TIXIK.cz » Hrady a zámky » Nizozemsko » Noord-Holland » Medemblik » Hrad Radboud

Hrad Radboud - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Radboud: Hlídač pokojů
Hrad Radboud Mapa Mapa hotelů Hrad Radboud

Hrad RadboudHrad Radboud

Související témata

Hrad Radboud: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Radboud


Zobrazit všechny »


Hrad Radboud: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Radboud Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Radboud a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Nieuwburg CastleHrady a zámky27km
Royal PalaceHrady a zámky47km
Hrad BrederodeHrady a zámky51km
Hrad MuidenHrady a zámky49km
Muiderslot CastleHrady a zámky49km
Huis ter KleefHrady a zámky53km
Slot HeemstedeHrady a zámky58km
Kasteel De EssenburghHrady a zámky61km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 11:06:31, Adresa: Oosterdijk, 1671 Medemblik, Nizozemsko

Hrad Radboud (nebo také Medemblik Castle) je hrad v Nizozemsku. Leží v provincii Severní Holandsko a regionu Západní Frísko. Hrad Radboud se nachází přímo ve městě Medemblik na břehu jezera Ijsselmeer. Od Amsterodamu je vzdálen cca 60 km severním směrem. Hrad Radboud je malebný témeř kompletně zrestaurovaný hrad. V oblasti je to oblíbený turistický cíl. Hrad Radboud má otevřeno denně od Velikonoc do 1. listopadu od 10 do 17 hodin, neděle od 12 do 17 po celý rok.

Historie

Koncem 13. století Hrabě Floris V z Holandska ( 1256-1296) objednal stavbu několika hradů na obranu západofríského obyvatelstva. Hrad Radboud je poslední z těch, které z nich zůstaly. Hrad Radboud se dnes sestává ze dvou obytných křídel, dvou čtvercových a jedné kulaté věže. Ze starých obrazů a archeologických výzkumů je ovšem známo, že Hrad Radboud byl mnohem větší, sloužil jako pevnost a byl to na svou dobu moderní a pokrokový hrad. Ukazuje se podobnost s Muiden Castle, který byl také vybudovaný Florisem V, Ammersoyen Castle a Helmond Castle. Název Hrad Radboud vychází z předpokladu, že hrad byl postaven na místě, kde v 8. století stál hrad fríského krále Radbouda. Ve 14. a 15. století byl používán především jako věznice. Obyvatelé Medembliku jej také používali jako útočiště před nebezpečím. Když mezi lety 1573 a 15778 město Medemblik vybudovalo městské hradby, ztratil Hrad Radboud svoji obrannou funkci, rychle upadl v zapomnění a chátral. Od roku 1661 do 1734 byla velká hala na jihozápadní straně Hrad Radboud používaána jako kostel Reformované církve a čtvercová věž na západní straně byla přebudována na zvonici. Ale Hrad Radboud nebyl opravován a tak v roce 1848 začaly demoliční práce. Postupně byly strhnuty tři věže a brána, ale v roce 1889 byly zbytky hradu převedeny na stát. Následovala rozsáhlá rekonstrukce, což Hrad Radboud nakonec zachránilo. Od roku 1897 do 1934 byl Hrad Radboud užívan jako správní budova. V roce 1936 byl vyčištěn hradní příkop vyčištěn, čímž se odhalily původní základy hradu a v šedesátých letech proběhla další velká oprava. Nyní Hrad Radboud slouží jako kulturní a vzdělávací centrum. Je sídlem hradního muzea s expozicemi o historii hradu. Od roku 1990 je hlavní, tzv. Rytířský sál, používán jako obřadní místnost. Ve sklepě, kde najdete vchod, je umístěna také restaurace, kde se můžete občerstvit. Hrad Radboud nabízí vše, co můžete od návštěvy středověkého hradu očekávat. Stane se vítaným zpestřením návštěvy Západního Fríska.


Informace a fakta

GPS: 52.7725, 5.1131
Nadmořská výška: 3 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:12:08

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: zachovalý, ruiny, zakonzervovaný
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek, palác

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Radboud: Recenze

Hrad Radboud prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Medemblik (0.6km)Onderdijk (3.9km)Wervershoof (6km)Aartswoud (11km)Bovenkarspel (12km)Wognum (12km)Enkhuizen (14km)Hoorn (14km)Oosterleek (16km)

Webmap: 1 2 3