TIXIK.cz » Slovensko » Banskobystrický kraj » Okres Brezno » Hrady na Slovensku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Seznam nejlepších hradů na Slovensku

Umístění - jih Evropy # uprostřed Slovenska # turistická oblast Slovenské rudohoří # 40 km jihovýchodně od města Banská Bystrica # 200 km od hlavního města Bratislavy # na severovýchodě Banskobystrického kraje # Okres Brezno # 50 km od hranic Maďarska #

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


18, 05304 Spišské Podhradie, Slovakia

Spišský hrad je nejrozsáhlejší hradní zřícenina na Slovensku . Patří k nejcennějším památkám regionu Spiše. Je považován za jeden z největších hradn..

Najít ubytování

Slovanské nábrežie 1093/48, 84110 Devín, Slovakia

Hrad Děvín (Devínský hrad) je monumentální hradní zřícenina na Slovensku . Vypíná se na strategickém místě nad soutokem Dunaje a Moravy, v místě Dun..

Najít ubytování

Lednica 403

Hrad Lednica (Lednický hrad) se nachází na Slovensku . Stojí na skále, nad obcí Lednica , v nadmořské výšce 450 m. Již ve 13. století byl Hrad Ledni..

Najít ubytování


900 89 Častá, Slovakia

Hrad Červený Kameň se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části Malých Karpat, v Bratislavském kraji, u obce Častá .Pohledy do historieHrad Čer..

Najít ubytování

59, 02741 Oravský Podzámok, Slovakia

Oravský hrad (Oravský zámek) patří k národním kulturním památkám Slovenska . Tyčí se na vápencové skále (112 m) nad řekou Oravou nad obcí Oravský Po..

Najít ubytování

525, 96972 Svätý Anton, Slovakia

Zámek Antol je zámeček, který se nachází v obci Svätý Anton (bývalý Antol) nedaleko Banskej Štiavnice v Bánskobystrickém kraji na Slovensku . Te..

Najít ubytování


Zámocká 770/26, 06401 Stará Ľubovňa, Slovakia

Lubovnianský hrad se nachází na Slovensku . Stojí na vápencovém bradle, nad obcí Stará Ľubovňa . Jedná se o kamenný hrad postavený začátkem 14. stol..

Najít ubytování

Zámok a okolie 1, 97201 Bojnice, Slovakia

Zámek Bojnice se tyčí nad stejnojmennou obcí Bojnice , v Hornonitranské kotlině, při úpatí pohoří Malá Magura, na pravém břehu řeky Nitry, na Sloven..

Najít ubytování

Medzihorská, 91621 Čachtice, Slovakia

Čachtický hrad se nachází v nejsevernější části Malých Karpat, v nadmořské výšce 350 m, nedaleko obce Čachtice , na Slovensku . Hrad byl postaven v ..

Najít ubytování


Nám. Snp 594/1, 96001 Zvolen, Slovakia

Zvolenský hrad (zámek Zvolen) se nachází na Slovensku . Stojí jižně od centra Zvolena , mezi náměstím SNP a železniční tratí. Zvolenský hrad byl pos..

Najít ubytování

Krížna, 93526 Starý Tekov, Slovakia

Hrad Tekov se nachází na vrchu Váhreď v centru obce Starý Tekov . Tato obec náleží okresu Levice v Nitrianském regioně na Slovensku . Pár slov z ..

Najít ubytování

K múzeu 15/10, 01003 Žilina-Budatín, Slovakia

Budatínský zámek se nachází na Slovensku . Stojí v části města Žilina , která se nazývá Budatín , na soutoku řek Váh a Kysuca. Jedná se o původní kr..

Najít ubytování


549, 04941 Krásnohorské Podhradie, Slovakia

Krásná Hôrka je hrad nacházející se na Slovensku . Leží v jižní části země, v Košickém kraji, nad obcí Krásnohorské Podhradie , cca 8 km od Rožňavy ..

Najít ubytování

Podhradie, 08633 Zborov, Slovakia

Hrad Zborov (Zborovský hrad) známý také jako hrad Makovica se nachází v Ondavské vrchovině, v severovýchodní Slovensku . Stojí cca 10 km od města Ba..

Najít ubytování

Matúšova 83/18, 91101 Trenčín, Slovakia

Trenčínský hrad se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země v Trenčínském kraji ve městě Trenčín . Je dominantou celého města. Trenčínský h..

