Hrad Höchosterwitz - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hrad Höchosterwitz: Hlídač pokojů
Hrad Höchosterwitz Mapa Mapa hotelů Hrad Höchosterwitz

Hrad HöchosterwitzHrad Höchosterwitz

Související témata

Hrad Höchosterwitz: Fotografie

Doporučené hotely Hrad Höchosterwitz


Zobrazit všechny »


Hrad Höchosterwitz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hrad Höchosterwitz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hrad Höchosterwitz a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Hochosterwitz CastleHrady a zámky0.1km
Hrad TaggenbrunnHrady a zámky5km
Mannsberg CastleHrady a zámky6km
Zřícenina WaisenbergHrady a zámky10km
Liemberg Castle ruinHrady a zámky18km
Emmersdorf CastleHrady a zámky16km
Annabichl CastleHrady a zámky15km
Hrad HaimburgHrady a zámky18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 02:20:04, Nadmořská výška: 613m, Adresa: Hochosterwitz 4, 9314 Hochosterwitz, Rakousko, Telefon: +43 4213 2020, WWW stránky:

Hrad Höchosterwitz je jedním z největších hradů Evropy. Nachází se v Rakousku asi 8 km východně od města Sankt Veit an der Glan , nebo 22 km severovýchodně od města Klagenfurt . Hrad Höchosterwitz stojí na osamělém kopci na pokraji rozsáhlých lesů. Je dominantou oblasti, že které je velmi pěkný výhled do krajiny. Hrad Hrad Höchosterwitz je velmi starý. Poprvé byl zmíněn už roku 860. Na přelomu 16. a 17. století byl těžce poškozen častými nájezdy tureckých vojsk. V roce 1541 dostal Hrad Höchosterwitz do užívání od císař Ferdinand I. Christof Khevenhüller. V roce 1571 baron George Khevenhüller tuto pevnost odkoupil. Od této doby je Hrad Höchosterwitz v majetku rodiny Khevenhüller. Za jejich panství byl v letech 1570 až 1586 vybudován rozsáhlý fortifikační systém. V té době svým rozsahem poměrně unikátní. Hrad Höchosterwitz získal postupně opevnění, které zasahuje v několika pásech až na úpatí hory. Přístupová cesta je dlouhá přes 600 metrů a je nutné projít 14 branami. Zajímavostí je například systém otevírání bran, který byl kombinovaný s nástrahami. Podle pověstí nebyl Hrad Höchosterwitz nikdy dobyt. Uvnitř hradu je například kaple s nástěnými malbami nebo cisterna na vodu hluboká 13 metrů. V interiérech se nachází muzejní expozice a restaurace. Hrad Höchosterwitz je v soukromém vlastnictví, ale je z části přístupný veřejnosti. V období od velikonoc do konce října. Ve městě Klagenfurt se nachází miniatura hradu v zábavním parku miniatur Minimundus. Doprava pod Hrad Höchosterwitz je možná autem nebo vlakem z nádraží Launsdorf (2,5 km) . Z parkoviště pod hradem je možné nechat se vyvézt na hrad do výšky 150 metrů malou kabinkovou zdviží.

Informace a fakta

GPS: 46.7546, 14.4536
Nadmořská výška: 613 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:19:08

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.burg-hochosterwitz.com

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: restaurace

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hrad Höchosterwitz: Recenze

Hrad Höchosterwitz prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Launsdorf (1.5km)Sankt Georgen am Längsee (3.3km)Sankt Veit an der Glan (7km)Althofen (13km)Völkermarkt (17km)Sankt Urban (22km)Klagenfurt (18km)Moosburg (24km)Krumpendorf (23km)

Webmap: 1 2 3