TIXIK.cz » Hrady a zámky » Nizozemsko » Zuid-Holland » Hrad Leiden

Hrad Leiden - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Leiden: Hlídač pokojů
Hrad Leiden Mapa Mapa hotelů Hrad Leiden

Hrad LeidenHrad Leiden

Související témata

Hrad Leiden: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Leiden


Zobrazit všechny »


Hrad Leiden: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Leiden Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Leiden a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Oud PoelgeestHrady a zámky2km
Huys te WarmontHrady a zámky5km
Duivenvoorde CastleHrady a zámky7km
Hrad TeylingenHrady a zámky8km
Huis DeverHrady a zámky11km
Huis ten Bosch PalaceHrady a zámky13km
Noordeinde PalaceHrady a zámky15km
Slot HeemstedeHrady a zámky22km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 00:29:56, Adresa: Burgsteeg 13, 2312 Leiden, Nizozemsko, Telefon: +31 71 514 2389, WWW stránky:

Hrad Leiden ( De Burcht ) je hrad, který se nachází ve městě Leiden v Nizozemsku. Stojí uprostřed historického centra Leidenu a umožňuje krásný výhled na město a jeho okolí. Vchod do Hrad Leiden je přes pískovcovou bránu na Burgsteeg 11 nebo z Oude Rjin přes Van der Sterrepad.

Historie

Název Hrad Leiden – De Burcht pochází z keltského Lug Dunum. Pevnost byla postavena v 11. století na uměle navršeném pahorku vysokém 12 metrů. Původně to byla pouze dřevěná, ale kolem roku 1150 byla nahrazena pevností kamennou. Archeologické vykopávky dokazují, že Hrad Leiden nebyl pravděpodobně nikdy určen pro trvalé obývání, ale sloužil jako úkryt pro obyvatele Leidenu a jejich majetek v dobách ohrožení i proti záplavám. Hrad Leiden byl obléhán v roce 1203 a znova pak v roce 1204 a utrpěl značná poškození. Počátkem 14. století rozrůstající se město Leiden obklopilo Hrad Leiden a ten ztratil svoji obrannou funkci. V roce 1651 byla pevnost koupena městskými představiteli Leidenu. Hrad Leiden byl postaven na strategickém místě mezi dvěma rameny řeky Old Rhine. V současnosti je řeka stažena do kanálu a teče skrz město Leiden. Z pevnosti není vidět kvůli stavbám z 18. století, které obklopují celý pahorek. Hrad Leiden je postaven z tufu a cihel. Skládá se z velké cihlové kruhové zdi s hradbami, zevnitř je zeď podepřena obloukovou klenbou. Hradby jsou přístupné po schodišti zevnitř Hrad Leiden. Plastika, která se nachází u brány byla přidána k Hrad Leiden v 18. století. Hlavní hradní věž Hrad Leiden stála uvnitř zdí hradu, ale do dnešních dob se nedochovala. Dnes se zde nachází volné místo s trávníkem a se vzrostlými stromy. Naleznete tu zde i vyschlou studnu, ke které se váže legenda. Studna na Hrad Leiden byla tak hluboká, že přijímala vodu z asi 8 km vzdáleného Severního Moře. Toto tvrzení dokazuje fakt, že v ní kdysi byli chyceni sledi.


Informace a fakta

GPS: 52.1589, 4.4926
Nadmořská výška: 7 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:11:43

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.deburchtleiden.nl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: zámecký park, sklepení
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, hotel, vyhlídka
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: restaurace, výstavy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: vodní hrad

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Leiden: Recenze

Hrad Leiden prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rijpwetering (7km)Koudekerk aan den Rijn (8km)Kaag (8km)Sassenheim (8km)Hazerswoude-Dorp (10km)Alphen aan den Rijn (11km)Zoetermeer (11km)Noordwijkerhout (12km)Moerkapelle (14km)

Webmap: 1 2 3