Najít ubytování


75, 99141 Čelovce, Slovakia

Hrad Čabraď (hrad Litava) se nachází na Slovensku . Stojí uprostřed Krupinské vrchoviny, na kopci nad údolím Litava, nedaleko obce Čabradský Vrbovok..

Najít ubytování

Brumov-Bylnice 113, 763 34 Brumov-Bylnice, Czech Republic

Hrad Vršatec (Vršatský hrad) leží vysoko nad údolím Váhu, v Bílých Karpatech, v nadmořské výšce 805 m, nad obcí Vršatské Podhradie , na Slovensku ...

Najít ubytování

Palisády 691/1, 81101 Bratislava - Staré Mesto-Old Town, Slovakia

Bratislavský hrad (hrad Bratislava) se nachází v hlavním slovenském městě Bratislavě . Výstavba Byl postaven v 10. století na místě staršího slo..

Najít ubytování


574, 01831 Košecké Podhradie-Štyri Lipy, Slovakia

Hrad Košeca je ruina hradu v obci Košecké Podhradie, na Slovensku . Nachází se v okrese Ilava v Trenčianském kraji . Hrad Košeca leží na dominantn..

Najít ubytování

526, 96241 Bzovík, Slovakia

Klášterní pevnost Bzovík se nachází na Slovensku . Stojí jižně od obce Bzovík , v nadmořské výšce 345 m. Jedná se o goticko-renesanční pevnost, její..

Najít ubytování

Zámok 2267/1, 92001 Hlohovec, Slovakia

Hlohovský zámek (Hlohovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí v jihozápadní části země, na úpatí jižního výběžku Považského Inovca, na vyvýšeném ..

Najít ubytování


74, 06601 Brekov, Slovakia

Hrad Brekov (Brekovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí v Ondavské vrchovině, nad obcí Brekov , cca 7 km jihozápadně od Humenného . Hrad Brekov..

Najít ubytování

65, 03842 Rakovo, Slovakia

Hrad Blatnica (Blatnický hrad) se nachází v pohoří Velká Fatra , v nadmořské výšce 658 m, nedaleko obce Blatnica , na Slovensku . První písemná zmín..

Najít ubytování

593, 95614 Oponice, Slovakia

Oponický hrad se nachází ve východní části pohoří Tribeč, v CHKO Ponitrie, v nadmořské výšce 333 m, jihovýchodně od obce Oponice , na Slovensku . Op..

Najít ubytování


507, 91638 Beckov, Slovakia

Hrad Beckov (Beckovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí na 70 metrů vysokém vápencovém bradle, v nadmořské výšce 245 m, přímo nad obcí Beckov ,..

Najít ubytování

Hradné námestie 1012/7, 94901 Nitra-Staré Mesto, Slovakia

Nitrianský hrad se nachází na sklanatém výběžku, ve městě Nitra , na jižním Slovensku . Byl vybudovaný na místě slovanského hradiště v 9. století. P..

Najít ubytování

Elektrárenská cesta 158/6, 94501 Komárno, Slovakia

Pevnostní systém Komárno se nachází na jižním Slovensku . Leží v obci Komárno , na hranicích s Maďarskem . Pevnostní systém Komárno představuje hist..

Najít ubytování


519, 03822 Ondrašová, Slovakia

Hrad Zniev je díky své nadmořské výšce 963 m druhým nejvýše položeným hradem na Slovensku (hned po Liptovském hradě 1001 m n.m.) . Nachází se v ce..

Najít ubytování

507, 91635 Modrovka, Slovakia

Hrad Tematín (Tematínsky hrad) najdeme na bočním západním hřebeni Považského Inovce, v nadmořské výšce 590 m, nedaleko obce Hrádok , na Slovensku . ..

Najít ubytování

501, 90633 Cerová, Slovakia

Korlátsky hrad nebo též Korlátka, je zřícenina gotického hradu ve Slovenské republice . Nachází se přibližně 50 km severně od Bratislavy , 5 km jižn..

Najít ubytování


Tatranská, 06503 Podolínec, Slovakia

Holumnický hrad (Hrad Holumnica) se nachází v severní části Slovenska mezi městy Kežmarok a Stará Ľubovňa . Stojí na návrší za obcí Holumnica , př..

Najít ubytování

Na pleš, 01311 Lietavská Lúčka, Slovakia

Hrad Lietava je druhá největší zřícenina hradu na Slovensku . Leží na hřebenu vrchu Cibulník, mezi obcí Lietava a Lietavská Svinná .Základní údajeH..

