TIXIK.cz » Slovensko » Banskobystrický kraj » Okres Brezno » Hrady na Slovensku

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Seznam nejlepších hradů na Slovensku

Umístění - jih Evropy # uprostřed Slovenska # turistická oblast Slovenské rudohoří # 40 km jihovýchodně od města Banská Bystrica # 200 km od hlavního města Bratislavy # na severovýchodě Banskobystrického kraje # Okres Brezno # 50 km od hranic Maďarska #

Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


18, 05304 Spišské Podhradie, Slovakia

Spišský hrad je nejrozsáhlejší hradní zřícenina na Slovensku . Patří k nejcennějším památkám regionu Spiše. Je považován za jeden z největších hradn..

Najít ubytování

Slovanské nábrežie 1093/48, 84110 Devín, Slovakia

Hrad Děvín (Devínský hrad) je monumentální hradní zřícenina na Slovensku . Vypíná se na strategickém místě nad soutokem Dunaje a Moravy, v místě Dun..

Najít ubytování

Lednica 403

Hrad Lednica (Lednický hrad) se nachází na Slovensku . Stojí na skále, nad obcí Lednica , v nadmořské výšce 450 m. Již ve 13. století byl Hrad Ledni..

Najít ubytování


900 89 Častá, Slovakia

Hrad Červený Kameň se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části Malých Karpat, v Bratislavském kraji, u obce Častá .Pohledy do historieHrad Čer..

Najít ubytování

59, 02741 Oravský Podzámok, Slovakia

Oravský hrad (Oravský zámek) patří k národním kulturním památkám Slovenska . Tyčí se na vápencové skále (112 m) nad řekou Oravou nad obcí Oravský Po..

Najít ubytování

525, 96972 Svätý Anton, Slovakia

Zámek Antol je zámeček, který se nachází v obci Svätý Anton (bývalý Antol) nedaleko Banskej Štiavnice v Bánskobystrickém kraji na Slovensku . Te..

Najít ubytování


Zámocká 770/26, 06401 Stará Ľubovňa, Slovakia

Lubovnianský hrad se nachází na Slovensku . Stojí na vápencovém bradle, nad obcí Stará Ľubovňa . Jedná se o kamenný hrad postavený začátkem 14. stol..

Najít ubytování

Zámok a okolie 1, 97201 Bojnice, Slovakia

Zámek Bojnice se tyčí nad stejnojmennou obcí Bojnice , v Hornonitranské kotlině, při úpatí pohoří Malá Magura, na pravém břehu řeky Nitry, na Sloven..

Najít ubytování

Nám. Snp 594/1, 96001 Zvolen, Slovakia

Zvolenský hrad (zámek Zvolen) se nachází na Slovensku . Stojí jižně od centra Zvolena , mezi náměstím SNP a železniční tratí. Zvolenský hrad byl pos..

Najít ubytování


Medzihorská, 91621 Čachtice, Slovakia

Čachtický hrad se nachází v nejsevernější části Malých Karpat, v nadmořské výšce 350 m, nedaleko obce Čachtice , na Slovensku . Hrad byl postaven v ..

Najít ubytování

Podhradie, 08633 Zborov, Slovakia

Hrad Zborov (Zborovský hrad) známý také jako hrad Makovica se nachází v Ondavské vrchovině, v severovýchodní Slovensku . Stojí cca 10 km od města Ba..

Najít ubytování

Krížna, 93526 Starý Tekov, Slovakia

Hrad Tekov se nachází na vrchu Váhreď v centru obce Starý Tekov . Tato obec náleží okresu Levice v Nitrianském regioně na Slovensku . Pár slov z ..

Najít ubytování


549, 04941 Krásnohorské Podhradie, Slovakia

Krásná Hôrka je hrad nacházející se na Slovensku . Leží v jižní části země, v Košickém kraji, nad obcí Krásnohorské Podhradie , cca 8 km od Rožňavy ..

Najít ubytování

K múzeu 15/10, 01003 Žilina-Budatín, Slovakia

Budatínský zámek se nachází na Slovensku . Stojí v části města Žilina , která se nazývá Budatín , na soutoku řek Váh a Kysuca. Jedná se o původní kr..

Najít ubytování

75, 99141 Čelovce, Slovakia

Hrad Čabraď (hrad Litava) se nachází na Slovensku . Stojí uprostřed Krupinské vrchoviny, na kopci nad údolím Litava, nedaleko obce Čabradský Vrbovok..

