TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Velhartice

Hrad Velhartice, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Velhartice: Hlídač pokojů
Hrad Velhartice Mapa Mapa hotelů Hrad Velhartice

Hrad VelharticeHrad Velhartice

Související témata

Hrad Velhartice: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Velhartice


Zobrazit všechny »


Hrad Velhartice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Velhartice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Velhartice a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 04:56:18, Nadmořská výška: 643m, Adresa: Velhartice 1, 341 42 Velhartice, Česká republika, Telefon: +420376583315, WWW stránky:

Hrad Velhartice je středověký hrad a renesanční palác. Jedná se o Národní kulturní památku. Nachází se v západní části České republiky jihovýchodně od města Klatovy . Hrad Velhartice byl založen na konci 13. a na začátku 14. století. Stavbu začal Bohumil z Budětic. Po pánech z Velhartic vlastnil hrad například Zdeněk Lev z Rožmitálu. V dobách třicetileté války získal hrad Martin de Hoeff Huerta. Ten nechal dosti zchátralý Hrad Velhartice přestavět a vystavět pozdně renesanční palác. Hrad Velhartice nabízí pro návštěvníky několik prohlídkových okruhů: Hradní okruh, který seznámí návštěvníky se zbytky hradu a jeho historií. Další okruh je zámek. Tato expozice nabízí návštěvníkům pohled do šlechtického renesančního sídla v polovině 17. století. Volná prohlídka nabízí návštěvníkům k prohlédnutí budovu bývalého hradního pivovaru a hradební okruh spodního nádvoří. Poslední částí je skanzen lidové architektury, který vzniká před hradem na starých základech původních staveb zaniklého předhradí. Hrad Velhartice je pro veřejnost otevřen, duben a říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 49.2634, 13.3994
Nadmořská výška: 643 m
Telefon: +420376583315
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:50:23

Hrad Velhartice: Recenze

Hrad Velhartice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kolinec (4.9km)Sušice (10km)Rabí (16km)Zelená Lhota (17km)Nýrsko (19km)Plánice (15km)Klatovy (17km)Kašperské Hory (17km)Železná Ruda (18km)

Webmap: 1 2 3