Najít ubytování

Československej armády, 03301 Liptovský Hrádok, Slovakia

Hrad Liptovský hrádok se nachází na Slovensku . Stojí na severním okraji obce Liptovský Hrádok , u řeky Belá, cca 12 km od Liptovského Mikuláše . Hr..

Najít ubytování


Kutnohorská 3, 96901 Banská Štiavnica, Slovakia

Starý zámek Banská Štiavnica se nachází historickém centru městě Banská Štiavnica , v centrálním Slovensku , v údolí Štiavnických vrchů. Starý zámek..

Najít ubytování

Zámocké námestie 1, 96701 Kremnica, Slovakia

Hrad Kremnica je nejstarším městským hradem na středním Slovensku . Nachází se ve městě Kremnica , které má dlouhou bohatou hornickou a mincířskou t..

Najít ubytování

Zámocká, 91904 Smolenice, Slovakia

Smolenický zámek (zámek Smolenice) se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země, na úpatí Malých Karpat, nad obcí Smolenice . Smolenický zám..

Najít ubytování


Športová, 95145 Horné Lefantovce, Slovakia

Hrad Gýmeš se nachází na Slovensku . Stojí na vrchu Dúň (514 m n.m.) , na jižním svahu pohoří Tríbeč, cca 5 km severně od obce Jelenec . Hrad Gýmeš ..

Najít ubytování

502, 91906 Naháč, Slovakia

Katarínka je zřícenina kostela a kláštera svaté Kateřiny Alexandrijské na Slovensku . Rozkládá se v Malých Karpatech, přibližně 20 km severně od Trn..

Najít ubytování

77, 06544 Plaveč, Slovakia

Hrad Plaveč (Plavečský hrad) se tyčí na pravém břehu řeky Poprad, nad obcí Plaveč , na severovýchodě Slovenska . Malý kamenný hrad byl postaven už v..

Najít ubytování


Americká, 03482 Lúčky, Slovakia

Liptovský hrad známý také jako Sielnický hrad je nejvýše položeným hradem na Slovensku (1001 m n.m.) . Nachází se v severní části země, v Žilinském..

Najít ubytování

E50, 01324 Strečno, Slovakia

Hrad Strečno se nachází na levém břehu řeky Váh, nad obcí Strečno , na Slovensku . Ruiny bývalého strážního hradu dominují okolí svou impozantní vel..

Najít ubytování

Hlavná, 04417 Slanec, Slovakia

Hrad Slanec se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, nad obcí Slanec , cca 20 km jihovýchodně od Košic . Hrad Slanec byl postaven ve ..

Najít ubytování


550, 04423 Jasov, Slovakia

Jasovský hrad (hrad Jasov) se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, v Košickém kraji, u obce Jasov , na Jasovské skále. Gotický Jasovs..

Najít ubytování

Partizánská, 95641 Uhrovec, Slovakia

Hrad Uhrovec (Uhrovský hrad) stojí na bočním hřebeni Nitrických vrchů, ve výšce 591 m. n. m., nedaleko obce Uhrovské Podhradie , na Slovensku .Zákla..

Najít ubytování

Františka Rákocziho, 07632 Borša, Slovakia

Hrad Borša se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, v obci Borşa , nedaleko hranic s Maďarskem . Původně vodní hrad..

Najít ubytování


582, 07231 Vinné, Slovakia

Viniansky hrad se nachází v jižním výběžku Vihorlatských vrchů. Severozápadně od obce Vinné , Slovensko . Hradní zřícenina Viniansky hrad má počáteč..

Najít ubytování

Sásovské Podhradie, Slovenská republika

Hrad Šášov (Šášovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí v centrální části země, v Banskybytrickém kraji, na skalnatém bradle, nad údolím Hronu, v..

Najít ubytování

501, 90635 Plavecký Peter, Slovakia

Hrad Ostrý Kameň se nachází na Slovensku . Leží v západní části země, v Trnavském kraji, u obce Bukova , v oblasti západních Malých Karpat, na kopci..

Najít ubytování


Podhradská, 05321 Markušovce, Slovakia

Markušovský hrad se nachází na Slovensku . Stojí přímo v obci Markušovce , cca 5 km jihovýchodně od Spišské Nové Vsi . Kamenný Markušovský hrad byl ..

