TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Pecka

Hrad Pecka - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Pecka: Hlídač pokojů
Hrad Pecka Mapa Mapa hotelů Hrad Pecka

Hrad PeckaHrad Pecka

Související témata

Hrad Pecka: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Pecka


Zobrazit všechny »


Hrad Pecka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Pecka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Pecka a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
KumburkHrady a zámky11km
Zámek JilemniceHrady a zámky16km
Hrad VelišHrady a zámky22km
Hospital KuksHrady a zámky22km
Hrad TroskyHrady a zámky27km
Zámek Hrubá SkálaHrady a zámky30km
Pohádkový hrad a zámek Staré HradyHrady a zámky30km
Zámek HumprechtHrady a zámky31km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 19:27:09, Nadmořská výška: 455m, Adresa: Pecka 1, 507 82 Pecka, Česká republika, Telefon: +420 493 799 129, WWW stránky:

Hrad Pecka je historická pevnost, která se nachází v Podkrkonoší v České Republice. První zmínky o hradu pocházejí ze 14. století. Původně Hrad Pecka sloužil jako obranné sídlo obce Stupná, kde se po celý středověk těžilo zlato. Od dob středověku se vystřídalo několik majitelů Hrad Pecka. Z původního ochranného sídla se nakonec stalo letní sídlo řádu kartuziánů z Valdic u Jičína. Díky tomu, že Hrad Pecka nebyl po tuto dobu téměř obýván, postupně chátral. Defitivní tečku učinil nad hradem Hrad Pecka požár v roce 1830, který zničil většinu hradu a vytvořil z něj zříceninu. Až do roku 1931 následovalo postupné rozebírání trosek hradu. V tomto roce dostala zříceninu do vlastnictví obec Pecka. Místní obyvatelé však nechtěli, aby Hrad Pecka zůstal pouze jako zřícenina, a rekonstruovali alespoň západní část původního hradu. Tato část je v současné době přístupná veřejnosti k prohlídce. Ostatní části hradu můžete vidět v nezměněné podobě, zajímavá je také prohlídka jižní části, kde můžete vidět nekonečně dlouhou studnu, vytesanou přímo do vápencové skály. Hrad Pecka je také oblíbeným místem pro svatební obřady a náměstí slouží také k divadelním a koncertním účelům. Hrad Pecka nabízí parkování pro asi 10 automobilů přímo pod hradem, velké a veřejné parkoviště je vzdáleno asi 500m od hradu.

Typ objektu

hrad a zámek
zřícenina zámku

Současné využití objektu

galerie
historická expozice
historická památka
vyhlídka

Současný stav

zakonzervovaný

Služby a možnosti

noční prohlídka
občerstvení
možnost uspořádání oslavy
pronájem prostor
prodej suvenýrů
možnost uspořádání svatby
výstavy
wc

Prohlídky

s průvodcem

Sloh

gotika
renesance

Atrakce

černá kuchyně
galerie
hladomorna
mučírna
sklepení
studna


Informace a fakta

GPS: 50.479, 15.6045
Nadmořská výška: 455 m
Bezbariérový přístup: Ne
Domácí zvířata povolena?: Ne
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 13:23:12

Hrad Pecka: Recenze

Zobrazit recenze:
 25.8.2010 15:22:59
Na Pecce jsme byli před 2 lety na svatbě a je to krásné místo. Sice výhled na okolní krajinu nic moc, ale vevnitř je krásná oddací místnost, která je dostatečně velká i pro 70 lidí. Uvnitř hradu na nádvoří byla připravená nějaká akce s podiem, takže se tu určitě konají i nějaké menší koncerty a podobně. Pro běžnou návštěvu to asi není žádný převratný zážitek, ale pokud máte cestu kolem ,stavte se tu a můžete aspoň taky poreferovat .)

Města a obce v okolí

Pecka (0.4km)Nová Paka (7km)Lázně Bělohrad (6km)Bílá Třemešná (11km)Mlázovice (9km)Hostinné (11km)Dvůr Králové nad Labem (16km)Rudník (14km)Pilníkov (16km)

Webmap: 1 2 3