TIXIK.cz » Hrady a zámky » Houska » Hrad Houska

Hrad Houska, Česká republika - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Houska: Hlídač pokojů
Hrad Houska Mapa Mapa hotelů Hrad Houska

Hrad HouskaHrad Houska

Související témata

Hrad Houska: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Houska


Zobrazit všechny »


Hrad Houska: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Houska Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Houska a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 04:22:22, Nadmořská výška: 441m, Adresa: Blatce 1, 472 01 Blatce, Česká republika, Telefon: +420 487 876 195, WWW stránky:

Hrad Houska se nachází na okraji obce Houska ve východní části Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko v České republice . Hrad nepatří mezi největší, ale mnoho turistů sem míří vyslechnout si alespoň některé z mnoha pověstí, kterými je hrad Houska opředen.

Pohled do historie hradu Houska

Hrad Houska byl založen na konci 13. století, ve stejném období jako nedaleký královský hrad Bezděz . Zakladatelem obou hradů byl český král Přemysl Otakar II. Hrad Houska byl postaven na místě původního hradiště z 9. st. Postupně byl v průběhu let stavebně upravován a dnes se na hradě setkáme skoro se všemi stavebními slohy, od pozdně románského až po renesanci. Vystřídalo se zde mnoho majitelů, kteří často využívali hrad k honitbě v okolních lesích. Ve 20. století bylo s hradem nakládáno špatně a hrad chátral. Na konci 20.st. byl hrad navrácen právoplatným majitelům, kteří hrad opravili a v roce 1999, poprvé v historii hradu, Housku zpřístupnili veřejnosti.

O hradě Houska

Hrad Houska je postaven na skále, která je součástí celého hradu. Její části zahlédnete na mnoha místech při prohlídce hradu. Nejzajímavější místností na hradě je gotická hradní kaple s freskami ze 14. st., která je spojena hned s několika pověstmi. Další zajímavou místností je Zelená komnata, kde je vyobrazena podoba hradu ze 16. století. Od roku 1999 se zde již tradičně koná celá řada kulturních akcí od jarmarků, hudebních akcí až po firemní akce s dobovými prvky či svatby.

Pověsti a záhady okolo hradu Houska

Už samotný důvod pro postavení hradu je velikou otázkou. Hrad Houska neměl chránit žádné území ani nějakou obchodní stezku. Dokonce zde není voda. Říká se, že v místech dnešního hradu kdysi pukla skála a vytvořil se zde vchod do pekel. Aby se tato díra ucpala, postavila se nad ní kaple a kolem kaple hrad. Na hradě Houska byla nedávno objevena místnost, o které není vůbec žádný záznam. Dokonce zde v noci chodí černokněžník. Pověstí o hradu Hrad Houska je mnoho.

Vstupné a otvírací doba

Hrad Houska je otevřen od dubna do října denně kromě pondělí. Vstupné je 70 Kč, snížené pak 50 Kč.


Informace a fakta

GPS: 50.4909, 14.6241
Nadmořská výška: 441 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 10:30:33

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hradhouska.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: renesance
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby, pronájem prostor
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plné vstupné: 50

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Houska: Recenze

Hrad Houska prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Doksy (8km)Liběchov (16km)Štětí (18km)Mělník (19km)Mladá Boleslav (22km)Kosmonosy (22km)Cítov (21km)Úštěk (22km)Mnichovo Hradiště (25km)

Webmap: 1 2 3