TIXIK.cz » Hrady a zámky » Nizozemsko » Helmond » Hrad Helmond

Hrad Helmond - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Helmond: Hlídač pokojů
Hrad Helmond Mapa Mapa hotelů Hrad Helmond

Hrad HelmondHrad Helmond

Související témata

Hrad Helmond: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Helmond


Zobrazit všechny »


Hrad Helmond: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Helmond Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Helmond a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hrad CroyHrady a zámky3km
Kasteel GeldropHrady a zámky9km
Hrad DeurneHrady a zámky10km
Hrad HeezeHrady a zámky12km
Hrad HenkeshageHrady a zámky16km
Horst Castle RuinsHrady a zámky28km
Hrad HeeswijkHrady a zámky25km
Hrad AldendrielHrady a zámky25km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 16:43:15, Adresa: Kasteelplein 1, 5701 Helmond, Nizozemsko

Hrad Helmond je zachovalý středověký hrad ve městě Helmond , v Nizozemsku . Hrad Helmond leží necelých 15 km východním směrem od města Eindhoven . Najdete jej v Helmondu na adrese Kasteelplein 1.

Typický středověký hrad

Hrad Helmond představuje vše, co očekáváte od návštěvy středověkého hradu. Všechny archeologické poklady, repliky, zbraně, nářadí, obrazy, malby a jiné historické věci, které jsou zde umístěny, vám dají možnost udělat si konkrétní představu o životě na Hrad Helmond. V kombinaci s pohledem na tento malebný hrad se stane návštěva Hrad Helmond nezapomenutelným zážitkem.

Stavba hradu

Hrad Helmond je hrad se čtvercovým půdorysem, v rozích jsou umístěné kulaté věže a kolem se nachází vodní příkop. Stejně vystavěné jsou i jiné hrady v Nizozemí , například Ammersoyen Castle , Muiden Castle a částečně zachovalý Radboud Castle . Zdi Hrad Helmond jsou pouze 1,3 metru široké, proto byl kolem hradu původně dvojitý vodní příkop. Ten měl udržet případný útok pomocí kanonů v bezpečné vzdálenosti od hradu. Obrana hradu i obrana města Helmond byly úzce propojené. Dvě severní věže nebyly původně vybavené konickými střechami, které můžeme vidět dnes, ale byly opatřeny věžičkami a cimbuřím. Stejně tak severní zeď s hlavní bránou.

Muzeum

Hrad Helmond slouží také jako muzeum, je umístěno ve sklepeních hradu. Naleznete tu něco o historii hradu i města Helmond a uměleckou galerii.

Barvitá historie hradu

Hrad Helmond byl vybudován kolem roku 1420 členem rodiny Van Berlaer, aby nahradil jejich dřívější hrad. Tato původní dřevěná pevnost pocházela z roku 1350 a její zbytky byly nalezeny během vykopávek asi 250 m jihozápadním směrem od hradu. V roce 1549 byl Hrad Helmond těžce poškozen ohněm. Za osmdesátileté války stál hrad na straně Španělska . Hrad byl za své historie několikrát obléhán, v roce 1581 státním vojskem. Město Helmond sice bylo zajato, ale protože Hrad Helmond odolal, muselo vojsko město opustit. V roce 1587 se vojáci opět vrátili, ale hrad zůstal nepokořen. Tedy i navzdory tenkým hradním zdem byl Hrad Helmond z vojenského hlediska velice dobře situován. V roce 1602 se však štěstí obrátilo. Hrad byl obléhán státním vojskem pod velením prince Mauritse. Ten nechal namířit na Hrad Helmond šest kanonů. Všech 45 vojáků na hradě bylo nuceno se vzdát. Všechna ta obléhání způsobila hradu mnohá poškození. V roce 1603 byl hrad opět pokořen, tentokrát vojáky z Walenu. Stalo se tak za vlády rodiny Van Cortenbach, která se o Hrad Helmond moc nezajímala, protože její členové většinou žili na svých nemovitostech v jižním Holandsku ( současná Belgie ) . Proto koncem 18. století prodali Hrad Helmond nižšímu šlechtici z Utrechtu. Ten hrad znovu zrestauroval a zařídil. Jeho dědicové obývali Hrad Helmond do roku 1920. Pak byl prodán městské radě. Následovala renovace, po které se stala z hradu městská radnice. Výsledkem této přestavby jsou velká okna ve zdech hradu. Od roku 1982 už Hrad Helmond jako radnice neslouží, ale stále se zde pořádají svatby a jiné slavnostní obřady


Informace a fakta

GPS: 51.4768, 5.6527
Nadmořská výška: 19 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 20:11:43

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, hotel
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: restaurace
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: zachovalý, ruiny, zakonzervovaný
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: vodní hrad, palác

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Helmond: Recenze

Hrad Helmond prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Helmond (0.8km)Mierlo (3.7km)Deurne (10km)Gemert (9km)Asten (10km)Eindhoven (13km)Heeze (12km)Heusden (13km)Handel (12km)