Najít ubytování


Matúšova 83/18, 91101 Trenčín, Slovakia

Trenčínský hrad se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země v Trenčínském kraji ve městě Trenčín . Je dominantou celého města. Trenčínský h..

Najít ubytování

65, 03842 Rakovo, Slovakia

Hrad Blatnica (Blatnický hrad) se nachází v pohoří Velká Fatra , v nadmořské výšce 658 m, nedaleko obce Blatnica , na Slovensku . První písemná zmín..

Najít ubytování

526, 96241 Bzovík, Slovakia

Klášterní pevnost Bzovík se nachází na Slovensku . Stojí jižně od obce Bzovík , v nadmořské výšce 345 m. Jedná se o goticko-renesanční pevnost, její..

Najít ubytování


Brumov-Bylnice 113, 763 34 Brumov-Bylnice, Czech Republic

Hrad Vršatec (Vršatský hrad) leží vysoko nad údolím Váhu, v Bílých Karpatech, v nadmořské výšce 805 m, nad obcí Vršatské Podhradie , na Slovensku ...

Najít ubytování

574, 01831 Košecké Podhradie-Štyri Lipy, Slovakia

Hrad Košeca je ruina hradu v obci Košecké Podhradie, na Slovensku . Nachází se v okrese Ilava v Trenčianském kraji . Hrad Košeca leží na dominantn..

Najít ubytování

74, 06601 Brekov, Slovakia

Hrad Brekov (Brekovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí v Ondavské vrchovině, nad obcí Brekov , cca 7 km jihozápadně od Humenného . Hrad Brekov..

Najít ubytování


Palisády 691/1, 81101 Bratislava - Staré Mesto-Old Town, Slovakia

Bratislavský hrad (hrad Bratislava) se nachází v hlavním slovenském městě Bratislavě . Výstavba Byl postaven v 10. století na místě staršího slo..

Najít ubytování

593, 95614 Oponice, Slovakia

Oponický hrad se nachází ve východní části pohoří Tribeč, v CHKO Ponitrie, v nadmořské výšce 333 m, jihovýchodně od obce Oponice , na Slovensku . Op..

Najít ubytování

Zámok 2267/1, 92001 Hlohovec, Slovakia

Hlohovský zámek (Hlohovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí v jihozápadní části země, na úpatí jižního výběžku Považského Inovca, na vyvýšeném ..

Najít ubytování


Hradné námestie 1012/7, 94901 Nitra-Staré Mesto, Slovakia

Nitrianský hrad se nachází na sklanatém výběžku, ve městě Nitra , na jižním Slovensku . Byl vybudovaný na místě slovanského hradiště v 9. století. P..

Najít ubytování

507, 91638 Beckov, Slovakia

Hrad Beckov (Beckovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí na 70 metrů vysokém vápencovém bradle, v nadmořské výšce 245 m, přímo nad obcí Beckov ,..

Najít ubytování

507, 91635 Modrovka, Slovakia

Hrad Tematín (Tematínsky hrad) najdeme na bočním západním hřebeni Považského Inovce, v nadmořské výšce 590 m, nedaleko obce Hrádok , na Slovensku . ..

Najít ubytování


Elektrárenská cesta 158/6, 94501 Komárno, Slovakia

Pevnostní systém Komárno se nachází na jižním Slovensku . Leží v obci Komárno , na hranicích s Maďarskem . Pevnostní systém Komárno představuje hist..

Najít ubytování

519, 03822 Ondrašová, Slovakia

Hrad Zniev je díky své nadmořské výšce 963 m druhým nejvýše položeným hradem na Slovensku (hned po Liptovském hradě 1001 m n.m.) . Nachází se v ce..

Najít ubytování

Športová, 95145 Horné Lefantovce, Slovakia

Hrad Gýmeš se nachází na Slovensku . Stojí na vrchu Dúň (514 m n.m.) , na jižním svahu pohoří Tríbeč, cca 5 km severně od obce Jelenec . Hrad Gýmeš ..

Najít ubytování


E50, 01324 Strečno, Slovakia

Hrad Strečno se nachází na levém břehu řeky Váh, nad obcí Strečno , na Slovensku . Ruiny bývalého strážního hradu dominují okolí svou impozantní vel..

Najít ubytování

Na pleš, 01311 Lietavská Lúčka, Slovakia

Hrad Lietava je druhá největší zřícenina hradu na Slovensku . Leží na hřebenu vrchu Cibulník, mezi obcí Lietava a Lietavská Svinná .Základní údajeH..