Najít ubytování

Jozefkovo údolie 40, 90021 Svätý Jur, Slovakia

Hrad Biely Kameň se nachází na Slovensku . Leží v jihozápadní části země, v Bratislavském kraji, na zalesněném návrší nad obcí Svätý Jur , na úpatí ..

Najít ubytování

Slovenského národného povstania, 03851 Turčianska Štiavnička, Slovakia

Hrad Sklabiňa se nachází na Slovensku . Stojí v severní části země, v Žilinském kraji, u obce Sklabinský Podzámok , v nadmořské výšce 626 metrů. Hra..

Najít ubytování


68, 08271 Kamenica, Slovakia

Hrad Kamenica (Kamenický hrad) se nachází na východním Slovensku . Stojí v pohoří Čergov, na vápencovém bradlu, v nadmořské výšce 725 m, nad obcí Ka..

Najít ubytování

Lesná, 04921 Betliar, Slovakia

Zámek Betliar (zámek Betliar) se nachází na Slovensku . Stojí v Košickém kraji, cca 7 km od hornického městečka Rožňava , v obci Betliar . Historie..

Najít ubytování

Družstevná, 95617 Solčany, Slovakia

Čierny hrad je zřícenina středověkého hrádku na západním Slovensku v Nitranském kraji. Nachází se u obce Zlatno , nedaleko vrcholu Kamenné Vráta, v..

Najít ubytování


Mierová 33/1, 06601 Humenné, Slovakia

Renesanční zámek Humenné se nachází ve stejnojmenné obci Humenné , v Prešovském kraji, ve východní části Slovenska . Zámek vznikl v roce 1619 na mís..

Najít ubytování

Okružná cesta, Komárno, Slovenská republika

Římské lapidárium Komárno je zajímavá expozice na jižním Slovensku , v obci Komárno , v těsné blízkosti hranic s Maďarskem , u soutoku řek Dunaje ..

Najít ubytování

Sv. Michala 4658/40A, 93401 Levice, Slovakia

Levický hrad se nachází na Slovensku . Stojí v jihozápadní části země, v obci Levice . Gotický Levický hrad vznikl začátkem 13. století jako strážní..

Najít ubytování


Nižná brána 551/4, 06001 Kežmarok, Slovakia

Kežmarský zámek (Kežmarský hrad, zámek Kežmarok) se nachází na Slovensku . Stojí v severní části země, v oblasti Spiše, na východním okraji města Ke..

Najít ubytování

E77, 96261 Podzámčok, Slovakia

Hrad Dobrá Niva (Dobronivský hrad) se nachází v centrální části Slovenska , v Banskobystrickém kraji. Stojí nad obcí Podzámčok , na homolovitém kopc..

Najít ubytování

Považské Podhradie 306, 01704 Považská Bystrica-Považské Podhradie, Slovakia

Považský hrad se nachází na vápencovém skalisku, v nadmořské výšce 497 m, severně od města Považská Bystrica , nad obcí Považské Podhradie , na Slov..

Najít ubytování


Pod hradom, 08212 Kapušany, Slovakia

Kapušiansky hrad (Hrad Kapušany) se nachází na Slovensku . Stojí v severovýchodní části země, na kopci, severozápadně od obce Kapušany , cca 10 km o..

Najít ubytování

Hradná, 98552 Divín, Slovakia

Hrad Divín se nachází v centrální části Slovenska . Stojí na pahorku, nad obcí Divín , cca 20 km severozápadně od města Lučenec . Hrad Divín pochází..

Najít ubytování

Balkánska 57, 85110 Rusovce, Slovakia

Kaštieľ Rusovce se nachází v hlavním slovenském městě Bratislavě , konkrétně v městské části Rusovce, nedaleko Dunaje. Byl postaven v roce 1843. Je..

Najít ubytování


18, 01341 Dolný Hričov, Slovakia

Hrad Hričov (Hričovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí v severozápadní části země, nedaleko obce Hričovské Podhradie , na nejsevernějším výběž..

Najít ubytování

18, 08237 Fričovce, Slovakia

Zámek Fričovce se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, v Prešovském kraji, na východním úpatí pohoří Branisko, ve stejnojmenné obci F..

Najít ubytování

Kollárova 2-8, 97401 Banská Bystrica, Slovakia

Hrad Banská Bystrica je dominantou a symbolem historického jádra města Banská Bystrica , na Slovensku . Leží na náměstí Š. Moyzesa. Hrad Banská Byst..

