TIXIK.cz » Hrady a zámky » Třemošnice » Hrad Lichnice

Hrad Lichnice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Lichnice: Hlídač pokojů
Hrad Lichnice Mapa Mapa hotelů Hrad Lichnice

Související témata

Hrad Lichnice: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Lichnice


Zobrazit všechny »Hrad Lichnice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Lichnice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Lichnice a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 04:05:45, Nadmořská výška: 489m, Adresa: Třemošnice 5, 538 43 Třemošnice, Česká republika, Telefon: 724 179 933, 469 611 135, WWW stránky:

Hrad Lichnice je zřícenina hradu ze 13. století. Nachází se v České republice ve vesnici Podhradí asi 2 kilometry od města Třemošnice. Hrad Lichnice (dříve Lichtenberk) dal roku 1250 postavit Smil ze Žitavy (později z Lichtenburka) na skalnatém kopci nazývaném Světlík. Název Lichntenberk vznikl z německého překladu – Licht – světlý, burg – hrad. Postupně se díky zlidovění ujalo jméno Hrad Lichnice. Ve 30. letech 14. století vnuk Smila z Lichtenburka směnil Hrad Lichnice s Janem Lucemburským a později zde prý dokonce pobýval i Karel IV.. Významného vzestupu se Hrad Lichnice dočkal teprve až v 16. století, kdy se jeho majitelem stal rod Trčků z Lípy, který nechal zdokonalit opevnění hradu a postavit vesnici Podhradí. Roku 1610 Hrad Lichnice vyhořel a již nebyl znovu opraven. Císař Ferdinand II. v roce 1648 vydal rozkaz hrad pobořit, aby se nestal ohniskem odporu a opěrným bodem nepřátel. V 18. a 19. století se Hrad Lichnice stal zdrojem levného materiálu a proto se do dnešní doby dochovala pouze malá část – trosky obytných budov, spodní část věže a zbytky hradebních zdí. Přesto Hrad Lichnice uprostřed nádherné přírody CHKO Železné hory stojí za návštěvu. Hrad je otevřen pouze od dubna do srpna a prohlídka s průvodcem trvá celkem 20 minut. Hrad Lichnice se díky své poloze na skále pyšní nádherným výhledem do dalekého okolí.

Informace a fakta

GPS: 49.8789, 15.5863
Nadmořská výška: 489 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:32:59

Hrad Lichnice: Recenze

Hrad Lichnice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Třemošnice (1.2km)Seč (6km)Skryje (8km)Heřmanův Městec (10km)Čáslav (14km)Nasavrky (16km)Slatiňany (17km)Chrudim (17km)Bítovany (20km)

Webmap: 1 2 3