Najít ubytování

Československej armády, 03301 Liptovský Hrádok, Slovakia

Hrad Liptovský hrádok se nachází na Slovensku . Stojí na severním okraji obce Liptovský Hrádok , u řeky Belá, cca 12 km od Liptovského Mikuláše . Hr..

Najít ubytování


501, 90633 Cerová, Slovakia

Korlátsky hrad nebo též Korlátka, je zřícenina gotického hradu ve Slovenské republice . Nachází se přibližně 50 km severně od Bratislavy , 5 km jižn..

Najít ubytování

Kutnohorská 3, 96901 Banská Štiavnica, Slovakia

Starý zámek Banská Štiavnica se nachází historickém centru městě Banská Štiavnica , v centrálním Slovensku , v údolí Štiavnických vrchů. Starý zámek..

Najít ubytování

77, 06544 Plaveč, Slovakia

Hrad Plaveč (Plavečský hrad) se tyčí na pravém břehu řeky Poprad, nad obcí Plaveč , na severovýchodě Slovenska . Malý kamenný hrad byl postaven už v..

Najít ubytování


Zámocké námestie 1, 96701 Kremnica, Slovakia

Hrad Kremnica je nejstarším městským hradem na středním Slovensku . Nachází se ve městě Kremnica , které má dlouhou bohatou hornickou a mincířskou t..

Najít ubytování

502, 91906 Naháč, Slovakia

Katarínka je zřícenina kostela a kláštera svaté Kateřiny Alexandrijské na Slovensku . Rozkládá se v Malých Karpatech, přibližně 20 km severně od Trn..

Najít ubytování

Hlavná, 04417 Slanec, Slovakia

Hrad Slanec se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, nad obcí Slanec , cca 20 km jihovýchodně od Košic . Hrad Slanec byl postaven ve ..

Najít ubytování


Tatranská, 06503 Podolínec, Slovakia

Holumnický hrad (Hrad Holumnica) se nachází v severní části Slovenska mezi městy Kežmarok a Stará Ľubovňa . Stojí na návrší za obcí Holumnica , př..

Najít ubytování

Zámocká, 91904 Smolenice, Slovakia

Smolenický zámek (zámek Smolenice) se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země, na úpatí Malých Karpat, nad obcí Smolenice . Smolenický zám..

Najít ubytování

Americká, 03482 Lúčky, Slovakia

Liptovský hrad známý také jako Sielnický hrad je nejvýše položeným hradem na Slovensku (1001 m n.m.) . Nachází se v severní části země, v Žilinském..

Najít ubytování


Lesná, 04921 Betliar, Slovakia

Zámek Betliar (zámek Betliar) se nachází na Slovensku . Stojí v Košickém kraji, cca 7 km od hornického městečka Rožňava , v obci Betliar . Historie..

Najít ubytování

68, 08271 Kamenica, Slovakia

Hrad Kamenica (Kamenický hrad) se nachází na východním Slovensku . Stojí v pohoří Čergov, na vápencovém bradlu, v nadmořské výšce 725 m, nad obcí Ka..

Najít ubytování

501, 90635 Plavecký Peter, Slovakia

Hrad Ostrý Kameň se nachází na Slovensku . Leží v západní části země, v Trnavském kraji, u obce Bukova , v oblasti západních Malých Karpat, na kopci..

Najít ubytování


Františka Rákocziho, 07632 Borša, Slovakia

Hrad Borša se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, v obci Borşa , nedaleko hranic s Maďarskem . Původně vodní hrad..

Najít ubytování

Podhradská, 05321 Markušovce, Slovakia

Markušovský hrad se nachází na Slovensku . Stojí přímo v obci Markušovce , cca 5 km jihovýchodně od Spišské Nové Vsi . Kamenný Markušovský hrad byl ..

Najít ubytování

Slovenského národného povstania, 03851 Turčianska Štiavnička, Slovakia

Hrad Sklabiňa se nachází na Slovensku . Stojí v severní části země, v Žilinském kraji, u obce Sklabinský Podzámok , v nadmořské výšce 626 metrů. Hra..

Najít ubytování


550, 04423 Jasov, Slovakia

Jasovský hrad (hrad Jasov) se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, v Košickém kraji, u obce Jasov , na Jasovské skále. Gotický Jasovs..

