TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Roštejn

Hrad Roštejn - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Roštejn: Hlídač pokojů
Hrad Roštejn Mapa Mapa hotelů Hrad Roštejn

Hrad RoštejnHrad Roštejn

Související témata

Hrad Roštejn: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Roštejn


Zobrazit všechny »


Hrad Roštejn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Roštejn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Roštejn a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 04:32:45, Nadmořská výška: 680m, Adresa: Doupě 1, 588 56 Doupě, Česká republika, WWW stránky:

Hrad Roštejn se nachází na skalnatém vrchu ve výšce cca 667 m.n.m, asi 10 km od města Telč na jihu České republiky , v kraji Vysočina.

Historie

Hrad Roštejn byl postaven v první polovině 14. století pány z Hradce jako obranná tvrz chránící místní obchodní cesty. Na konci 16. století byl pak přestavěn na lovecký zámeček a v okolí byla vybudována obora. Bohužel, 12. června 1915 po úderu blesku hrad Roštejn z velké části vyhořel a začal postupně chátrat. V letech 1956 - 1982 byl opět zrekonstruován.

Zajímavosti a atrakce

Dnes je v interiéru umístěna expozice, která dokumentuje historii hradu a historický způsob života na Vysočině. Největší zajímavostí je sedmiboká věž, která je návštěvníkům přístupná a nabízí nádherný výhled na okolní lesy a kopce. Veliký zájem je o noční prohlídky, které se zde konají vždy v pátek, v červenci a srpnu, od 21:30. Vyprávějí se a hrají pověsti spojené s hradem a okolím. Vzhledem k velkému zájmu je potřeba si lístky na noční prohlídku objednat předem. Podle jedné pověsti je na hradě Roštejn ukrytý poklad, který zde schoval krutý rytíř. Tento rytíř byl velice hamižný. A nejen to, se svojí bandou často vyjížděl do okolí, kde loupil a vraždil. Všechny tyto krvavé peníze schovával v sudu, hluboko v podzemí hradu. Když už měl sud skoro naplněn, náhle zemřel. Jako svůj trest za svoje hříchy, musí teď navěky tento poklad hlídat v podobě hrůzostrašného čerta, aniž by zamhouřil oka. Na hradě se pravidelně odehrává mnoho kulturních akcí, např: Jazz na hradě, Hodokvas, Středověké šermířské hry, Divadelní prohlídky, Pohádkový Roštejn, aj.

Jak se tam dostat

Pokud přijedete autem, parkoviště je hned před hradem. Autobusem se dá přijet do vesnice Doupě nebo Růžená, odkud to jsou asi 2km.


Informace a fakta

GPS: 49.2519, 15.426
Nadmořská výška: 680 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:15:18

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://rostejn.wz.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple, černá kuchyně
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby, prodej suvenýrů, noční prohlídka, výstavy, wc

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Roštejn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1242011-04-25 19:08:47
Čert,k který hlídá své krvavé peníze, a nemůže oka zamhouřit kvůli tomu. Moc pěkné. Asi to je hodně zajímavý kraj, vidím v okolí Muzeum strašidel...stojí za výlet, určitě. Ivana

Města a obce v okolí

Třešť (6km)Telč (8km)Počátky (14km)Strmilov (19km)Jihlava (20km)Dačice (19km)Kunžak (22km)Kamenice nad Lipou (26km)Pelhřimov (25km)

Webmap: 1 2 3