TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Kost

Hrad Kost - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Kost: Hlídač pokojů
Hrad Kost Mapa Mapa hotelů Hrad Kost

Související témata

Hrad Kost: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Kost


Zobrazit všechny »Hrad Kost: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Kost Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Kost a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:02:22, Adresa: Libošovice 3, 506 01 Libošovice, Česká republika, WWW stránky:

Hrad Kost je středověká pevnost v Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Nachází v České republice , přibližně 24 km severovýchodně od města Mladá Boleslav , v oblasti pískovcových skal.

Stručná historie hradu

Legendy praví že název Kost hrad dostal kvůli tomu, protože byl dobit jen jednou. Původ se datuje do 13.století, kdy byla počata stavba Benešem z Wartenberka. Ten nechal postavi dlouhý sál a věž jako obrannou pevnost. V roce 1456 získal Hrad Kost Jan Zajíc z Hazenberku. Po něm roku 1490 jeho syn hrad prodal nejvyššímu kancléři království českého Schellenberkovi. Následně byl hrad zadlužen a roku 1542 ho koupil Jan Biberstein. Ten nechal přistavět renesanční křídlo s velkou kuchyní.

Lobkovicové a Černínové

Dalším majitelem se stala po smrti Jana Bibersteina jeho neteř, která se svým můžem Kryštofem Popelem z Lobkovic na hradě často pobývala. Lobkovic nechal přistavět pivovar a další hospodářské budovy, které byli opevněny a přijpojeny k hradu. Od roku 1634 patřil Hrad Kost rodu Černínů, ale v tomto období byl hrad zchátralý a z pokojů se staly sýpky.

Rozvoj panství rodem Dal Borgo

V roce 1879 zdědil ital Flamino Dal Borgo Kost po své matce. Jeho vnučka Anna Maria Dal Borgo Netolický vlastnila Hrad Kost do doby než jí byl roku 1948 zabaven státem. V tomto období nebyl hrad obýván, ale byl přestavěn na muzeum gotického a renesančního umění. V roce 1992 byl hrad navrácen Giovannimu Kinskému Dal Borgo, který je majitelem i v současné době.

Hradní věž a mučírna

Součástí hradu je také bílá věž vysoká 32m se zajímavým půdorysem nepravidelného lichoběžníku. Měla obranný charakter a šířka zdí je cca. 3,8 m. Hrad Kost je přístupný veřejnosti a nachází se zde několik expozic z nichž nejzajímavější je Mučírna.


Informace a fakta

GPS: 50.4902, 15.135
Nadmořská výška: 282 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 11:52:36

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.kinskycastles.com/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: baroko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: černá kuchyně, hladomorna, mučírna, systém opevnění, pozůstatky opevnění, vyhlídková věž, zámecký park, kaple
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie, hotel
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: noční prohlídka, občerstvení, pronájem prostor, prodej suvenýrů, možnost uspořádání svatby, výstavy, wc, konferenční prostory
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: hradní zřícenina, středověký hrad, skalní hrad, zámek, palác, pevnost
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Bezbariérový přístup: Ano

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Kost: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 762012-02-12 22:50:20
Kost je velice pěkný a udržovaný středověký hrad. Z horní části je krásný pohled na Český ráj, protože místo leží v samotném srdci Českého ráje. Velice časté jsou tu různé doprovodné akce pro malé děti a zejména kluci - malí rytíři - si přijdou na své a užijí si zde spousty legrace. Je to také vhodné místo, odkud můžete vyrazit na nějakou tu malou tůru do okolí, například do údolí Plakánek, které leží hned vedle hradu.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-21 16:11:15
Navštívila jsem hrad Kost, byl to moc pěkný výlet. Samotný hrad je dobře udržovaný a prohlídky v několika okruzích jsou vesměs zajímavé a poučné. okolí hradu,jak lesy tak procházka kolem rybníka a údolí je moc příjemá,vřele doporučuji.
 Aura: 50Recenze: 62010-09-25 10:37:11
K hradu Kost mám srdeční vztah.Kousek pod hradem v roubeném domečku se narodil můj dědeček,který už bohužel není mezi námi :- (Jezdili jsme tam s ním jako malé děti na procházky.V domečku kde se dědeček narodil,má teď chalupu Josef Dvořák.Jsou tam krásné procházky a krajina.Všem doporučuju!
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-26 23:19:00
Na hradu Kost jsme byla před několika lety. Dojeli jsme k němu údolím plakánků. Hrad jsme si prošli jen zvenčí. Ale slyšela jsme že uvnitř hradu je i mučírna, kterou si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Zní to velice zajímavě. U hradu je také občerstvení, které ale nestojí za nic. Nedoporučuji si zde něco dávat. Tak maximálně nějaké pití,ale nic k jídlu.
 Aura: 52Recenze: 162010-09-29 12:42:16
Hrad Kost jsem s rodinou navštívila již několikrát a vždy to stálo za to. Hrad je moc hezký, udržovaný. Doporučuji si projít údolí Plakánku, na jehož konci můžete vidět mlýn Doroty Máchalové z pohádky S čerty nejsou žerty.

Města a obce v okolí

Dobšín (1.5km)Sobotka (4km)Vyskeř (4.7km)Žehrov (5km)Mnichovo Hradiště (12km)Ostružno (12km)Turnov (11km)Kosmonosy (16km)Dětenice (14km)

Webmap: 1 2 3