Najít ubytování

Partizánská, 95641 Uhrovec, Slovakia

Hrad Uhrovec (Uhrovský hrad) stojí na bočním hřebeni Nitrických vrchů, ve výšce 591 m. n. m., nedaleko obce Uhrovské Podhradie , na Slovensku .Zákla..

Najít ubytování

Jozefkovo údolie 40, 90021 Svätý Jur, Slovakia

Hrad Biely Kameň se nachází na Slovensku . Leží v jihozápadní části země, v Bratislavském kraji, na zalesněném návrší nad obcí Svätý Jur , na úpatí ..

Najít ubytování


582, 07231 Vinné, Slovakia

Viniansky hrad se nachází v jižním výběžku Vihorlatských vrchů. Severozápadně od obce Vinné , Slovensko . Hradní zřícenina Viniansky hrad má počáteč..

Najít ubytování

Sásovské Podhradie, Slovenská republika

Hrad Šášov (Šášovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí v centrální části země, v Banskybytrickém kraji, na skalnatém bradle, nad údolím Hronu, v..

Najít ubytování

Považské Podhradie 306, 01704 Považská Bystrica-Považské Podhradie, Slovakia

Považský hrad se nachází na vápencovém skalisku, v nadmořské výšce 497 m, severně od města Považská Bystrica , nad obcí Považské Podhradie , na Slov..

Najít ubytování


Sv. Michala 4658/40A, 93401 Levice, Slovakia

Levický hrad se nachází na Slovensku . Stojí v jihozápadní části země, v obci Levice . Gotický Levický hrad vznikl začátkem 13. století jako strážní..

Najít ubytování

Hradná, 98552 Divín, Slovakia

Hrad Divín se nachází v centrální části Slovenska . Stojí na pahorku, nad obcí Divín , cca 20 km severozápadně od města Lučenec . Hrad Divín pochází..

Najít ubytování

18, 08237 Fričovce, Slovakia

Zámek Fričovce se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, v Prešovském kraji, na východním úpatí pohoří Branisko, ve stejnojmenné obci F..

Najít ubytování


Mierová 33/1, 06601 Humenné, Slovakia

Renesanční zámek Humenné se nachází ve stejnojmenné obci Humenné , v Prešovském kraji, ve východní části Slovenska . Zámek vznikl v roce 1619 na mís..

Najít ubytování

Okružná cesta, Komárno, Slovenská republika

Římské lapidárium Komárno je zajímavá expozice na jižním Slovensku , v obci Komárno , v těsné blízkosti hranic s Maďarskem , u soutoku řek Dunaje ..

Najít ubytování

61, 01351 Predmier, Slovakia

Hrad Súľov (Súľovský hrad) se nachází na Slovensku . Leží v severozápadní části země, v Žilinském kraji, v Súľovských skalách , v nadmořské výšce 55..

Najít ubytování


Nižná brána 551/4, 06001 Kežmarok, Slovakia

Kežmarský zámek (Kežmarský hrad, zámek Kežmarok) se nachází na Slovensku . Stojí v severní části země, v oblasti Spiše, na východním okraji města Ke..

Najít ubytování

18, 01341 Dolný Hričov, Slovakia

Hrad Hričov (Hričovský hrad) se nachází na Slovensku . Stojí v severozápadní části země, nedaleko obce Hričovské Podhradie , na nejsevernějším výběž..

Najít ubytování

Kollárova 2-8, 97401 Banská Bystrica, Slovakia

Hrad Banská Bystrica je dominantou a symbolem historického jádra města Banská Bystrica , na Slovensku . Leží na náměstí Š. Moyzesa. Hrad Banská Byst..

Najít ubytování


Družstevná, 95617 Solčany, Slovakia

Čierny hrad je zřícenina středověkého hrádku na západním Slovensku v Nitranském kraji. Nachází se u obce Zlatno , nedaleko vrcholu Kamenné Vráta, v..

Najít ubytování

Pod hradom, 08212 Kapušany, Slovakia

Kapušiansky hrad (Hrad Kapušany) se nachází na Slovensku . Stojí v severovýchodní části země, na kopci, severozápadně od obce Kapušany , cca 10 km o..

Najít ubytování

Balkánska 57, 85110 Rusovce, Slovakia

Kaštieľ Rusovce se nachází v hlavním slovenském městě Bratislavě , konkrétně v městské části Rusovce, nedaleko Dunaje. Byl postaven v roce 1843. Je..

