TIXIK.cz » Města » Hrádek nad Nisou

Ubytování Hrádek nad Nisou, hotely Hrádek nad Nisou

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrádek nad Nisou: Hlídač pokojů
Hrádek nad Nisou Mapa Mapa hotelů Hrádek nad Nisou

Hrádek nad NisouHrádek nad Nisou

Související témata

Satelitní mapa Hrádku nad Nisou, Hrádek nad Nisou - počasí, Hrádek nad Nisou: Fotografie

Doporučené hotely Hrádek nad Nisou


Zobrazit všechny »


Hrádek nad Nisou: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrádek nad Nisou Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrádek nad Nisou a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:20:28, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 50.854, 14.8437
Nadmořská výška: 256 m
Nejbližší hranice: Německo, 1.68 km
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 128 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:40:17

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.hradek.eu/index.aspx?rub=1

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, půjčovna aut

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrádek nad Nisou: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-24 09:26:16
Hrádek nad Nisou je město nacházející, v severních Čechách , na hranicích tří států – České republiky , Německa a Polska , neboli na Trojzemí. V dnešní době (2011) ve městě Hrádek nad Nisou žije téměř 8 000 obyvatel.

Pohled do minulosti

Archeologické nálezy dokazují, že oblast byla osídlena již před 4 tisíci lety. Původní osada ležela od nepaměti na Záhvodské obchodní stezce. Větší město pravděpodobně vzniklo kolem 10. století, kdy ho založili Milčané. Na navrší nad dnešním Hrádkem nad Nisou stával údajně dřevěný hrad (Gród) . Od něj pochází název města. Zmiňuje se o tom listina z roku 1288, která je uchována v nedalekém ženském cisterciánském klášteře Marienthal (SRN) . O sto let později patřil Hrádek nad Nisou k nejvýznamnějším střediskům na obchodní cestě z Prahy k Baltskému moři a svým významem přesahoval 20 km vzdálený Liberec .

Památky Hrádku nad Nisou

Dominantou města Hrádek nad Nisou je jeho centrum, které je městskou památkovou zónou. Nejstarší stavbou je kostel sv. Bartoloměje, který byl postaven již ve 13. století a současnou barokní podobu získal v roce 1764. Dále zde naleznete Chrám Pokoje, který byl postaven před sto lety v novogotickém slohu, historicky cenný dům č.p. 71 se zachovalým hrázděním v patře.

Aktivity v Hrádku nad Nisou

Hrádek nad Nisou nabídne svým návštěvníkům několik sportovišť pro tenis, kopanou a minigolf. Asi 1 km od města je jezero Kristýna s rekreačním areálem. Hrádek nad Nisou je výborným výchozem bodem na výlety do Lužických a Žitavských hor, které jsou protkány mnoha turistickými cykloturistickými trasami, z nichž některé jsou dálkové. V Hrádku nad Nisou křižuje Jizersko-Krkonošská magistrála a Malý okruh euroregionu Nisa.

 2011-04-14 12:35:45
Od 4.4. do 30.6.2011 je v nejstarším, a perfektně zrekonstruovaném, domě na Horním náměstí v Hrádku nad Nisou první výstava nazvaná "Znovu nalezená minulost - archeologické nálezy z Trojzemí". Jsou zde umístěny první exponáty z vykopávek na Horním náměstí a přilehlém okolí i první informace i zkoumání kosterních ostatků našeho "vampíra" Tobiáše.
Helena
 2011-01-06 11:34:23
Hrádek opět o trochu zkrásněl. Na konci podzimu byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce celého Horního náměstí a přilehlých ulic. Navíc bylo ve druhé polovině prosince zprovozněno Multifunkční centrum Brána trojzemí. Je přímo na náměstí. V nejstarším domě ve městě (i ten prošel rozsáhlou rekonstrukcí) .Funguje zde již Informační centrum a také multifunkční sál, kde je provozováno kino. Najaře přibudou muzejní a výstavní expozice. V muzeu bude, mimo jiné, také kostra hrádeckého "vampíra", kterou objevili archeologové při rozsáhlém průzkumu centra města.
 2010-09-30 09:06:23
Hrádek nad Nisou znám hlavně z cest za hranice Německa a nebo Polska, je na tzv trojmezí a můžeme zde v klidu projíždět bez omezení. Samotné městečko je pěkné, spousta hospůdek k občerstvení, hlavně na náměstí a pak Kristýna, kde je super koupání. Slyšíme tu hodně němčiny, což je pochopitelné, protože se stále vyplatí Německým turistům sem zajet na kávu, či oběd.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-20 17:29:14
Tak tohle je můj domov. V nedávné době velice proslavené město. Asi každý slyšel o povodních. Hrádek to zasáhlo dosti,ale teď už vypadá zese dobře. Sice pár baráku zmizelo,ale na celkovém rázu to nic nezměnilo. Jen doufám, že už taková pohroma nepřijde. Sice je poškozená i Kristýna tak snad ji brzo opraví aby sem lidi opět mohli jezdit za odpočinkem.
 Aura: 79Recenze: 4702012-02-28 10:49:33
Hrádek nad Nisou je opravdu hezkého malé městečko. Každý si tu najde svoje. Výhodou je jeho umístění v Trojzemí, díky čemuž se tu pravidelně koná řada příjemných kulturních akcí, kde se setkávají jak Češi, tak Poláci i Němci. Krásné je také jezero Kristýna se svým kempem, kde jsou k dispozici jak chatičky, tak místa pro karavany či stany. Okolí je vhodné, přímo stvořené, pro výlety na kolech. Na své si tu ale přijdou i pěší turisté. Milovníci památek mohou navštívit nedaleký hrad Grabštejn či v Německu Oybin, kam se dá se Žitavy dostat parním vláčkem. Do Žitavy se pak dostanete bez problémů vlakem z Hrádku, vlakové nádraží se nachází jen kousek od centra městečka. V Hrádku nechybí supermarkety (Albert, Penny), pošta (cca 500 metrů od nádraží), příjemné fitness, diskotéka - v létě i více a samozřejmě i řada příjemných hospod a restaurací, např. Balada na hlavním náměstí je velmi oblíbená. Samozřejmostí je řada sportovišť - tenisové kurty, fotbalové hřiště (travnaté i umělé) apod. Ve vybraném ročním období roste v okolí řada hub, my jsme houby nacházeli přímo u karavanu v kempu u jezera Kristýna:)

Města a obce v okolí

Hrádek nad NisouRynoltice (7km)Chrastava (10km)Kryštofovo Údolí (11km)Jablonné v Podještědí (11km)Varnsdorf (17km)Frýdlant (18km)Jiřetín pod Jedlovou (19km)Liberec (18km)

Webmap: 1 2 3