TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Valdštejn

Hrad Valdštejn - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Valdštejn: Hlídač pokojů
Hrad Valdštejn Mapa Mapa hotelů Hrad Valdštejn

Související témata

Hrad Valdštejn: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Valdštejn


Zobrazit všechny »Hrad Valdštejn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Valdštejn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Valdštejn a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 02:41:55, Nadmořská výška: 400m, Adresa: Turnov 18, 511 01 Turnov, Česká republika, Telefon: +420 481 312 304, WWW stránky:

Hrad Valdštejn se nachází v Česku , v Libereckém kraji, nedaleko města Turnov . Je nejstarším hradem v Českém ráji .

Základní informace

Hrad Valdštejn byl založen v první polovině 13. století rodem Markvarticů. Od konce 15. století hrad chátral více než 200 let. Do jeho obnovy se pustil až rod Valdštejnů. V 19. století koupili hrad Lexové z Aehrenthalu a vytvořili z něj turistický cíl. V současnosti je Hrad Valdštejn majetkem města Turnov a ročně ho navštíví více než 70 000 turistů.

Praktické informace

Hrad Valdštejn je otevřen od dubna do října. Pravidelně se tam konají různé historické vystoupení (např. rytíři atd.) . Hrad Valdštejn je nejlépe dostupný od zámku Hrubá Skála po červené turistické značce. Hrad je ale také přístupný po zelené turistické značce z obce Pelešany .


Informace a fakta

GPS: 50.5624, 15.1673
Nadmořská výška: 400 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:14:00

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hrad-valdstejn.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: baroko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple, sklepení, hladomorna, zbrojnice
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plné vstupné: 50
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Snížené vstupné: 25
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Bezbariérový přístup: Ano

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Valdštejn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 762012-02-13 09:22:23
Hrad Valdštejn je moc hezký. Poprvé jsem tu byla kamarádům na svatbě a pak jsem se rozhodla hrad navštívit jako výlet. Na hrad můžete dojet přímo autem a odtud vyrazit do okolí na výlet, ale lepší je sem dojít. Je zde totiž vytvořená stezka, která spojuje několik hradů a zřícenin. My jsme šli trasu od zámku Hrubá Skála právě k Valdštejnu. Myslím, že odtud se dá pokračovat dále ke Kopicovu statku. Kdy po cestě jsou ve skalách vyrytá zvířátka a různé výjevy. Dětem se to bude jistě líbit. Celá trase není dlouhá.
 2011-10-26 21:31:09
Hrad Valdštejn znám skutečně "jako svoje boty". Je to velice pěkný , v současné době pěkně udržovaný a citlivě zrekonstruovaný hrad. Již samotný vstup na hrad, po opraveném mostě, který je lemován několika sochami je moc hezký. Na prvním nádvoří stojí kaple sv. Jana Křtitele, kde je na obraze svatého, údajně podobizna K.H.Máchy. Přes malý mostek vejdeme do budovy, která v minulém století sloužila jako noclehárna, později jako restaurace a nyní je velice citlivě upravena jako vzpomínka na poslední majitele hradu, rod Lexů z Aehrenthalu. Jsou zde k vidění podobizny majitelů, některé jejich osobní věci. Na druhém nádvoří je nově opravený kostelík, kde jsou v současné době často koncerty. Z ochozu je velice pěkný pohled na velkou část Českého ráje, Kozákov, město Turnov, hrad Trosky. Za kostelem sejdeme po schodech na prostranství, kde se v letních měsících občas konají i svadby. Odsud vede schodiště snad do bývalých koníren hradu, které jsou již z pozdější doby.
No a to už přicházíme po starém, ve skále vytesaném schodišti do starého hradu. I zde probíhá rekonstrukce.
Na hrad Valdštejn chodím každý rok min. 2x a to již od svých cca 5 let. Troufnu si říct, že za těch víc jak 50 let, se stal udržovaným objektem a každý rok, je tu stále k vidění něco nového. Naposledy nově otevřené sklepení na 1. nádvoří.
Doporučuji všem, kteří zavítají do Českého ráje, aby na Valdštejn určitě zašli. Stojí za vidění.
 2009-04-05 17:56:41
Hrad Valdštejn jsem během svého života navštívila snad 500x. Je to tím, že již od svých 5 let jsem jezdila ke své babičce, které ve vesnici pod Valdštejnem bydlela a kde já mám do dneška chalupu. Mohu tedy pozorovat, jak se hrad mění. Mohu říci, že skutečně k lepšímu. Specielně za posledních cca 20 let se zde udělala spousta práce. Snad i díky velkému fandovi a znalci valdštejnské historie, dnešnímu kastelánovi p. Kouckému. Bývalý palác je zrekonstruovaný, malé komnaty částečně doplněny kousky dobového nábytku. V bývalé hostinské budově na prvním nádvoří je velice pěkná expozice drobností, které vlastnili bývalí majitelé a minigalerie posledních majitelů hradu rodu Aerhentalů. Na druhém nádvoří stojí za vidění nově zrekonstruovaný kostelík, kde se konají velice pěkné koncerty. No a z ochozu vedle kostela je nádherný pohled na Český ráj, Trosky, Hrubou Skálu, Kozákov a zcela vlevo je nádherný masiv Ještědu. Valdštejn se v poslední době stal i vyhledávaným místem pro konání svatebních obřadů.
No je toho ještě hodně o čem bych mohla psát, ale letní sezona je před námi přijeďte se sami podívat. Určitě nebude zklamáni.
 Aura: 50Recenze: 62010-09-25 10:30:44
Na Valdštejně jsem byla už několikrát a pokaždé jsem byla spokojená!Je to krásná procházka na Hruboskalské stezce.Určitě se tam ještě vrátím!Doporučuji!
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-27 08:16:50
Hrad Valdštej je pěkné místo. Když jsme tu byly naposledy konalo se tu dokonce představní šermířů. Bylo moc pěkné. Na prohlídku jsme taky šli. Ta proběhla výkladem v jedné z místností a pak si to člověk prošel sám. Před vstupem do hradu je malé občerstvení. Cesta je v dobrém stavu, takže sem dostanou bez problému i rodiny s kočárkem.
 Aura: 52Recenze: 162010-09-29 16:47:41
Hrad Valdštejn mě popravdě moc nezaujal. Je sice ve výborném stavu, ale jinak tam není nic moc zajímavého.

Města a obce v okolí

Turnov (2.9km)Vyskeř (3.7km)Žehrov (6km)Dobšín (9km)Malá Skála (9km)Frýdštejn (10km)Semily (13km)Sobotka (11km)Mnichovo Hradiště (14km)

Webmap: 1 2 3