TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrádek u Nechanic

Hrádek u Nechanic - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrádek u Nechanic: Hlídač pokojů
Hrádek u Nechanic Mapa Mapa hotelů Hrádek u Nechanic

Související témata

Hrádek u Nechanic: Fotografie

Doporučené hotely Hrádek u Nechanic


Zobrazit všechny »Hrádek u Nechanic: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrádek u Nechanic Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrádek u Nechanic a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 16:49:43, Nadmořská výška: 304m, Adresa: Nechanice 66, 503 15 Nechanice, Česká republika, Zámek Hrádek u Nechanic, 503 15 Nechanice, Česká republika, Telefon: +420 495 441 244, GSM brána +420 602 185 554, WWW stránky:

Hrádek u Nechanic je krásný zámek v České republice. Nachází se v Královéhradeckém kraji u městečka Hrádek, asi 3 kilometry od města Nechanice. Zámek Hrádek u Nechanic byl postaven v druhé polovině 19. století jako reprezentační a letní sídlo rodu Harrachů. Nechal ho vystavět František Arnošt Harrach podle projektu architekta Edwarda Bucktonema Lambema ve stylu tudorovské gotiky. Hrádek u Nechanic byl postaven převážně za dopomoci místních řemeslníků s bohatou výzdobou vnitřních interiérů. Kromě toho bylo na zámek dopraveno mnoho starožitností z Itálie a Rakouska. Zámek Hrádek u Nechanic je obklopen rozsáhlým parkem se vzácnými dřevinami a oborou. V části volně přístupného nádherného parku se dnes nachází golfové hřiště. Hrádek u Nechanic nabízí stálou expozici, která je ukázkou bydlení šlechty ve druhé polovině 19. století. K vidění jsou reprezentační místnosti, apartmá hraběnky a hraběte, zámecká kaple a pokoje pro hosty. Hrádek u Nechanic také nabízí noční prohlídky při kulturních akcích v červenci a srpnu a prohlídky a kulturní akce v době adventu, kdy je otevřen v sobotu a v neděli od 9 – 16 hod. Zámek Hrádek u Nechanic byl pro svoji historickou hodnotu a zachovalost v roce 2001 vyhlášen Národní kulturní památkou.

Informace a fakta

GPS: 50.2233, 15.6675
Nadmořská výška: 304 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:30:20

Hrádek u Nechanic: Recenze

Hrádek u Nechanic prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hradec Králové (12km)Lázně Bohdaneč (16km)Velichovky (19km)Jaroměř (23km)Pardubice (22km)Přelouč (22km)Mlázovice (23km)Lázně Bělohrad (24km)Dvůr Králové nad Labem (25km)

Webmap: 1 2 3