TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Landskron

Hrad Landskron - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Landskron: Hlídač pokojů
Hrad Landskron Mapa Mapa hotelů Hrad Landskron

Související témata

Hrad Landskron: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Landskron


Zobrazit všechny »Hrad Landskron: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Landskron Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Landskron a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 20:56:37, Nadmořská výška: 671m, Adresa: Schloßbergweg 30, 9523 Villach, Rakousko, Telefon: +43 4242 41563, WWW stránky:

Hrad Landskron je nádherný hrad v Rakousku , kde se v letních měsících konají vyhlášené ukázky dravých ptáků pro širokou veřejnost. Nachází se v Korutanech, severovýchodně od Villachu , na 135 m vysoké skalnaté plošině. Místo, kde dnes hrad stojí bylo osídleno už ve starověku. Již v 9. století před naším letopočtem tu stály zajímavé mohyly a nápisy vyryté do kamenů. Většina z nich je dnes umístěna ve zdech Kronensaalu. V roce 878 byl tento vrchol věnován klášteru Altoetting v Bavorsku. Výstavba hradu pak začala v těchto místech až po roce 1028. Poté skoro 300 let byl majetek v rukou stejného rodu Sternberků. Od roku 1330 pak Hrad Landskron často měnil majitele. Během své existence díky své poloze hrad několikrát vyhořel. Uhodil do něj totiž blesk a to na počátku 16. století, poté v roce 1542, 1585 a naposledy v roce 1812. Po posledním požáru byla opravena jen střecha a budovy tak chátraly. Opravy a rekonstrukce se Hrad Landskron dočkal v roce 1953. Od té doby je hrad otevřen pro veřejnost a podle mnohých jde o jednu z nejkrásnějších památek v Rakousku. Krásu místa dotváří nádherná okolní příroda. Hrad Landskron nabízí mimo klasických prohlídek také možnost uspořádání svatby či jiných oslav. Můžete si tu také vyzkoušet vyhlášené obědy na terase s živou středověkou hudbou, které se konají každou neděli v červenci a srpnu. V těchto měsících můžete také vyzkoušet ojedinělou večeři při svíčkách, která se koná každý čtvrtek. Více o nabídce dalších možných aktivit se dozvíte na oficiální stránkách hradu.

Informace a fakta

GPS: 46.6424, 13.8968
Nadmořská výška: 671 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:39:21

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.burg-landskron.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: restaurace, možnost uspořádání svatby

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Landskron: Recenze

Hrad Landskron prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Annenheim (2km)Sattendorf (3km)Villach (4.9km)Sankt Niklas an der Drau (6km)Ossiach (7km)Bodensdorf (7km)Köstenberg (9km)Egg am Faaker See (7km)Petschnitzen (8km)

Webmap: 1 2 3