Najít ubytování


61, 01351 Predmier, Slovakia

Hrad Súľov (Súľovský hrad) se nachází na Slovensku . Leží v severozápadní části země, v Žilinském kraji, v Súľovských skalách , v nadmořské výšce 55..

Najít ubytování

E77, 03495 Likavka, Slovakia

Hrad Likava (Likavský hrad) se nachází v jižní části Chočských vrchů, severně od obce Likavka , v nadmořské výšce 629,5 m, cca 5 km od Ružomberoku ,..

Najít ubytování

Hlavná, 01314 Kamenná Poruba, Slovakia

Zámek Kunerad se nachází Slovensku . Stojí v severozápadní části země, cca 6 km od obce Rajecké Teplice , u obce Kunerad , na rozhraní Žilinské kotl..

Najít ubytování


Hlavná, 07631 Streda nad Bodrogom, Slovakia

Hrad Streda nad Bodrogom se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, v obci Streda nad Bodrogom . Hrad Streda nad Bodr..

Najít ubytování

Zámok 104/1, 01401 Veľká Bytča, Slovakia

Zámek Bytča se nachází v severozápadní části Slovenska . Stojí ve středu obce Bytča . Zámek Bytča je vystavěný v renesančním slohu a patří k nejzach..

Najít ubytování

3100 Salgótarján, Vároldal St, Hungary

Hrad Šomoška se nachází v okrese Lučenec ve Slovenské republice . Leží v katastru obce Šiatorská Bukovinka přímo na hranici s Maďarskou republikou ..

Najít ubytování


4. apríla, 97242 Lehota pod Vtáčnikom, Slovakia

Hrad Sivý Kameň se rozkládá nad obcí Podhradie , jižně od města Prievidza , na úpatí pohoří Vtáčnik, na Slovensku . První písemné zmínky o hradu poc..

Najít ubytování

Borinka, 90032 Borinka, Slovakia

Hrad Pajštún se nachází na Slovensku . Stojí v jihozápadní části země, v Bratislavském kraji, nad obcí Borinka . Zřícenina gotického hradu je částí ..

Najít ubytování

Soľnobanská 36, 08005 Prešov-Solivar, Slovakia

Zbojnícky hrad se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, v Prešovském kraji, na západním úpatí vrchu Tri chotáre. Zbojnícky hrad se je ..

Najít ubytování


E58, 96652 Tekovská Breznica, Slovakia

Hrad Breznica se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země, v Banskobystrickém kraji, nedaleko obce Tekovská Breznica . Hrad Breznica se roz..

Najít ubytování

E58, 04402 Turňa nad Bodvou, Slovakia

Turnianský hrad (hrad Turňa) se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, v nadmořské výšce 375 m, na kopci nad obcí Tu..

Najít ubytování

571, 98033 Šurice, Slovakia

Zřícenina Soví hrad se nachází na jižním Slovensku . Stojí nad obcí Šurice na sopečném vrchu. Historie hradu je nejasná. Místo, kde stojí Soví hrad..

Najít ubytování


E58, 96202 Vígľaš, Slovakia

Vígľašský zámek se nachází na Slovensku . Stojí v centrální části země, v Banskobystrickém kraji, v obci Vígľaš . Vígľašský zámek se rozkládá nad ře..

Najít ubytování

Hlavná, 08221 Veľký Šariš, Slovakia

Šarišský hrad patří k nejstarším hradům na Slovensku . Nachází se na zalesněném sopečném kopci, v nadmořské výšce 570 m, severozápadně od městečka V..

Najít ubytování

Podhradská 32-38, 98601 Fiľakovo, Slovakia

Hrad Fiľakovo (Fiľakovský hrad) se nachází ve městě Fiľakovo ve Slovenské republice . Jedná se o částečně rekonstruovanou zříceninu hradu. Jeho vzn..

Najít ubytování


15, 09409 Sedliská, Slovakia

Hrad Čičava se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Prešovském kraji, nad bývalou obcí Podčičva , která je dnes součástí obce Sedl..

Najít ubytování

1. mája, 95622 Prašice, Slovakia

Topoľčiansky hrad se nachází v západní části Slovenska . Stojí na dolomitovém vrchu nad obcí Podhradie .Základní údajeTopoľčiansky hrad byl postave..

