TIXIK.cz » Hrady a zámky » Maďarsko » Veszprém » Hrad Szigliget

Hrad Szigliget - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Szigliget: Hlídač pokojů
Hrad Szigliget Mapa Mapa hotelů Hrad Szigliget

Hrad SzigligetHrad Szigliget

Související témata

Hrad Szigliget: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Szigliget


Zobrazit všechny »


Hrad Szigliget: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Szigliget Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Szigliget a doprava
Zámek FesteticsHrady a zámky15km
Festetics PalaceHrady a zámky16km
Hrad SümegHrady a zámky23km
Hrad KinizsiHrady a zámky28km
Jánosházán castleHrady a zámky41km
Hrad NádasdyHrady a zámky63km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 13:17:54, Adresa: 8264 Szigliget, Kisfaludy St, Maďarsko, WWW stránky:

Hrad Szigliget je rozsáhlá zřícenina středověké pevnosti v Maďarsku . Patří k nejznámějším a nejvíce navštěvovaným maďarským hradům. Hrad Szigliget se nachází na břehu jezera Balaton , asi 16 km východně od města Keszthely . Hrad stojí na kopci ned vesnicí Szigliget a je z něj nádherný výhled do okolní krajiny a na jezero Balaton. Krásné panorama patří k důvodům proč je hrad tak vyhledávaný.

Historie hradu Szigliget

Hrad Szigliget byl postaven v roce 1262 Pannonhalmským benediktinským opatstvím. Pod hradem byla vystavěna malá vesnička, jako bývalo u podobných pevností zvykem. Hrad Szigliget se později stal královským vlastnictvím a od roku 1521 patřil rodině Tóti-Lengyel. Hrad postavený na kopci měl velkou strategickou hodnotu. Balaton byl v dřívějším období součástí maďarských hranic a pevnost byla silným opěrným bodem. Hrad Szigliget se stal cílem mnoha tureckých nájezdů, ale ani jeden z nich neuspěl. Neměl proti výbornému opevnění šanci na úspěch. Smutný konec pevnosti přišel v roce 1702, kdy byl Hrad Szigliget na rozkaz císaře Leopolda zničen. Vesnice pod hradem zůstala nadále opevněna.

Turisticky atraktivní Szigliget

Turisty do vesnice Szigliget přitahuje i zvláštní atmosféra spojená s panství známého maďarského rodu Esterházy. To dnes slouží jako sídlo umělců. Zajímavou památkou také je stará věž, která je pozůstatkem místního kostela. V místě a okolí se nachází řada dalších architektonických památek a archeologická naleziště. Zajímavostí je, že Szigliget byl původně ostrovem v jezeře Balaton. Až roku 1822 byl propojen s pevninou. Místní přístav se stal turistickou atrakcí. Pokud už budete nasyceni informacemi o historii, můžete si příjemně zaplavat v Balatonu. Po dobu téměř 800 let historie byl hrad a podhradí svědkem mnohé důležité události. Současný Szigliget z této historie čerpá a jedním z jeho důležitých zdroj příjmu je právě cestovní ruch.


Informace a fakta

GPS: 46.8045, 17.4364
Nadmořská výška: 207 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:12:27

Hrad Szigliget: Recenze

Hrad Szigliget prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Badacsonytomaj (6km)Nemesvita (6km)Balatongyörök (8km)Gyulakeszi (8km)Vonyarcvashegy (10km)Tapolca (9km)Gyenesdiás (12km)Fonyód (12km)Balatonfenyves (11km)

Webmap: 1 2 3