TIXIK.cz » Hrady a zámky » Nizozemsko » Limburg » Hrad Wittem

Hrad Wittem - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Wittem: Hlídač pokojů
Hrad Wittem Mapa Mapa hotelů Hrad Wittem

Hrad WittemHrad Wittem

Související témata

Hrad Wittem: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Wittem


Zobrazit všechny »


Hrad Wittem: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Wittem Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Wittem a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Kasteel NeubourgHrady a zámky2km
Hrad NijswillerHrady a zámky4km
Genhoes CastleHrady a zámky6km
Oost CastleHrady a zámky7km
Hrad ValkenburgHrady a zámky8km
Beusdaal CastleHrady a zámky7km
Den HalderHrady a zámky8km
Sinnich CastleHrady a zámky7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 17:00:29, Adresa: Wittemer Allee 3, 6286 Wittem, Nizozemsko, Telefon: +31 43 450 1208, WWW stránky:

Hrad Wittem je hrad v Nizozemsku. Hrad Wittem se nachází v malé vesnici Wittem v provincii Limburg na jihu země. Od Maastichtu je vzálen necelých 20km po silnici N278 východním směrem. Hrad Wittem je malý, ale krásný a malebný hrad, který nyní slouží jako hotel a restaurace. Je to ideální místo pro krátkou příjemnou zastávku spojenou s procházkou po okolí a s občerstvením. Hrad je přístupný hostům hotelu nebo restaurace.

Historie

Hrad Wittem byl vystavěn v bažinatém údolí potoka Geul. V této době se sestával pouze z jednoduché obývané věže. V dalším století byl Hrad Wittem vlastněn rytíři z Julémontu, kteří se začali se nazývat Páni z Wittemu. Teno titul byl později převzat i pozdějšími majiteli Hrad Wittem. V roce 1286, se hrad pokoušel dobýt Reinoud, hrabě z Gelre. Začátkem 15. století byl Hrad Wittem značně rozšířen a od té doby měl obrannou pevnost se sedmi věžemi a dvěma příkopy s mosty a branami. Následujícími majiteli hradu se stali rytíři z rodiny Van Scavenriesch a Van Cosselaer. V roce 1466 byl Hrad Wittem prodán Diederikovi van Pallantovi. V roce 1520 císař Charles V tituloval majitele hradu na barony. Stalo se tak pravděpodobně za odměnu za poskytnutý pobyt na Hrad Wittem při jeho cestě do Aix-la-Chapelle na korunovaci. Na začátku osmdesátileté války byl Hrad Wittem konfiskován španělskými vojáky pod vedením vévody z Alvy. V roce 1568 je žoldáci Williama, prince Oranžského vypověděli z hradu. Pak William odjel do Maastrichtu, aby ho také osvobodil od španělů. Ale když se po neúspěšném tažení vrátil na Hrad Wittem, zastihl jej právě ve chvíli, kdy jej španělští vojáci opět obsazovali. Proto je znova vyhnal. V roce 1569 se, ale, španělé ještě jednou vrátili na Hrad Wittem a velice jej zpustošili. Hrad Wittem byl opraven a rozšířen v roce 1611 za pomocí peněz, které dostala rodina Van Pallant za válečné utrpení. V roce 1639 vlastnictví hradu přešlo na hrběte z Waldeck Pyrmont. V roce 1678 byl Hrad Wittem opět opraven. Tentokrát bylo poškození způsobeno francouzskými vojáky, kteří obsadili Maastricht. Posledním šlechtickým majitelem Hrad Wittem se stal v roce 1714 hrabě Ferdinand von Plettenberg. Ale to již byl hrad již byl ve velmi zchátralém stavu. V roce 1794, po francouzské revoluci, byl Hrad Wittem převzat hrabatům a prodán Simonovi Merckenbachovi. Jeho rodina Hrad Wittem opravila a udělala ho opět obyvatelným.. V roce 1958 byl Hrad Wittem prodán a začal sloužit jako hotel a restaurace. Současná budova hradu je jen malá část toho původního středověkého. Sestává se pouze z kulaté rohové věže a dvou křídel. Zbytky dalších středověkých zdí můžete ještě vidět na farmářské stavbě, která přináleží k Hrad Wittem.


Informace a fakta

GPS: 50.8145, 5.9103
Nadmořská výška: 97 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:50

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kasteelwittem.nl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: baroko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: hotel
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: zachovalý, ruiny, zakonzervovaný
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: středověký hrad, zámek

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Wittem: Recenze

Hrad Wittem prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wittem (0.2km)Eys (2.1km)Wijlre (2.3km)Mechelen (2.3km)Stokhem (2.9km)Vijlen (4.8km)Epen (4.3km)Schin op Geul (5km)Ubachsberg (5km)

Webmap: 1 2 3