TIXIK.cz » Hrady a zámky » Irsko » Tipperary » Hrad králů

Hrad králů - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad králů: Hlídač pokojů
Hrad králů Mapa Mapa hotelů Hrad králů

Související témata

Hrad králů: Fotografie

Doporučené hotely Hrad králů


Zobrazit všechny »Hrad králů: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad králů Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad králů a doprava
Cashel AbbeyHrady a zámky2km
Moorstown CastleHrady a zámky15km
Hrad CahirHrady a zámky16km
Kilcash CastleHrady a zámky28km
Galtee CastleHrady a zámky29km
Ormond CastleHrady a zámky38km
Burnchurch CastleHrady a zámky41km
Feddans CastleHrady a zámky38km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:35:10, Adresa: Rock Ln, Co. Tipperary, Ireland, Telefon: +353 62 61437, WWW stránky:

Hrad králů (Cashel of the Kings) je velký a známý hrad v Irsku . Nachází se v jižní části země, v okrese Tipperary, cca 10 km severně od města a hradu Cahir .

Legenda o svatém Patrikovi

Hrad králů je pro Iry opravdu kultovním místem. Podle legendy je totiž hrad postaven na kopci, který tu vznikl díky ďáblovi a sv. Patrikovi, nejvýznamnějšímu světci Irska. Ďábel tu měl totiž zakousávat do skalisté hory a drtit svými čelisti kámen. Když v tom si všiml, že na zemi pod ním stojí nějáký člověk. Byl to právě svatý Patrik, který se zde rozhodl založil klášter. Na zdejším poli tak vztyčil kříž, který vytvořil stín po celé pláni. Ďábel se ho zalekl a při úprku upustil zbylé kameny z kterých vznikl právě vrchol, na kterém dnes stojí už spíše zříceniny hradu Hrad králů.

Historie

Hrad králů stojí na vrcholu, jenž byl sídlem králu z Munsteru již od roku 370 n.l. Hrad je ideálním místem k poznávání středověké architektury Irska. Za jediný den můžete shlédnout téměř kompletní Irskou středověkou architekturu. Na jednom místě se zde totiž nachází hrad, věž z přelomu 11. - 12. století, románský kostel, katedrála a zříceniny dvou klášterů. Jeden z nich, klášter Hore Abbey ze 13. století, se ale nenachází přímo v areálu hradu, ale na jeho dohled.

O hradním komplexu

Nejstarší a nejvyšší části hradního komplexu Hrad králů je již zmíněná 28 m vysoká Kruhová věž přibližně z roku 1100. Dodnes se dochovala ve výborném stavu. Nejcennější částí hradu je Cormacova kaple, která byla vybudována a vyzdobena v letech 1127 – 1134 v románském stylu. V roce 1134 pak byla vysvěcena. Katedrála byla vystavěna v letech 1235 – 1270. Hned u vstupu vás také zaujme budova Hall of Vickars, která byla vybudována v 15. století.

Praktické informace

Hrad králů je otevřen od poloviny března do poloviny června denně od 9:30 do 17:30 hodin. Od poloviny června do poloviny září je oteřeno denně od 9 do 19 hodin. Od poloviny září do poloviny října je otevřeno od 9 do 17:30 hodin. Od poloviny října do poloviny března je otevřeno od 9 do 16:30 hodin. Vstupné stojí 5,30 EUR pro dospělé a 2,10 EUR pro děti. Rodinné vstupné stojí 11,50 EUR.


Informace a fakta

GPS: 52.5199, -7.8901
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:00

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.cashel.ie/tourism.php?sect=Rock%20Of%20Cashel

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: knihovna
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: hotel

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad králů: Recenze

Hrad králů prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cashel (0.6km)Horse and Jockey (13km)Holycross (13km)Tipperary (19km)Cahir (16km)Thurles (19km)Clonmel (22km)Mitchelstown (38km)Cappoquin (42km)

Webmap: 1 2 3