TIXIK.cz » Hrady a zámky » Polsko » Malopolsko » Nowy Targ District » Hrad Niedzica

Hrad Niedzica - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Niedzica: Hlídač pokojů
Hrad Niedzica Mapa Mapa hotelů Hrad Niedzica

Hrad NiedzicaHrad Niedzica

Související témata

Hrad Niedzica: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Niedzica


Zobrazit všechny »


Hrad Niedzica: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Niedzica Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Niedzica a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Dunajec CastleHrady a zámky0km
CzorsztynHrady a zámky1km
Hrad PieninyHrady a zámky7km
Podolínsky hradHrady a zámky24km
Lubovniansky CastleHrady a zámky30km
Lubovnianský hradHrady a zámky30km
Holumnický hradHrady a zámky26km
Zámek StrážkyHrady a zámky30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 11:06:21, Nadmořská výška: 548m, Adresa: Jana Pawła II, 34-436 Czorsztyn, Polsko, Telefon: +48 18 262 94 80

Hrad Niedzica, známý také pod jménem hrad Dunajec, je středověká pevnost v Polsku . Nachází se v jižní části země, nad Czorsztynskou přehradou, na hranicích se Slovenskem . Patří k největším turistickým atrakcím v jižním Polsku.

Hrad Dunajec

První zmínky o existenci tohoto hradu pocházejí z roku 1325, a to pod původním názvem Dunajec. Král Karel Robert tento hrad zkonfiskoval bratrům Rykolfovi a Kokszovi z rodu Berzewiců a předal jej Vilému Drugethovi, který je spojován s přestavbou původního hradu v hrad kamenný. Hrad Niedzica během své existence vystřídal řadu majitelů. Dvakrát byl také dobyt a vyrabován zbojníky. Postupně pak začal chátrat, až z něj zbyly téměř jen ruiny. Naštěstí ale hrad zachránila na konci 18. století rodina Horváthů. Počátkem 19. století byl tedy Hrad Niedzica zrekonstruován. Na rekonstrukci dohlížel sám Ferdinand Horváth, který si hrad oblíbil a často v něm pořádal různé honosné plesy a zábavy. Tento Ferdinand později daroval hrad své dceři Kornélii. Ta se provdala za uherského šlechtice Alexandra Salamona. Rodina Salamonů pobývala na hradě až do roku 1945, a to i přesto, že Hrad Niedzica patřil od roku 1920 polskému státu.

Legenda o pokladu Inků

Hrad Niedzica je spojen s historií starých Inků. Po 2. světové válce totiž přišel na hrad potomek Sebastiána Berzeviczyho a jeho ženy Uminy, která byla dcerou posledního vládce Inků. Sebastián chtěl prý najít údajný testament z roku 1797, který tu zanechali zmínění manželé synovi Antonovi. Hrad Niedzica skutečně ukrýval olověné pouzdro s uzlovým písmem, ale poslední stopy o tomto pouzdře bohužel vedly pouze do Krakova a toto drahocenné pouzdro nebylo nikdy nalezeno.

Hrad Niedzica dnes

Napuštění Czorsztynské přehradní nádrže v nedávné době výrazně změnilo okolní terén. Původně hrad stával vysoko nad řekou Dunajec. Dnes se zrcadlí ve vodách zmíněné přehrady. Turistům se i tak z hradu nabízí velmi pěkný rozhled na oblast Pienin. Uvnitř hradu Niedzica sídlí národopisné muzeum (Muzeum Zamkowe) .

Praktické informace

Hrad Niedzica je otevřen od května do září od 9 do 19 hodin. O víkendech je otevřen do 17 hodin. V září je otevřen od 9 do 17 hodin. Od října do konce dubna je otevřen od 9 do 16 hodin. Vstupné stojí 6 PLN. Snížené vstupné stojí 4 PLN.


Informace a fakta

GPS: 49.4225, 20.3196
Nadmořská výška: 548 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 3:07:45

Hrad Niedzica: Recenze

Hrad Niedzica prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Niedzica (1.8km)Czorsztyn (1.9km)Łapsze Niżne (6km)Frydman (7km)Szczawnica (12km)Czarna Góra (14km)Łopuszna (15km)Bukowina Tatrzańska (17km)Szaflary (21km)

Webmap: 1 2 3