Najít ubytování


E77, 03495 Likavka, Slovakia

Hrad Likava (Likavský hrad) se nachází v jižní části Chočských vrchů, severně od obce Likavka , v nadmořské výšce 629,5 m, cca 5 km od Ružomberoku ,..

Najít ubytování

E77, 96261 Podzámčok, Slovakia

Hrad Dobrá Niva (Dobronivský hrad) se nachází v centrální části Slovenska , v Banskobystrickém kraji. Stojí nad obcí Podzámčok , na homolovitém kopc..

Najít ubytování

Kostolianska cesta, 04013 Košice - Sever, Slovakia

Košický hrad stojí na severním okraji města Košice , na Slovensku . Rozkládá se v části zvané Hradová. Košický hrad stával nedaleko místa, kde dnes ..

Najít ubytování


Soľnobanská 36, 08005 Prešov-Solivar, Slovakia

Zbojnícky hrad se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, v Prešovském kraji, na západním úpatí vrchu Tri chotáre. Zbojnícky hrad se je ..

Najít ubytování

E58, 96202 Vígľaš, Slovakia

Vígľašský zámek se nachází na Slovensku . Stojí v centrální části země, v Banskobystrickém kraji, v obci Vígľaš . Vígľašský zámek se rozkládá nad ře..

Najít ubytování

Zámok 104/1, 01401 Veľká Bytča, Slovakia

Zámek Bytča se nachází v severozápadní části Slovenska . Stojí ve středu obce Bytča . Zámek Bytča je vystavěný v renesančním slohu a patří k nejzach..

Najít ubytování


571, 98033 Šurice, Slovakia

Zřícenina Soví hrad se nachází na jižním Slovensku . Stojí nad obcí Šurice na sopečném vrchu. Historie hradu je nejasná. Místo, kde stojí Soví hrad..

Najít ubytování

Hlavná, 08221 Veľký Šariš, Slovakia

Šarišský hrad patří k nejstarším hradům na Slovensku . Nachází se na zalesněném sopečném kopci, v nadmořské výšce 570 m, severozápadně od městečka V..

Najít ubytování

Podhradská 32-38, 98601 Fiľakovo, Slovakia

Hrad Fiľakovo (Fiľakovský hrad) se nachází ve městě Fiľakovo ve Slovenské republice . Jedná se o částečně rekonstruovanou zříceninu hradu. Jeho vzn..

Najít ubytování


Hlavná, 01314 Kamenná Poruba, Slovakia

Zámek Kunerad se nachází Slovensku . Stojí v severozápadní části země, cca 6 km od obce Rajecké Teplice , u obce Kunerad , na rozhraní Žilinské kotl..

Najít ubytování

E58, 96652 Tekovská Breznica, Slovakia

Hrad Breznica se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země, v Banskobystrickém kraji, nedaleko obce Tekovská Breznica . Hrad Breznica se roz..

Najít ubytování

15, 09409 Sedliská, Slovakia

Hrad Čičava se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Prešovském kraji, nad bývalou obcí Podčičva , která je dnes součástí obce Sedl..

Najít ubytování


Hlavná, 07631 Streda nad Bodrogom, Slovakia

Hrad Streda nad Bodrogom se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, v obci Streda nad Bodrogom . Hrad Streda nad Bodr..

Najít ubytování

3100 Salgótarján, Vároldal St, Hungary

Hrad Šomoška se nachází v okrese Lučenec ve Slovenské republice . Leží v katastru obce Šiatorská Bukovinka přímo na hranici s Maďarskou republikou ..

Najít ubytování

E58, 04402 Turňa nad Bodvou, Slovakia

Turnianský hrad (hrad Turňa) se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, v nadmořské výšce 375 m, na kopci nad obcí Tu..

Najít ubytování


4. apríla, 97242 Lehota pod Vtáčnikom, Slovakia

Hrad Sivý Kameň se rozkládá nad obcí Podhradie , jižně od města Prievidza , na úpatí pohoří Vtáčnik, na Slovensku . První písemné zmínky o hradu poc..

Najít ubytování

1. mája, 95622 Prašice, Slovakia

Topoľčiansky hrad se nachází v západní části Slovenska . Stojí na dolomitovém vrchu nad obcí Podhradie .Základní údajeTopoľčiansky hrad byl postave..

