TIXIK.cz » Hrady a zámky » Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Karlštejn: Hlídač pokojů
Hrad Karlštejn Mapa Mapa hotelů Hrad Karlštejn

Hrad KarlštejnHrad Karlštejn

Související témata

Hrad Karlštejn: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Karlštejn


Zobrazit všechny »


Hrad Karlštejn: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Karlštejn Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Karlštejn a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 18:42:43, Adresa: Český Kras, Karlštejn, 172, 267 18 Karlštejn, Česká republika, Karlstejn, 26718, WWW stránky:

Hrad Karlštejn je gotický hrad v Česku . Je to jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších hradů v zemi. Nachází se přibližně 30 km od Prahy , v okrese Beroun.

Historie

Hrad Karlštejn byl založen v roce 1348. Postavit ho nechal český král a římský císař Karel IV. Sloužil jako místo pro uložení královských pokladů, svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Stavba hradu Karlštejn byla ukončena v roce 1365, kdy byla zároveň vysvěcena Kaple sv. Kříže ve Velké Věži. I když Karel IV. tu pobýval již v roce 1355. Na počátku husitských válek sem byly z bezpečnostních důvodů převezeny české korunovační klenoty, které tu byly uloženy víceméně téměř 200 let. V roce 1480 byl Hrad Karlštejn upraven v pozdně barokním slohu. Na konci 16. století pak byl upraven v renesančním slohu. Současný vzhled získal hrad po stavebních úpravách na konci 19. století, které vedl architekt Josef Mocker. Hrad Karlštejn je působivý díky svému dochovanému původnímu stupňovitému uspořádání. Ojedinělá je i původní nástěnná výzdoba pocházející ze 14. století, soubor 129 deskových obrazů Mistra Theodorika v Kapli sv. Kříže a největší portrétní galerie českých panovníků v zemi. Shlédnout tu můžete také repliku Svatováclavské koruny českých králů či unikátní hradní studnu. Hrad Karlštejn je dnes jeden ze symbolů české státnosti. Hrad také hostí během roku řadu různých kulturních akcí. Aktuální program naleznete ZDE .

Prohlídkové trasy

Hrad Karlštejn nabízí dvě prohlídkové trasy, které si můžete projít pouze s průvodcem. 1. prohlídková trasa je dlouhá 50 - 60 minut. 2. prohlídková trasa vám zabere 100 minut. Podrobnosti o jednotlivých prohlídkových trasách naleznete ZDE .

Otevírací doba a vstupné

Hrad Karlštejn je otevřen skoro po celý rok. Otevírací hodiny se však často mění, proto je vhodné se před jeho návštěvou podívat na aktuální otevírací hodiny ZDE . Vstupné na první okruh stojí 170 Kč pro dospělé a 110 Kč pro děti od 6 let a důchodce. Rodinné vstupné stojí 430 Kč (rodiče + děti do 15 let) . Podrobný aktuální ceník naleznete ZDE .


Informace a fakta

GPS: 49.9394, 14.1882
Nadmořská výška: 298 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 03:10:04

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hradkarlstejn.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: gotika, novogotika, renesance, baroko, klasicismus
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple, korunovační klenoty, systém opevnění, padací most, studna, vyhlídková věž, zámecký park, knihovna
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: hrad a zámek, středověký hrad, zámek

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Karlštejn: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 15:35:25
Hrad známý nejen z filmu noc na Karlštejně je pozoruhodné místo, které se dle mého názoru musí líbit každému. Úplně nejdůležitější část
celého hradu ve všech ohledech však tvoří velká mohutná ústřední věž, která mi padla do oka hned, jak jsem ji uviděla. Miluji toto místo a budu jej navštěvovat co nejčastěji budu moci. Mám to tu ráda :)

Města a obce v okolí

Karlštejn (0.7km)Hlásná Třebaň (2.1km)Loděnice (7km)Beroun (9km)Jíloviště (11km)Mníšek pod Brdy (10km)Nový Jáchymov (18km)Jílové u Prahy (22km)Sýkořice (21km)

Webmap: 1 2 3