TIXIK.cz » Města » Hradec Králové

Ubytování Hradec Králové, hotely Hradec Králové

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hradec Králové: Hlídač pokojů
Hradec Králové Mapa Mapa hotelů Hradec Králové

Hradec KrálovéHradec Králové

Související témata

Satelitní mapa Hradce Králové, Tipy na výlety poblíž Hradce Králové, Penziony v Hradci Králové, Luxusní ubytování v Hradci Králové, Apartmány v Hradci Králové, Autopůjčovny v Hradci Králové, Hradec Králové - počasí, Hradec Králové: Fotografie

Doporučené hotely Hradec Králové


Zobrazit všechny »


Hradec Králové: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hradec Králové Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hradec Králové a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:39:38, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
město mnoha kultur
romantická atmosféra
rovinaté okolí

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

strojírenský
automobilový


Informace a fakta

GPS: 50.21, 15.8336
Nadmořská výška: 242 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 113 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:45:36

Hradec Králové: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:13
Hradec Králové je statutární město východních Čech v České republice . Rozkládá se na soutoku řek Labe a Orlice. Historické centrum města bylo vyhlášeno památkovou rezervací.

Historie

Podle archeologických průzkumů bylo území dnešního města osídleno již v období pravěku. V 10. století se tu usadili Slavníkovci. V roce 1225 tu stál hrad a město Hradec Králové se stalo svobodným královským městem. Ve 13. století tu nechali Přemyslovci postavit nový gotický královský hrad. Ve 14. století byl Hradec Králové druhým nejvýznamnějším českým městem. V 16. století bylo město přestavěno v renesančním stylu. V tomto období byla postavena Bílá věž, která je dnes symbolem města. V roce 1866 v období prusko-rakouské války se nedaleko Hradce Králové konala rozhodující bitva. Každoročně se tu setkávají historičtí nadšenci a členové klubů vojenské historie a opakují tuto významnou bitvu.

Historické památky

V Hradci Králově se nachází množství budov reprezentujících prvorepublikovou architekturu. Další zajímavou památkou kromě Bílé věže je chrám sv. Ducha ze 14. století, barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie či bývalá jezuitská kolej se Santiniho atriem.

Zábava a sport

Turisticky vyhledávaným místem ve městě je Obří akvárium Hradec Králové či hvězdárna s planetáriem. Volné chvíle můžete strávit i v Aquacentru s bazénem Hradec Králové nebo na místních sportovištích.

 2011-08-27 21:13:22
Hradec Králové není vůbec špatné město.Nyní je zde postaveno velké koupaliště Flošna , největší venkovní z ČR.Památky jsou v Hradci taky zajímavé a architektura také.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-27 14:22:44
V Hradci Králové jsem strávila pár týdnů při letní aktivitě se školou. město se mi moc zalíbilo a uvažovala jsem tady o pracovním místě, ale osud mě pak zavedl jinam. Je zajímavé i tím že je na rovině a proto zde místní obyvatelé cestují na kolech.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-27 12:38:25
V Hradci Králové se opět po několika letech zase koná letecký den. Jeho historie sahá do 90 let 20. stotelí. V té době to organizovala armáda. Dnes to má již soukromník. Letecký den se koná na místním letišti každý rok vždy první víkend v září. Sice tu již nelítá tolik vojenských letadel,ale i tak stojí letecký za návštěvu. Kdo je milovník letání určitě sem musí příští rok vyrazit.
 Aura: 49Recenze: 702010-09-20 13:57:41
Hradec králové je nádherné město plné kulturních i zábavních míst! Za návštěvu určitě stojí aquapark a možná i ,,obří´´ akvárium. Největší dominantou města je renesanční bílá věž na náměstí kterou můžete navštívit a užít si jedinečného pohledu na celý HK. Když budete mít čas a chut určitě využijte i noční prohlídku ;)
 Aura: 68Recenze: 2422008-11-20 16:38:11
V Hradci jsem strávil několik let studií a je to krásné město. Menší problém má s tím, že v blízkosti centra je šílený nedostatek parkovacích míst. Oproti jiným městům si zejména mladí stěžují na nedostatek vyžití především v nočních hodinách .)

Města a obce v okolí

Hradec KrálovéJaroměř (17km)Velichovky (16km)Opočno (21km)Lázně Bohdaneč (19km)Pardubice (19km)Dobruška (25km)Nové Město nad Metují (27km)Kostelec nad Orlicí (29km)

Webmap: 1 2 3