Najít ubytování

Borinka, 90032 Borinka, Slovakia

Hrad Pajštún se nachází na Slovensku . Stojí v jihozápadní části země, v Bratislavském kraji, nad obcí Borinka . Zřícenina gotického hradu je částí ..

Najít ubytování


Ladislava Medňanského 44, 05901 Spišská Belá-Strážky, Slovakia

Zámek Strážky se nachází na Slovensku . Stojí v severní části země, v regionu Prešov, v obci Strážky . Zámek Strážky je ojedinělou památkou západní ..

Najít ubytování

Moyzesova, 08271 Lúčka, Slovakia

Hrad Hanigovce se nachází na Slovensku . Stojí v severovýchodní části země, v regionu Prešov, severovýchodně od obce Hanigovce . Hrad Hanigovce se r..

Najít ubytování

Námestie Snp 726/27, 96681 Žarnovica, Slovakia

Hrad Žarnovica se nachází se na Slovensku . Stojí v západní části země, v Banskobystrickém kraji, v obci Žarnovica . Naleznete ho přímo v centru obc..

Najít ubytování


Horné Orechové, 91105 Trenčín, Slovakia

Sučanský hrad (hrad Súča) se nachází na skalnatém vrchu Krasín, asi 10 km od města Trenčín , v západním Slovensku . Sučanský hrad byl pravděpodobně ..

Najít ubytování

531, 04901 Muráň, Slovakia

Hrad Muráň leží nedaleko vesnice Muráň na Slovensku . Nachází se na na vrchu Cigánka (935m) , na jižním okraji Muránské planiny . Jedná se o zřícen..

Najít ubytování

566, 07264 Podhoroď, Slovakia

Hrad Tibava známý také jako Hrádok Podhoroď se nachází na Slovensku . Leží ve východní části země, na Hradním vrchu, nad obcí Podhoroď . Hrad Tibava..

Najít ubytování


Sládkovičova, 98061 Tisovec-Furmanec - Rimava, Slovakia

Hrad Tisovec je hradní zřícenina na kopci Hradová, u obce Tisovec , na Slovensku . Pozůstatky strážního hradu Tisovec jsou volně přístupné. Hrad Ti..

Najít ubytování

501, 90636 Plavecké Podhradie, Slovakia

Plavecký hrad je zřícenina hradu na západním úbočí Malých Karpat. Leží ve Slovenské republice , na kopci Pohanská, nad obcí Plavecké Podhradie . Kam..

Najít ubytování

Majerská, 07613 Kazimír, Slovakia

Zřícenina hradu Kazimír se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v regionu Košice, v obci Kazimír. Zřícenina hradu Kazimír se rozklád..

Najít ubytování


501, 90612 Hradište pod Vrátnom, Slovakia

Hrad Dobrá Voda známý také jako Dobrovodský hrad je rozsáhlým pozůstatkem kamenného hradu na Slovensku . Nachází se cca 2km nad obcí Dobrá Voda . V ..

Najít ubytování

Robotnícka, 04442 Rozhanovce, Slovakia

Zřícenina hradu Lipovec se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, nedaleko obce Kecerovský Lipovec . Zřícenina hradu..

Najít ubytování

Námestie Mariánske 2, 06503 Podolínec, Slovakia

Podolínsky hrad se nachází na Slovensku . Stojí v severní části země, v regionu Prešov, v obci Podolínec . Jedná se o zaniknutý městský hrad, na jeh..

Najít ubytování


547, 05351 Richnava, Slovakia

Hrad Richnava se nachází na Slovensku . Stojí ve východní části země, v Košickém kraji, v obci Richnava . Jedná se o zříceninu. Dodnes se dochovaly ..

Najít ubytování

571, 98033 Hajnáčka, Slovakia

Hrad Hajnáčka je hradní zřícenina na Slovensku . Nachází se v jižní části země, v Banskobystrickém kraji, nad obcí Hajnáčka . Ruiny hradu jsou znate..

Najít ubytování

Mierová, 95185 Skýcov, Slovakia

Kaštiel Skýcov se nachází na Slovensku . Stojí v západní části země, v Nitranském kraji, v obci Skýcov . Kaštiel Skýcov byl postavený na místě zákla..

Najít ubytování


Zadrieňová, 90605 Podbranč, Slovakia

Hrad Branč je zřícenina středověkého hradu na Slovensku . Nachází se v západní části země, v Trnavském kraji, u obce Podbranč . Hrad Branč byl posta..

Najít ubytování

  1