TIXIK.cz » Hrady a zámky » Polsko » Velkopolsko » Hrad Kórnik

Hrad Kórnik - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Kórnik: Hlídač pokojů
Hrad Kórnik Mapa Mapa hotelů Hrad Kórnik

Hrad KórnikHrad Kórnik

Související témata

Hrad Kórnik: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Kórnik


Zobrazit všechny »


Hrad Kórnik: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Kórnik Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Kórnik a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Fort Ii StulpnagenHrady a zámky16km
Dzialynski PalaceHrady a zámky21km
Royal CastleHrady a zámky21km
Imperial CastleHrady a zámky21km
Císařský zámekHrady a zámky22km
Ostrów LednickiHrady a zámky37km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 09:09:14, Adresa: Zamkowa 8, 62-035 Gmina Kórnik, Polsko, Telefon: +48 61 817 00 81, WWW stránky:

Hrad Kórnik je mohutná gotická stavba. Je dominantou celé oblasti Kórnik , která se nachází v Polsku , asi 20 kilometrů jihovýchodním směrem od města Poznaň . Hrad Kórnik je obklopen rozlehlým parkem zvaným Arboretum, který je považován za nejvíce zásobený park, exotickými druhy stromů i keřů, v celé zemi.

Hrad Kórnik - historie

Hrad Kórnik byl vybudován v 15. století mocnou rodinou Góŕků. V průběhu let sídlo mnohokrát změnilo svého majitele a prošlo řadou přeměn. Svou současnou podobu získal hrad v 19. století. V tomto období mu tehdejší majitel Tytus Dzialinski dodal zvláštně nadsazený gotický vzhled s pomocí německého architekta Karla Friedricha Schinkela. Každá polovina této historické budovy vypadá zcela odlišně a působí dojmem slepení dvou různých historických staveb. Hrad Kórnik zažil i úpravy interiérů. Cílem bylo proměnit stavbu ve vznešené rodinné sídlo a vytvořit prostor pro rozsáhlé sbírky umění. Sbírky dále rozšiřovali syn Jan Dzialynski a synovec Vladyslaw Zamojski, který roku 1924 věnoval Kórnik do rukou státu.

Zajímavosti

Hrad Kórnik přežil válku bez úhony a dochovaly se i všechny uložené sbírky. Ty si můžete prohlédnout v muzeu, které zde dnes sídlí. Podivuhodná je maurská síň v prvním patře, kde jsou uloženy expozice brnění a zbraní. Zajímavá je výstava rodinných sbírek rodu Dzialynských. Nádherné dřevěné podlahy se díky restaurátorům dochovaly v původní podobě , proto si při prohlídce historické památky musíte přes boty nasadit ochranné přezůvky. V hospodářských budovách se nachází další výstavy. V domě pro služebnictvo sídlí Galeria Klaudynowka, vystavující současné malířství nebo prowozovnia, která má v expozici londýnské kočáry přivezené roku 1856 z Paříže .

Praktické informace

Hrad Kórnik je pro turisty otevřen celoročně. Nekrásnější je navštívit tuto velkolepou památku od květnu až říjnu, zdejší park je v tuto dobu obsypán květy vzácných dřevin.


Informace a fakta

GPS: 52.2454, 17.0902
Nadmořská výška: 68 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:47:06

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.bkpan.poznan.pl/muzeum/index.html

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: baroko, neoklasicismus
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: zachovalý, ruiny, zakonzervovaný
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: hradní zřícenina, středověký hrad, vodní hrad, skalní hrad, zámek, palác, pevnost, tvrz, zřícenina zámku, zřícenina paláce

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Kórnik: Recenze

Hrad Kórnik prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kórnik (0.4km)Środa Wielkopolska (12km)Zaniemyśl (11km)Czerlejno (14km)Swarzędz (18km)Śrem (19km)Kostrzyn (19km)Komorniki (22km)Poznaň (21km)

Webmap: 1 2 3