Najít ubytování

Kostolianska cesta, 04013 Košice - Sever, Slovakia

Košický hrad stojí na severním okraji města Košice , na Slovensku . Rozkládá se v části zvané Hradová. Košický hrad stával nedaleko místa, kde dnes ..

Najít ubytování


501, 90612 Hradište pod Vrátnom, Slovakia

Hrad Dobrá Voda známý také jako Dobrovodský hrad je rozsáhlým pozůstatkem kamenného hradu na Slovensku . Nachází se cca 2km nad obcí Dobrá Voda . V ..

Najít ubytování

566, 07264 Podhoroď, Slovakia

Hrad Tibava známý také jako Hrádok Podhoroď se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, na Hradním vrchu, nad obcí Podhoroď . Hrad Tibava..

Najít ubytování

Zadrieňová, 90605 Podbranč, Slovakia

Hrad Branč je zřícenina středověkého hradu na Slovensku . Nachází se v západní části země, v Trnavském kraji, u obce Podbranč . Hrad Branč byl posta..

Najít ubytování


Robotnícka, 04442 Rozhanovce, Slovakia

Zřícenina hradu Lipovec se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, nedaleko obce Kecerovský Lipovec . Zřícenina hradu..

Najít ubytování

E50, 01324 Strečno, Slovakia

Starý hrad se nachází v severním Slovensku , nedaleko obce Nezbudská Lúčka . Stojí nad přelomem Váhu skrz Malou Fatru . Starý hrad pochází ze 13. st..

Najít ubytování

Moyzesova, 08271 Lúčka, Slovakia

Hrad Hanigovce se nachází na Slovensku . Stojí v severovýchodní části země, v regionu Prešov, severovýchodně od obce Hanigovce . Hrad Hanigovce se r..

Najít ubytování


571, 98033 Hajnáčka, Slovakia

Hrad Hajnáčka je hradní zřícenina na Slovensku . Nachází se v jižní části země, v Banskobystrickém kraji, nad obcí Hajnáčka . Ruiny hradu jsou znate..

Najít ubytování

Námestie Mariánske 2, 06503 Podolínec, Slovakia

Podolínsky hrad se nachází na Slovensku . Stojí v severní části země, v regionu Prešov, v obci Podolínec . Jedná se o zaniknutý městský hrad, na jeh..

Najít ubytování

Mierová, 95185 Skýcov, Slovakia

Kaštiel Skýcov se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země, v Nitranském kraji, v obci Skýcov . Kaštiel Skýcov byl postavený na místě zákla..

Najít ubytování


Revištské Podzámčie 8/3, 96681 Žarnovica-Revištské Podzámčie, Slovakia

Hrad Revište se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země, nedaleko obce Bzenica , v obci Revištské Podzámčie na okraji zalesněného srázu. ..

Najít ubytování

Horné Orechové, 91105 Trenčín, Slovakia

Sučanský hrad (hrad Súča) se nachází na skalnatém vrchu Krasín, asi 10 km od města Trenčín , v západním Slovensku . Sučanský hrad byl pravděpodobně ..

Najít ubytování

Sládkovičova, 98061 Tisovec-Furmanec - Rimava, Slovakia

Hrad Tisovec je hradní zřícenina na kopci Hradová, u obce Tisovec , na Slovensku . Pozůstatky strážního hradu Tisovec jsou volně přístupné. Hrad Ti..

Najít ubytování


511, 95185 Skýcov, Slovakia

Hrad Hrušov (Hrušovský hrad) je zřícenina gotického hradu ze 13. století na Slovensku . Nachází se v západní části země, v Nitranském kraji, nedalek..

Najít ubytování

531, 04901 Muráň, Slovakia

Hrad Muráň leží nedaleko vesnice Muráň na Slovensku . Nachází se na na vrchu Cigánka (935m) , na jižním okraji Muránské planiny . Jedná se o zřícen..

Najít ubytování

Ladislava Medňanského 44, 05901 Spišská Belá-Strážky, Slovakia

Zámek Strážky se nachází na Slovensku . Stojí v severní části země, v regionu Prešov, v obci Strážky . Zámek Strážky je ojedinělou památkou západní ..

Najít ubytování


Námestie Snp 726/27, 96681 Žarnovica, Slovakia

Hrad Žarnovica se nachází se na Slovensku . Stojí v západní části země, v Banskobystrickém kraji, v obci Žarnovica . Naleznete ho přímo v centru obc..

Najít ubytování

  1