TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Rabí

Hrad Rabí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Rabí: Hlídač pokojů
Hrad Rabí Mapa Mapa hotelů Hrad Rabí

Hrad RabíHrad Rabí

Související témata

Hrad Rabí: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Rabí


Zobrazit všechny »


Hrad Rabí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Rabí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Rabí a doprava, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 00:16:25, Nadmořská výška: 501m, Adresa: Rabí 54, 342 01 Rabí, Česká republika, Telefon: +420 376 596 171, WWW stránky:

Hrad Rabí je největší zřícenina hradu v Čechách. Najdeme jej na ostrohu nad řekou Otavou a ve stejnojmenné obci. Hrad Hrad Rabí je vyhledávaným cílem turistů. Původně tu byl počátkem 14. století založen románský hrad. Byla postavena hranolová věž s úzkým parkánem a hrazením. Prvními písemně doloženými majiteli Rabí z roku 1380 byli Švihovští z Rýzmberku. V roce 1420 byl hrad dobyt vojskem Jana Žižky. V 15. století byl Hrad Rabí přestavěn. Byl značně rozšířen a bylo posíleno jeho opevnění. Ve středu hradního areálu byla postavena obytná věž tzv. donjon. Donjon plnil obytnou i obrannou úlohu. Rozloha hradu dosáhla 1 ha. Hrad Rabí byl rozdělen do tří samostatných částí, které bylo možné bránit samostatně. V roce 1498 byla postavena hradní kaple. V průběhu třicetileté války byl Hrad Rabí vypleněno a v 18. století hrad vyhořel. V roce 1920 byla provedena částečná rekonstrukce hradu. V roce 1954 se majitelem hradu stává stát a v roce 1978 byl Hrad Rabí vyhlášen Národní kulturní památkou. V několika posledních letech byl hrad rekonstruován. Dnes tu můžeme navštívit konírnu, sklepení, dochované místnosti v prvním patře Břenkova paláce, hradní nádvoří, vyhlídkovou terasu a 26 m vysokou věž tzv. donjon. V areálu hradu je stálá muzejní expozice gotických a renesančních kamnových kachlů, archeologických nálezů z přelomu 15. a 16. století a model hradu. Na hradě Rábí se koná řada kulturních akcí.

Informace a fakta

GPS: 49.2792, 13.6183
Nadmořská výška: 501 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 09:38:29

Hrad Rabí: Recenze

Hrad Rabí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rabí (0.2km)Horažďovice (8km)Sušice (9km)Kolinec (13km)Plánice (16km)Kašperské Hory (16km)Strakonice (21km)Vacov (18km)Nicov (17km)

Webmap: 1 2 3