TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Landštejn

Hrad Landštejn, Česká republika - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Landštejn: Hlídač pokojů
Hrad Landštejn Mapa Mapa hotelů Hrad Landštejn

Hrad LandštejnHrad Landštejn

Související témata

Hrad Landštejn: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Landštejn


Zobrazit všechny »


Hrad Landštejn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Landštejn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Landštejn a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 13:39:42, Nadmořská výška: 632m, Adresa: Staré Město pod Landštejnem 2, 378 81 Staré Město pod Landštejnem, Česká republika, Telefon: +420 384 498 580, WWW stránky:

Hrad Landštejn se nachází v České republice . Leží na jihu země, v Jihočeském kraji, mezi městy Nová Bystřice a Slavonice . Hrad Landštejn sloužil jako pevnost, která chránila stezku do Vitorazska. Dříve se myslelo, že Hrad Landštejn stojí na původním místě hradu ze 12. století, který nechal postavit rod Zöbingů. Ale podle archeologických vykopávek bylo zjištěno že Hrad Landštejn stojí naproti dnes už zřícenému hradu, ze kterého se dochovala pouze románská část kostela. V roce 1259 vlastnil Hrad Landštejn Oldřich Landštejn. V roce 1381 získal Hrad Landštejn Václav IV. Konrád Krajíř z Krajku. Dále hrad vlastnil Lipolt, syn Václala IV. Konráda Krajíř z Krajku, který ho přestavěl do pozdněgotického slohu, nechal zesílit opevnění a postavit okolo pětiúhlého nádvoří renesanční palác. V roce 1579 získal Hrad Landštejn Štěpán z Eicinku. Ihned však hrad koupil měšťan David Neumaier. Jeho syn, ale po prohře na Bílé hoře o Hrad Landštejn přišel. Následně hrad často měnil majitele. V roce 1771 hrad vyhořel. Postupně zpustl a sloužil pouze jako sýpka a zdroj stavebního materiálu. Posledním majitelem hradu byl baron Ferdinand Sternbach, který vlastnil Hrad Landštejn do roku 1945. Do dnešní doby se zachovala část hradu s palácem, který je vestavěn mezi dvě obranné věže. Hrad Landštejn je otevřen od dubna do listopadu od 9 do 16 hodin a o prázdninách je otevřeno od 9 do 17 hodin. Vstupné stojí pro dospělého 60,- Kč a pro děti 30,- Kč.

Informace a fakta

GPS: 49.024, 15.2306
Nadmořská výška: 632 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 10:28:34

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hradlandstejn.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: restaurace, wc

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Landštejn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-22 09:18:23
Landštej je moc pěkný hrad. velice nás potěšilo že na prohlídku jsme mohli se psem. nemusel být někde uvázaný a čekat na nás. Na prohlídku jdete sami,tak se nemusíte přisůsobovat průvodci. U hradu je malé občestvení. No prostě krása.

Města a obce v okolí

Slavonice (9km)Kunžak (11km)Dačice (16km)Strmilov (15km)Jindřichův Hradec (21km)Stráž nad Nežárkou (24km)Telč (24km)Novosedly nad Nežárkou (30km)Počátky (26km)

Webmap: 1 2 3