TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Šternberk

Hrad Šternberk - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Šternberk: Hlídač pokojů
Hrad Šternberk Mapa Mapa hotelů Hrad Šternberk

Hrad ŠternberkHrad Šternberk

Související témata

Hrad Šternberk: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Šternberk


Zobrazit všechny »


Hrad Šternberk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Šternberk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Šternberk a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 01:21:51, Nadmořská výška: 301m, Adresa: Horní náměstí 170/6, 785 01 Šternberk, Česká republika, Telefon: +420 585 012 935, WWW stránky:

Hrad Šternberk je státní hrad. Nachází se ve stejnojmenném městě na Střední Moravě asi 15 km severně od města Olomouc v České republice .

Historie

Hrad Šternberk založil Zdeslav z Chlumce v druhé polovině 13. století a v průběhu dalších století byl rozšiřován. V 16. století byla provedena renesanční rekonstrukce rodem Berků z Dubé a Lipé. Na konci 17. století zakoupil hrad Jan Adam Ondřej z Liechtenštejna. Hrad Šternberk dlouho chátral a až v roce 1886 byla zahájena generální rekonstrukce v duchu romantického historismu. V letech 1907 až 1909 byl kolem hradu vybudován lesopark a z hradu vzniklo moderní aristokratické sídlo. Rod Liechtensteinů vlastnil Hrad Šternberk až do roku 1945. V současné době je hrad v majetku státu a je pro přístupný pro veřejnost.

Turistické informace

Hrad Šternberk nabízí dva prohlídkové okruhy. První trasa "Liechtensteinské sbírky" představuje expozici mobiliáře posledních vlastníků hradu. Druhá trasa nazvaná Velký okruh zahrnuje prohlídku "Liechtensteinské sbírky" a navíc nabízí přehlídku interiérů zavřených zámků Severní Moravy - Hnojník, Potštát, Lipník nad Bečvou a dalších. Hrad Šternberk je otevřen od dubna do října o víkendech, od května až do září můžete památku navštívit denně mimo pondělí.


Informace a fakta

GPS: 49.7332, 17.3018
Nadmořská výška: 301 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:50:50

Hrad Šternberk: Recenze

Hrad Šternberk prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Uničov (14km)Olomouc (16km)Loštice (27km)Mohelnice (28km)Slatinice (24km)Tršice (23km)Rýmařov (23km)Bouzov (30km)Lipník nad Bečvou (31km)

Webmap: 1 2 3