 km západně od města Sá..

Najít ubytování


7900 Szigetvár, Vár St 17, Hungary

Hrad Szigetvár jsou ruiny vodního hradu v Maďarsku . Nachází se ve městě Szigetvár , přibližně 30 km západně od města Pécs . Hrad Szigetvár patří k ..

Najít ubytování

5700 Gyula, Várfürdő St, Hungary

Hrad Gyula je gotický hrad v jihovýchodním Maďarsku . V současnosti slouží jako kulturní centrum, muzeum a turistická atrakce. Hrad Gyula leží výcho..

Najít ubytování

Podhradová, 07636 Veľký Kamenec, Slovakia

Hrad Velký Kamenec se nachází v jihovýchodním Slovensku , nad obcí Veľký Kamenec , nedaleko hranic s Maďarskem . Byl postaven ve 13. století po ture..

Najít ubytování


3176 Hollókő, Kossuth St, Hungary

Hrad Hollókö se nachází nad obcí Hollókö v Maďarsku. Na malém vrcholu v nadmořské výšce 365 metrů. Hrad byl postaven koncem 13. století. V 15. stole..

Najít ubytování

3332 Sirok, Dobó St 31, Hungary

Najít ubytování

Nagyoroszi, E77, Hungary

Najít ubytování


9545 Jánosháza, Berzsenyi Dániel St, Hungary

Najít ubytování

8145 Nádasdladány, Kossuth Lajos St, Hungary

Najít ubytování

4127 Nagykereki, Arany János St 11, Hungary

Najít ubytování


1011 Budapest, Hungary

Najít ubytování


8360 Keszthely, Bécsi kapu St 6, Hungary

Najít ubytování